I al HIER LACHTEN OPA EN OMA OM FA. ALEX COPINI T 11 aa/ F r r F D I5ÜJT' I u'JZ c?"'n" 1875 PEPERSTRAAT 11-TELEFOON 26880 J CLicK ^ud Uurwerken LEEUWARDEN ZUwr Ontga d«al«r Johannes Wijbe Iedema, hondenkarrijder op Eestrum had voor ongeveer zes weken een korf peren verkocht aan eene vrouw en die bezorgd bij de Wed. Stokker bij de Oude Vischmarkt alwaar zij door die vrouw zouden worden afgehaald. Vrouw Van der Meulen op het Schavemek. die een korf appelen moest ontvangen van Bergumerheide, had een meisje gezonden naar de Wed. Stokker om deze te halen, doch inplaats daarvan werd haar de korf peren meegegeven, die voor bovengenoemde vrouw bestemd waren, terwijl ook later de appelen bij Van der Meulen bezorgd werden. Vrouw Van der Meulen, wetende, dat de peren niet voor haar waren heeft echter een gedeelte daarvan gebruikt en de andere op den zolder geborgen. Iedema, nu betaling ad f 1,7-5 van haar verlangende, weigert zij daaraan te voldoen. Meester Koster klaagt over Johannes Felkers, wonende Wissesstraat, dat die gedurig graszoden steelt en door de geopende ramen in de school in de Wissesdwinger werpt. Het is door meester Koster zelve gezien. Johannes Felkers, 9 jaar, in de Wissesstraat, gaande op school bij meester Visser in de Boterhoek ontkent eerst, bekend daarna en zegt dat zijne moeder hem gezegd had, dat hij het ontkennen moet. Hij zegt dat ook andere jongens, Sijtse Feenstra, Arie Wallings, Petrus Walon, Fokke Otter en Karei, allemaal Wissesdwinger, dit ook gedaan hebben. Allen bekenden zij pollen gras uigerukt en in de Jodenschool geworpen hebben. Vermaand en daarna vrijgelaten. Klaaske Oosterhof, wonende aan de Nieuwekade, klaagt dat zij door Vrouw Van der Veen aldaar wonende, is uitgescholden voor "dief' en haar man voor "moordenaar". Getuigen Vrouw Barendsma en Hendrina Kade. Geertje Jans van der Zee klaagt, dat zij hedenmiddag door Van Hulzen in de Groote Hoogstraat bij wien zij als meid dient, met een pan tegen het hoofd is geslagen, zoodanig, dat zij bloedde. Getuige de Winkeljuffrouw, genaamd De Boer. (Anna de Boer, oud 25 jaar zegt, dat zij niets gezien heeft. Wel, .dat het rijstpannetje, waarmee geslagen moet zijn, stuk is.) Simon de Roos, hedenmorgen de Vallaatsbrug passerende, werd zonder de minste aanleiding door den brugwachter Van der Velde gevraagd of hij zijne dienstboden niet betalen wilde en toen hij hem vroeg wat hem daaraan gelegen leidde, antwoordde hij, "ja, een dochter van mijn vrouws zuster hebt gij niet willen betalen, maar dat hij de hoer met haar spelen wilde, dat hij niet gedaan kon krijgen; zij was niet klaar voor dij gemeene hoerelooper, maar ik zal je bekend maken". Berber Bretschneider is de bedoelde vrouwszusterdochter. Sieger Rens van der Laan, koopman in Vis, wonende te Nijehaske, klaagt, dat hij door Jan Bender op de Koemarkt op het linkeroog is geslagen, zoodanig, dat hij er niet meer uit zien kan. Door policiedienaar Puist aan de wacht gebracht Jan de Koning, oud 6-5 jaren, schipper, geboren te Stadskanaal, liggende met zijn schip in de Prins Hendrikgracht, die in verregaande staat van dronkenschap bij de Kazerne lag. Hedenavond ten circa~5 uur zijn in de Dockumer Ee nabij de molen van Bokma verdronken door het omslaan der boot; Drik Bakker, Schuitmaker en zijn knechtje Dirk Deinem, beiden wonende op Oldegalileeën. Beide lijken zijn opgevischt en geneeskundige hulp door Dr. Lobrij de Bruin verschaft, doch tevergeefs. Johannes Hanja, Albertus de Jong, Dirk Westerhof, Hendrikus Panhuis, Rommert de Vries, Haye Snoek, Jan Biegel, Hendrik Vergonet en Berend Obering klagen, dat Bartele Loomstra met hen is overeengekomen om gezamelijk de bijten voor de stad open te houden. Zij hebben daartoe genoemde Loonstra afgevaardigd naar den heer Rornijn om daarover te onderhandelen, waarop hij, Loonstra, heeft gezegd, dat de her Romijn niet per week, maar per dag de bijten wilde laten aannemen. Daarin hebben zij toegestemd, doch nu blijkt, dat Loonstra de bijlen heeft aangenomen voor fl. 40,- per week, zoodat hij nu voor zich zeiven heeft behouden fl. 1-5,04 en slechts aan ieder hunner fl. 2.75 heeft uitbetaald. LEZERS KLOMMEN IN DE PEN (Vervolg van pagina 8).'- weer. "Nou vooruit", zei mijn vriendin "we lopen zo zachtjes aan weer terug naar Leeuwar den". Hoe dat gegaan is kan u zich voorstellen: op 't laatst hebben we de schoenen maar uit gedaan, 't was intussen 1 of 2 uur geworden en onze ouders waren vreselijk ongerust gewor den. Maar die gekke dingen doe je nu eenmaal als je 16 jaar bent. De groeten aan de heer Oppen huizen in Grouw. Leeuwarden Mevrouw Bul- Comelisse. Parkwachter: D'r-afJe mag hier na donker niet op die bank slapen! Zwerver: Best, vrind. Help me een handje om die bank naar buiten te dragen! (Humorist). De verstrooide professor gaat visschen! 'T KLEINE KRANTSJE LEEST IEDEREEN

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 9