ZATERDAG: WEERKLANK REÜNIE 5 Langs de straat - vijftig jaar geleden KOPPIE KRAUW (vervolg van pagina 4 'f 3£(eine 3-Crantóje leeöt iedereen In het Clnbgebonw Ons Doel aan de MJB. Trompstraat zal zaterdag (2 november) een reü nie gehouden worden voor vroe gere bewoners van de Weer klank. Dat zal dan de tweede samenkomst zijn, want ook het vorige jaar kwamen de oud Weerklankers al eens zeer gezel lig bij elkaar. Het initiatief is ook ditmaal uitgegaan van de heren Velt, Leegstra en Van Kooten, die hopen, dat weer velen gebruik zullen maken van deze gele genheid met elkaar een "echte ouwe Weerklank-avond" te bele ven. De avond begint om zeven urn en het is voor adsprant-deelne- mers niet nodig zich eerst op te geven: wie er binnenvalt is wel kom en er zijn ook geen kosten aan verbonden. De verzameling foto's van de Weerklank, die er is te zien, is weer groter dan het vorige jaar en auteur Abe Brouwer zal enkele gedeelten voorlezen uit zijn boek over de Weerklank, waaraan hij na de vorige reünie begonnen is. Ook zullen de reünisten met de initiatiefnemers een wandeling kunnen maken door "de Echo", zoals de buurt van de Weer klank tegenwoordig met een toepasselijk woord wordt ge noemd. Alzo, oud Weerklankers: allen op naar Ons Doel - het kan weer een hardstikke leuke avond worden. Ziehier de oude volière in de Prinsentuin, waar Papa bij het „koppie-krauen" met z'n vinger bekneld raakte in het gaas Ze gingen heen, en even later was Jantje druk bezig met de marmotjes, en stond de heer in stomme bewondering de klim partijen van de eekhoorns gade te slaan. Hij wierp hun stukjes koekje toe en nóg groeide z'n bewondering, toen hij zag, hoe leuk die roodbruine broeders de lekkernij beknabbelden. Toen ontdekte hij de papegaai.. "Ha, lorre," sprak hij, op 'n toon alsof hij een jeugdvriend na lange jaren van scheiding weer ontmoette. De papegaai uitte een schelle kreet en wipte tegen 't raster werk zijner kooi, zich vasthou dend met snavel en klauwen. "Lorre koppie krauw?" vroeg vleiend de heer, en stak z'n wijs vinger door de traliën. De papegaai liet zich wat zakken om te ontkomen aan die kronke lende wijsvinger, en scherpte z'n snavel. Verder wurmde de heer z'n vinger door de nauwe opening, en een trek van blij genoegen overtoog z'n gelaat, toen hij inderdaad Lorre koppie krauwde. Zéér voldaan wilde hij z'n vinger terugtrekken. En alstoen was het, dat hij lichtelijk versteenend naar z'n hand bleef staren, en nogmaals trok en rukte. "Komt Pappie nou mee?" vroeg Jantje. "Zo direct," zei de heer, op 'n forse toon, "wacht even." De eekhoorntes zaten stil te kijken naar een heer, die voor een traliehek ronddanste, waarin hij met z'n vinger vastzat; de papegaai accompagneerde de ten slotte zéér onopvoedende taal van de heer met luid gekrijs en Jantje huilde. Toen de heer eindelijk z'n vinger had losgerukt, parelde 't zweet 'm op z'n voorhoofd en was hij gevaarlijk.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 5