JUWELIER Uit de stads- en dorps- kroniek van Dr. WuH TEN KATE: STILL GOING STRONG I t leine 3^.rantóje leeM iedereen 180510 April Uit de hand te koop een kerk orgel, staande in de Roomsche kerk op de Vleeschmarkt te Leeuwarden. Overleden te Leeuwarden Paulus Ignatius Sluyterman, old capitein van de compagnie Friesche guar- des, oud 82 jaar, gehuwd met A. Wiersma. 180513 April Verkoop der jeneverstokerij van Bauke Eisma op de Deinu- mer Suupmarkt te Leeuwar den. 18051 Mei Concert in de Stadsdoele te Leeuwarden op een 7-pedalige harp door JJ. Diller, oud 15 jaar uit Straatsburg. 1805 4 Mei Zij die als matroos of marinier willen dienen op 's Lands cor- vet De Ajax, onder commando van den kapitein luitenant ter zee J.M. Polders, vervoegen zich bij den luitenant geweldi ge P. van Thielen te Harlingen. 1805 8 Mei Aan Ds. R. Nicolai te Lollum wordt een zilveren tabaksdoos met naam en vignet toegekend door de maatschappij van Landbouw te Amsterdam, voor het beantwoorden van een prijsvraag over de behandeling van de winterzaden en den zaaigrond. 1805 24 Juni De eerste steen van het nieuwe Roomsche kerkgebouw te Leeuwarden gelegd door Jr. Tjalling baron van Asbeck, bij welke gelegenheid door dien jongeling een zeer toepasselij ke aanspraak is gedaan. 1805 1 Juli Belanghebbenden cpmparee- ren om te overleggen hoe te handelen met de torens van Ternaard en Raard „ter voor koming van groote rampen". Verkoop van den grond der af gebroken cavalleriestallen en barakken bij de Burmania- straat, bij het kerkhof, de Koe hoornspoort en de Kleine Kerkstraat te Leeuwarden. Certtna horloges reeds vju 1125,- En dit is het bestuur van Ten Kate in 1937. M. Kaastra, secretaris H. Oltmans, voorzitter R. van der Geest, penningmeester WP. Jansen en Koop de Jong. toegedacht aan het feit, dat er zo weinig bestuursmutaties plach ten voor te komen - sommige bestuurders waren toen al vijftig jaar of zelfs nog langer lid van de Kamer geweest, zoals de heren I.H. Slaterus en W.H.W. van Calsbeek. Meer namen van verdienstelijke leden uit die tijd? De ouderen onder ons zullen zich de figuren, die er achter scholen, zeker herinneren: H. Hoogeveen, die al een kwarteeuw voorzitter was geweest, J. Dijkstra en A. van der Veen, de onderwijzer J.C. Mollema, D.H. Zijlstra, de regis seur en J.C. van der Meulen, een man van de penningen. Bij de feestviering ter gelegen heid van dat vijf en zeventigjarig bestaan kon gezegd worden, dat Ten Kate zich mocht verheugen "in een bloeiende toestand", al had ze dan zowel tijdperken van bloei als van stilstand en achteruitgang gekend. "De voorstellingen worden steeds door een flijk aantal leden en belangstellenden bijgewoond, terwijl deze uitvoeringen als regel een zeer goede pers hebben. Dit is zeer zeker in niet geringe mate te danken aan dr. A.L. Heerma van Voss, die Certim Certronlo het elektronische stemvork- horloge voor optimale precisie edelstaal -100% waterdicht met datumaanwljzing 1550,- Cerüna Certronlo het elektronische stemvork horloge van Zwitserse top kwaliteit, edelstaal - water dicht - onkrasbaar BamergiM 1595,- gedurende de laatste jaren als regisseur zijn zeer gewaardeerde medewerking verleent. Behalve haar gewone uitvoerin gen wordt de Kamer dikwijls door plaatselijke vereenigingen uitgenoodigd. Ook in de provin cie is Ten Kate een graag geziene gast, getuige de vele uit- noodigingen, welke van verschil lende Nutsdepartementen en an dere vereenigingen worden ont vangen. Op tooneelconcoursen werden vele eerste en tweede prijzen be haald, dikwijls in concurrentie met vereenigingen van buiten Friesland. Voorts werden vele speelsters en spelers met per soonlijke medailles beloond. Met de Vereeniging voor Volks bijeenkomsten heeft Ten Kate lange jaren samengewerkt, n.l. vanaf October 1866 tot voor enkele jaren terug deze vereeni ging haar bijeenkomsten heeft moeten staken wegens gebrek aan belangstelling. KONINKLIJK Het moet voor allen, die Ten Kate een goed hart toedroegen een voldoening zijn geweest, dat de Rederijkerskamer toen, in 1937, het predicaat "Konink lijke" kreeg. De goede geest in de Kamer stond er borg voor, dat ondanks de oorlog en de daarmee gepaard gaande moeilijkheden gezond en wel de honderdste verjaardag kon worden bereikt en ook toen kon weer gewag gemaakt worden van zeer lang durige verbintenissen. Het toen pas overleden erelid I.H. Sla terus - we kwamen z'n naam al eerder tegen - die zelf honderd jaar geworden was - was liefst tachtig jaar(!) lid van de Kamer geweest en de welbekende Meine Kaastra, die voor deze verjaar dag van Ten Kate uit Amster dam overkwam om nóg eens op de planken te staan, kon toen zeggen, dat hij al negen en vijftig jaar voor de Kamer had ge speeld. Intussen waren ook andere figuren naar voren gekomen om duidelijk hun stempel te druk ken op het verenigingsleven en tientallen jaren lid het het bestuur waren bijvoorbeeld Roel van der Geest, Henny Oltmans en W.P. Jansen. Ook de familie (Harry) Bleeker mag met ere worden genoemd, wanneer de naam Ten Kate valt - veel heeft ze voor het welzijn van de Kamer gedaan. NIEUWESTAD 180, TEL. 23983 LEEUWARDEN Een groep van Ten Kate, verkleed en wel op de planken gefotografeerd

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 11