HIER LACHTEN OPA EN OMA OM FA. ALEX COPINI 9 1874 Droge Douche PEPERSTRAAT 11 LEEUWARDEN TELEFOON 26880 JU/WELIER Brillont Goud Zilver Gero Canettn Uurwerken Omega dealer 'f 3£(eine Iffrantsje leeót iedereen DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT De heer Hoogendoom, wonende op Klein Camstraburen, geeft kennis, dat zijn zoon Comelis Willem Hoogendoom, oud 19 jaren, middelmatige lengte, gekleed met grijs pak. zwarte ronde vilten hoed, laarzen, aangezicht mager en bleek, donker haar, draagt een bril, zich heimelijk uit de ouderlijke woning heeft verwijderd. Hij heeft zich eenige woorden laten ontvallen, dat hij met het Cirque van Oscar Carré naar Zwolle zoude vertrekken, om aldaar geplaatst te worden als boekhouder. Gedurende de kermis heeft hij zich meermalen opgehouden bij Jonker en had daar een intieme kennis aangeknoopt met een der zich daar bevonden hebbende zangeressen, zoodat ook vermoed wordt, dat hij bij dat gezelschap is. Hedenmorgen lovam Feenstra de goudsmid bij Hoogen doom en gaf kennis, dat hij gisteren aan zijn zoon op naam' van hem een zilveren cylinder-horloge op zicht had gegeven. Eveneens heeft hij bij de boekhandelaars Eekhof en Kuipers boeken gehaald en direct verkocht bij de Oude Rienstra. Hoogendoom verzoekt alleen, dat er werk moge gemaakt worden om het horloge weder machtig te worden: zijn zoon wil hij niet meer terug hebben, daar hij reeds meermalen" zulke streken heeft uitgehaald. Salomon Gompel Blitz, machinist bij het spoor, klaagt, dat toen hij woensdagavond bij Van der Veen aan de Nieuwekade uitkwam en Vrouw Van der Veen met Geas twist hadden, en hij partij trok voor Vrouw van der Veen, hem door Geas is verweten, dat hij uit Amsterdam is gebannen. Weduwe De Wit, geboren Margje Jansma, geeft kennis, dat zij hedenmiddag haar schip heeft verlaten met last van haar knecht hetzelve te verhalen naar de Prins Hendrikbrug. als wanneer zij ten 7Zt uur ook daar zoude zijn. Daar gekomen vindt zij noch knecht, noch schip en kan beiden ook nergens vinden. De knecht heer Have Dijkstra. Hulp van de policie ingeroepen door Maria Helena Veltman, wonende in het Raadhuisstraatje, omdat er onder vier heeren, welke bij haar in huis waren, een was, die zijn verteering a fl. 2,= niet wilde betalen, na veel haspelen is zulks eindelijk geschied, waarna deze heer gelast werd het pand te verlaten. Hierover was de heer Jan Dirks Blaaser, oud 26 jaar, wonende te Amsterdam, artist bij de heeren Boas Judels en Bouwmeester zoo geraakt, dat hij de jas had uitgetrokken, denkende dat bovengenoemde persoon door de policie werd gearresteerd, om hem alsdan te ontzetten. Toen achtte de agent het nodig dat ook deze heer het huis verliet, waaraan hij wel wilde voldoen, echter na weigering om eveneens f 2,= te betalen, waartoe hij aanvankelijk genegen was. Jan Dirks Blaaser derhalve ter beschikking van den Commissaris gesteld en in bewaring gehouden. Eeltje Meijer. Logementhouder aan het Hoeksterend, klaagt, dat hij hedenmorgen op de openbare straat in de nabijheid zijner woning wederom door den Smid Beneken is uitgescholden voor dief, schelm, gauwdief, afzetter enz. Yde Hendriks van der Wal. aardappelschipper, klaagt, dat zijne vrouw Greetje Huites Dijkstra, met een schippershaak is gestoken (doch bijtijds nog door haar is afgeweerd) door vrouw Leerling. De aanleidende oorzaak is dat beide schippers tegelijk door de brug wilden varen om daardoor een goede plaats te krijgen. Franciscus Lambertus, oud 18 jaren, van beroep timmerknecht, wonende aan de weg naar de begraafplaats, klaagt, dat hij aanhoudend op de straat door Rinske van der Veer, wonende in de Bagijnestraat, wordt verweten dat zij van hem bevallen moet. Om 2 uur door Brantsma en Lukas aan de wacht gebracht opeen kruiwagen Arend Kuipers, koopman in galanterieën, wonende in het Naauw. die in verregaande beschonken toestand bij de Gasfabriek lag en door Ale Westra uit zijn huis was verwijderd. Bij zich f 15.48 en een zilveren hor log ie. Stoffels, verver, wonende in het Raadhuisstraatje, klaagt, dat hij ongeveer 3 weken geleden een hondje van Helena Veltman gekregen hebbende, dit beestje nu door haar is opgepakt en hij het niet terug kan krijgen. Vrouw Kniepstra, Speelmansstraat, klaagt, dat haar zoon Pier, oud 29 jaar, aanhoudend beschonken is, en haar zeer veel last in huis veroorzaakt. Ook maakt hij aanhoudend schulden, die reeds meermalen betaald zijn. Zij verzoekt, dat hij hierover ernstig moge worden onderhouden. (Vervolg van pagina 7) Maar alla, namen of geen namen, bekenden of niet, Jantje Breedenbach deed het toch maar en haalde ze er uit of het nou zomer of winter was. En, zou je zo zeggen, voor zijn eigen gezondheid is het nauwe lijks nadelig geweest, want hij heeft de hoge leeftijd van bijna tachtig jaar bereikt; het was in 1935, dat hij overleed. Aan het redden van mensen deed hij toen al lang niet meer, hoewel er ook op z'n ouwe dag nog wel eens een beroep op hem is gedaan. "Jan, er leit één in klonk het dan weer, "maar", zo weet zijn zoon nu te vertellen, "haal 'em er nou self maar uut" zei vader dan, "ik loof het nou wel Na de dood van Jantje Breeden bach, de mensenredder, heeft zijn echtgenote nog bijna acht jaar geleefd; zeven en tachtig werd deze dappere vrouw, die in haar lange leven zo onvoorstel baar veel verdriet heeft moeten verwerken. „Neêmt U nog geregeld een koude douche, zooals ik U voorgeschreven heb?'' ,,Nee dokter, dat kostte me te veel tijd..." „Onzin, allemaal malligheid, die paar minuutjes..." ,,'t Duurde drie kwartier, eer ik onder de douche stónd, dokter!!" Vriend: "Wat een schitterende wagen is dat; ik wenschte, dat ik er zoo een kon bekostigen Eigenaar: "Ik ook Enfant terrible Moeder: - Kindje, als men geeuwt, houdt men de hand voor den mond. - Dochtertje: - Maar, moeder, bij mij vliegen de tanden d'r toch niet uit 2 - v Inschikkelijk - Leen me een dubbeltje voor een tramritje. - - Het spijt me, maar ik heb niet kleiner dan een tientje. - - O, dat is ook goed; dan neem ik een taxi. -

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 9