4 Cldjoun&t Friesland Bank STADSNIEUWS VAN VROEGER Uw eigen bank In 1926 trokken de leden van de Rooms Katholieke Vereniging „De Jonge Werkman" uit Leeuwarden op de fiets naar de bondsvergade- ringin Amersfoort:eerst naar Lemmer, toen met de nachtboot naar Amsterdam en vervolgens weer op de tweewieler naar de plaats van bestemming. Voor de start is toen deze foto gemaakt. Hier komen de namen en we gaan van links naar rechts: Piet Laagland (van de ver lichtingsartikelen), Siep Zijlstra (schildersbedrijf), Hans Ferwerda, Paulus Potma, Bertus de Rijk, Theo Weda (rijwielhandelaar Sa- crementstraat), Ignatius Damsma (kuiper Uniabuurt), Johan Draaisma (vroeger in brillen bij het Hofplein), Julius van der Beek (directeur Benninga), Hannes Negenman (timmerbedrijf), Dirk Hommes, een Duiker, Daan van Zomeren (kleermaker bij Wim Houwen) en tenslotte, met fraaie hoed nog een heer, van wie we helaas de naam niet weten. 't Sileigë 3iranf<?/e leeet iedereen Lezers klommen in de pen SCHOOLFOTO Het K.K. nr. 223 weer van a. tot z. gelezen. De foto van „toen we nog op de schoolbanken zaten" geeft weer heel wat herinneringen. Nu is echter de Schoolstraat bij de Harmonie fout. Dit moet zijn in de Schrans. De naam van de zusjes Riemers- ma moet zijn Ringersma (Ietje en Andrieske). Djoeke heet Van der Meer en het was niet Tetje, maar Fetje de Boer (toen destijds kwekeling) en Tjitse van Minnen. Hij is naar ik meen de vader van de huidige Johan v. Minnen, de buitenlandse journalist die veel voor de T.V. komt. Wat is alles al lang geleden en wat is er veel gebeurd hè. Na jaren in Rotterdam te hebben gewoond ben ik toch weer in Friesland terecht gekomen. Zo af en toe ontmoet ik al weer oude bekenden. Ik meende de vergis sing even recht te moeten zetten. Er zullen vast nog wel meer reac ties op komen dunkt me. In Leeuwarden hoorde ik dat mees ter Dassen nu toch op hoge leef tijd is overleden. Hij was wel één van de oudste leerkrachten, die ik gekend heb. Akkrum WENNING T. Boer-Sijtsma klas kwam bij Juf. Wenning. Wat hij daarover schrijft klopt. Maar die Juf Wenning d'r man, de heer Mebius, is al jaren overleden. Ze woont nog in UTAH in Salt Lake city. Ze hebben een zoon, woont ook daar, is getrouwd en die hebben ook drie zonen van wie de oudste inmiddels getrouwd is. Mevr. Mebius (Salome Wenning heet ze) haar zoon is bijna blind. Ze horen zelf tot de Mormonen. Eens per jaar krijg ik met de Kerst een prachtige kaart van haar. Ik heb namelijk jaren, eerst voor 't echtpaar Wenning, en later voor mevrouw Wenning al leen gezorgd; die waren in Huize St. Jozef op de Voorstreek, waar ik 31 jaar werkzaam ben. Mevrouw Wenning was 'n hele lieve vrouw. Ze hadden nog 'n dochter, die Betty heet. Mocht de heer Visser niet in 't bezit zijn van 't adres van mevrouw Mebius dan kan ik-*t hem verstrekken. Leeuwarden Mej. B. Frankena Huize St. Jozef Even wil ik ingaan op 't stukje in 't Krantsje nr. 224 ingezonden door P. Visser, betreffende school 12. De heer Visser schrijft dat hij op deze school is geweest en in de AUKE NAPOLEON Thuis komende van vacantie was het een grote verrassing een foto van mijn reeds lang overleden broer te zien in 't Krantsje nr. 223, opgestuurd door H. Hooger- huis. Deze foto is genomen in 1913. Het was ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de onaf hankelijkheid van Nederland, welk feit met feesten en optoch ten werd gevierd. Auke stelde Napoleon voor, mijn zuster was aangekleed als bloe menmeisje en, alhoewel ik nog niet naar de grote school ging, liep ik in een tyrolercostuumpje rond. Ik herinner me nog een vers van dat heugelijk feit: „1813 blij herdenkingsjaar Neerland en Oranje jub'len met elkaar 't Dwangjuk is verbroken Vrij is 't Vaderland En d'Oranjestamboom is hier weer geplant". Achter het paard op de foto zijn nog zichtbaar de oudste zoon van slager Brada, uit de Kleine Kerk straat vroeger en de oudste zoon van paardeslager Postma uit de Torenstraat. Daar ik nogal wat jonger was dan mijn broer herinner ik mij de persoon Hogerhuis niet, wel de naam Heintsje, die door mijn moeder nog vaak werd genoemd, 'k Hoop hiermee aan 't verzoek met genoegen te hebben voldaan. Leeuwarden A. v.d. Schaaf- Wierda VDVERBUURTSCHOOL In aansluiting op het schrijven over de Vijverbuurtschool wilde ik even berichten, dat ik ook op die school ben geweest en ik hoorde vaak bij die schaapjes, want mijn ouders hadden een groot gezin. Wij woonden in de Weerklank en meestal ging ik op het nippertje naar school, omdat ik thuis vaak moest helpen. Op de zaterdagavond kreeg ik een cent van mijn moeder en daar mocht ik dan een dikke wortel voor kopen bij het scheepje, waarover geschreven is. Er zijn nog zoveel herinneringen van vroeger! De hoofdonderwijzer en daar gaat het nu om, heette me neer Bij de Ley en die woonde bij de watertoren. Coevorden Mevr. W. ten Hoonte ALBERT SANNES OVERLEDEN Op 83-jarigen leeftijd is alhier overleden Albert Sannes, een bij jong en oud bekende figuur in Leeuwarden's voetballeven. Goed beschouwd is zijn naam in de voetbalhistorie een begrip ge worden. Toen de voetballers hun eerste Schreden op het Kanaal- veld zetten was Sannes al reeds van de partij en deed hij veel en nuttig werk. Als „palenbaas" en „nettenbaas", zooals in die dagen de kwalificatie voor terrein knecht luidde, heeft hij verschei- Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. dene clubs gediend, „Frisia" pro fiteerde van zijn steeds goeden wil op de Wilhelminabaan en toen Leeuwarden naar „Cam- buur" ging, trok Sannes mee. Sannes werd ouder, zijn rug werd krommer, doch zijn liefde voor de voetbalsport bleef bestaan. Want hoe is het anders te ver klaren dat hij, vaak minder gun stige weersomstandigheden trot- seerend, steeds weer zijn trapje bij het scoringbord beklom en daar zijn plicht deed. Hij was een eenvoudig mensch, maar hoe eenvoudig en onopvallend ook, velen zullen hem missen. De her innering zal echter bewaard blijven. (1944)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 4