Uw eigen bank Friesland Bank 't 3^.leine ^ICran'aje leeM iedereen Lezers klommen in de pen Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. LEUKE REACTIES Wat heb ik leuke reacties gehad Op het laatste stukje schriftelijk zowel als per telefoon. Zo zie je waar het Kleine Krantsje al niet goed voor is. Ikzelf ben erg gesteld op het Krantsje en als het komt. al zit ik midden in het werk. eerst even kijken wat voor bekends er in staat. Zo ook het Krantsje nr. 234 de mooie foto van het Werkmans- lust, die'weer heel wat herinne ringen opriep. Ik ben zelf geboren Werkmanslust 139. Wij hebben daar niet lang gewoond omreden de huizen erg vochtig waren cn mijn moeder malaria kreeg, ik was toen 3 jaar. We gingen toen naar Oud Eigen brood, daar woonden we tot ik 21 was, van daar naar de Dokkumerstraat. Toen ik 40 was ben ik uit Leeuwarden vertrok ken naar Amsterdam. Maar wat is in al die jaren veel veranderd aan die Groningerstraatweg. Dat alles nu weg is van het Werk manslust. In de winkel, die op de foto staat heb ik wel met mijn moeder boodschappen gedaan. Later is het pand verbouwd en was het Café Hoen. Op de bovenzaal hadden we repetities, eerst van Het Onthouderskoor; later van dc Operavereéhiging. We hebben er ook wel feestavon den gehad. Ook denk ik nog vaak aan de mooie rijen bomen die op de straatweg stonden. Wat hebben wij als kinderen daar veel gespeeld, touwdansen, hinkelen, knikkeren enz. Die mooie weilanden met veel sloot jes waar we op het ijs werden gered met een stoeltje om het sehaatsrijden te leren. Ik hield er helemaal niet van. maar je Aan het begin van de Groningerstraatweg was het Café Klopma, waar het vrijdags erg druk was de Fabrieksteeg gelopen en heb toen met de Fam. Scholte even gezellig gepraat. De winkel op het hoekje van de Fabrieksteeg Achter de Hoven. Wat is het daar allemaal veranderd Een boutiek in een vroegere bakkers winkel van Stelwagen en veel weg daar Achter de Hoven enz. moest. Veel heb ik dan ook niet geschaatst; één tocht kan ik mij herinneren; met mijn vader naar Stiens. Nu, dat was wat. als je dacht dat je er was maakte je weer een bocht en kwam je verder van je doel. Ik meende dat die vaart de Jelsumervaart heette. Aan het begin van de straatweg was een Café Klopma waar het vrijdags erg druk was. Dan kwamen de boeren, die naar de markt gingen met paard en wagen, de paarden werden dan de wei in gejaagd. Dicht daarbij stonden een rijtje kleine huisjes. Wie er allemaal in woonden weet ik niet meer wel een fam. Schreuder. Puk ging bij mij op school 7. Nu wilde ik vragen of Bart v.d. Weerdt.die altijd zulke leuke stukjes in het Krantsje schrijft ook bij mij op school is gegaan en of hij als kind woonde op het Werkmanslust Als er over vroeger geschreven wordt en vooral over de oude buurten Romkeslaan en Achter 'fulpenburg-; waar de heer van Elsloo eens over schreef gaat mijn hart open: veel van de families die hij daar in beschreef kende ik goed. De moeder van de heer van Elsloo kwam wel eens bij ons. ze was een nicht van mijn tweede moeder. Ook het verhaal van de heer van Keulen over de St. Jacobstraat was erg leuk. De tekening die daarbij was riep weer van alles bij je op en ik ben in gedachten weer in alle winkels geweest. Mevrouw F. Sanders Polak die vroeger de kunsthandel met haar man in de St. Jacobstraat had. woont hier bij ons in de laan. Wij hebben er samen ook echt van genoten. Ziezo, ik ga nu maar eindigen; want je kan gewoon wel doorgaan met schrij ven. Ik hoop van harte dat het Krantsje nog lange tijd stof heeft om ons als oude Leeuwarders te laten genieten van onze jeugd herinnering. Alle bekenden de vriendelijke groeten. Naarden A. Has-Drent. GEERT MENGER Ik zie nog al veel schoolfoto's in uw blad. Nu is mijn vraag of het mogelijk zou zijn dat er nog eens een foto van school 10 aan de Gedempte Keizersgracht in komt Van het jaar 1900. Het betreft hier een foto met Geert Menger er op. die al op 14-jarige leeftijd is overleden. Misschien is er een lezer, die er nog een foto van heeft. Er zat ook een Karst Ommers Pliket bij hem in de klas en als ik het mij goed herinner heette de meester Van der Markt. Daar wij in 't geheel geen foto van Geert hebben, zouden ik e.n mijn zuster, die nog over zijn van de familie, hem gaarne hebben. DE FABRIEKSTEEG Ik bedank mevrouw Reineman- Tiemersma, dat ze me er attent op heeft gemaakt dat ik naam van haar schoonvader niet meer wist. Maar na zo veel jaren kun je je wel eens vergissen. Griet en Tim heb ik goed gekend, maar van de jongens weet ik niet veel. Mevrouw Reineman vroeg of ik de Fam. Verhoef had gekend. Niet dat ik weet. maar mijn broer (bij wie ik deze maand was) zei, dat er een Achter Tul penburg een woonde. Mevrouw Reineman schreef over de Fam. Adema, die zij met vier kinderen aanduidde. Ik dacht dat er een zoon Kees was en dat de jongste zoon Broer heette. Ik denk dat Mevr. Dijkstra-Adema dat wel kan bevestigen. Ik ben ook langs Dordrecht Mevr. J. Goud- swaard-Boskma. SCHOOLBANKEN Antwoord aan de heer J.P. Heijneker te Almelo (meester), die vroeg in het nr. 25-1-1975, n.a.v. de foto van de klas 5 van school 14 B. w ie de ontbrekende namen cn onnauwkeurigheden kon verbeteren. Nu, ik zal het proberen: deze foto stond bij het ziekbed van mijn moeder (overleden op 2-12-1928). De foto is gemaakt in de zomer van 1927. Bovenste rij; Aukje Bosma, gewoond hebbende Tabago- straat, Trijntje Arends moet zijn: Trijntje Brandsma, gewoond (Vervolg op pagina 9). Heemskerk H. Menger. U w eet het toch nog wel SLAGERU SWART voor droge worst en speciale vleeswaren gemaakt naar eigen 100 jaar oud recept. Ook voor speciale dagen het adres voor rollades en specialiteiten. Nieuwestad 16 - Leeuwarden Graag wil de redactie dit verzoek van onze abonnee, de heer Menger, ondersteu nen en andere abonnees, die nog in het bezit zijn van een schoolfoto met Geert Menger er op. verzoeken deze foto in bruikleen aan 't Kleine Krantsje af te staan. Wij zullen de foto dan graag afdrukken in de krant. Red. t KIJKr. Wat is er veel veranderd in de buurt van de Fabriekssteeg. Zo zag eens het hoekhuis van de Achter de Hoven er uit.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 4