HEERTJES UIT EEN VORIGE EEUW m* 3 3 STADSNIEUWS VAN VROEGER f 5Cleine 3£rantóje leeót iedereen Verschillende Christelijke Zangverenigingen uit Friesland hielden in september 1898 in de Prinsentuin op initiatief van Soli Deo Gloria uit Leeuwarden een zangersfeest ter gelegenheid van de kroning van HJVI. Koningin Wilheimina. Het bestuur van Soli Deo Gloria, aangevuld met de heer Jacobs als directeur, vormde tegelijk het Comité voor dit Kroningsfeest. Zoals we op deze foto zien hebben de heren zich ter ere van deze bijzondere gebeurtenis laten vereeuwigen en nu, meer dan driekwart eeuw later, komt het portret nog eens in de krant - en dat hadden ze toen niet kunnen dromen. Staande van links naar rechts Egbert Kuipers van 't Zwitserswaltje, student in de theologie, Tiemcn van Kampen uit de Houtstraat, bibliothecaris en werkzaam bij de Theehandel van de Fa. R.H. Dijkstra, Van der Veer van de Noorderweg, Voorzitter en employé bij de Leeuwarder Courant, Directeur Jacobs en Tjeerd de Jong, Secretaris en letterzetter bij de heer Amsing op de Voorstreek. Zittend, uiteraard ook van links naar rechts: Arjen Schat van de Oostersingel, een vlashandelaar, Rienk Visser van de Kelders, winkelier in fijne vleeswaren en Douwe Tilkema van de Noordersingel, kantoorbediende. Het is een curieuze plaat vinden we en wie daar anders over denkt moet het maar zeggen. Voor de uitvoering, waarbij Ds. Wagenaar, predikant bij de Nederlands Hervormde Gemeente, een feestrede hield, bestond een grote belangstelling en de penningmeester van Soli Deo Gloria kon dan ook een flink batig saldo boeken. 1804 18 Augustus Op Zondag een curieuze bran- dewijnskop verkaatst te Kims- wert. 1805 21 Augustus Kastelein Molie Eises te Nij- land laat verharddraven een paar curieuze hoofdstallen en verkaatsen en vertippen een zilveren bal en hecht. Hard zeilpartij voor jachten te Sneek om 3 zijden vleugels met zilveren scheerhouten en tuigjes. 1805 26 Augustus Drost en Gerechte van Gaas- terland dulden op de Wilde- markt geen goochelaars, rijf- felaars. kaart- of vingerhoed spelers. 1805 27 Augustus Dc commissie van geneeskun dig onderzoek in Friesland publiceert een kort vertoog omtrent de gezegende uitvin ding uitvinding der koepok inenting en looft 10 gouden ducaten uit aan den dokter, die het grootst getal inentin gen. doet van Oct. 1805 - 30 Sept. 1806. 1805 28 Augustus Verkocht de herberg de Aard- appelbeurs aan de Zuidkant bij de groote sluis te Harlin- gen. DOOR DE DUISTERNIS MIS LEID Man achter gasfabriek verdron ken. Gisteravond ongeveer negen uur is de heer A. Keur, machinist aan de gasfabriek alhier, in de gracht achter genoemde fabriek te water geraakt en verdronken. Een uur later is zijn lijk opgehaald. De heer Keur schijnt zich op genoemd tijdstip van het eene gedeelte der fabrieksterreinen naar het andere te hebben willen begeven. Te dien einde moet men de brug over de stadsgracht passeeren. Door de duisternis misleid, heeft hij klaarblijkelijk niet gezien, dat deze open stond. Zoo is hij te water geloopen en daarin om het leven gekomen. Personeel vond hem drijvend toen het.- ongerust over zijn uitblijven, een onderzoek instel de. Een jongedame per fiets reed gisteravond op den Noordersin gel nabij het Diakonessenhuis eveneens door de duisternis in de gracht. Zij zag kans om weer bij den wal op te klauteren. Hedenochtend werd haar fiets opgehaald. (1941).

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 3