Friesland Bank 12 Uw eigen bank 'f 3£leine ^Lrantóje leeót iedereen van Kampen zijn oom, dè heer H. v. Kampen oftewel foto "Vaka". Wesel, JX. Schoffelmeer. Wcst-Duitsland. VAN A TOT Z 't Kleine Krantsje wordt door mijn yrouw en mij van A tot Z uitgelezen zodra het in huis is. Vanzelfsprekend eigenlijk, want wij hebben daar- de mooiste tijd van ons leven doorgebracht, 29 jaren vanaf onze geboorte. Ontzettend veel herinneringen komen iedere veertien dagen weer bij ons boven en er is nog nooit zoveel over ons oude Leeuwarden gesproken als gedu rende de tijd, dat wij geabon neerd zijn op 't Krantsje. Ik geloöf dan ook zeker, dat de heer Fenno Schoustra niet ge noeg geprezen kan worden voor het initiatief door hem genomen. Hij heeft daar een bijzonder goed werk mee gedaan en ik hoop dan ook, dat 't Kleine Krantsje nog heel veel jaren op de ingeslagen weg' mag door gaan (Ajó JOU Wij genieten steeds weer van de herinneringen van oude Leeuw arders en oud-Leeuwarders over een tijd, waarvan wij heel veel hebben meegemaakt. We zijn beiden in 1913 in Leeuwarden geboren en dus momenteel 61 jaar oud. Utrecht Aid Ljouwerter. V. EN D. Met genoegen lees ik altijd uw Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. T Krantsje, daar staan zulke fijne oude herinneringen in. Zo als Baaie Flat, Lollige Johannes enz., rnaar nu heb ik maar eenmaal iets gehoord over de zaak van Vroom en Dreesmann, die zo'n VA jaar op de Nieuwe- stad boven het water in een houten winkel heeft- gestaan. Ik weet, dat Henk Tübben daar chef was en ook een meisje van Mellema en een juffrouw Lub- berts, maar er waren er veel meer. Ik zou zo graag daar iets meer van willen weten. Waar zijn ze gebleven Wie kan mij daar enige inlichting geven Bij voorbaat dank. Leeuwarden Een dankbare lezer. KLEUTERSCHOOL De bakkerij van Groen aan het Noordvliet met links de distilleerderij van Swart. SCHOOLFOTO Nog even een reactie op de Schoolfoto (School 14B) in K.K. nr. 234. Hoewel ik zelf niet bij de heer Heyneker in de klas zat, herinner ik me hem heel goed: ze zongen daar altijd zo mooi Dit is waarschijnlijk een één jaar oudere klas, dan de onze (juffrouw Meyer 1926 en de heer Deinema 1929), waarin verschil lende broers of zussen zaten van de afgebeelde klas. B.v. Trijntje Zwikstra, die spreKend lijkt op haar broer Bonne, een klasge noot van mij. De onbekende op de derde rij is, meen ik, een jongen van Gelder, toendertijd wonend in de Tjerk Hiddes- straat. Zijn broertje Deetje zat in onze klas. Hopelijk heeft hij als enige onbekende nu een naam gekregen. Nog één vraag. In bovenge noemd nr. 234 stond een reactie op de gepubliceerde foto van klas van de heer Deinema, wel Janny Lien-Luytink in Krimpen a/'d IJssel. Is dit het volledige adres Ik wil haar eens schrijven. Den Haag Mevr. H J. Panne- koek-de Roos. WEG NAAR CAMBUUR In 't Kleine Krantsje nr. 239 las ik de onvergetelijke wandeling van de heer G.T. van Kampen. Ik heb in gedachten deze wandeling meegemaakt. Aangekomen in het smalle straat je tussen Oranjewaltje en Noord- vlietstraat: dat heette toen die tijd Weg naar Cambuur. In het smalle gedeelte op de hoek woonde fam. de Jong, daarnaast meende ik een fam. Stienstra. In het tuintje tegenover het huis stond een duiventil. Aan de linker kant stond een huis dwars daar woonde Engwirda. Bij de sigarenfabriek werd de straat breder en hadden wij links achter het huis van Engwirda de tuin van fam. Geerling, dan het grote woonhuis (later omge bouwd als bakkerij van firma Groen) dan rechts naast de fabriek twee huisjes in één woonde een fam. Wijkstra. Die hadden een meisje en een jongen, deze laatste heette Roel, dan een oude dame (naam vergeten), dan fam. Krikke. De heer Krikke ging met een klein- handkarretje met galanterieën dagelijks op stap. En dan mijn geboortehuis. Weg naar Cam buur nr. 3. Op de hoek van het Vliet woonde kruidenier Swart. daarnaast schoenmaker de heer de Vries. Ja en dan de trapke brug en in die tijd tussen 1923 en 1928 dan kwamen er af en toe vissers uit Zoutkamp, die hun vangst wilden verkopen, één ging dan met een toeter door de omliggende straten en verkon digde "bij de trapkebrug ligt de boot met schol". (Later bij de Lombokstraat dan zo omstreeks 1926 verdween de trapkebrug vanwege de nieuwe verbinding tussen Bleeklaan en Bote v. Bolswertstraat). En dan zag men de huisvrouwen met emmer en pannen naar boot met schol gaan, om goedkoop vis te kopen. Ja, als men-ZQ nadenkt wat was het gemoedelijk en waar is de tijd gebleven. Ik hoop dat de heer van Kampen nog wat doorgaat met zijn wandelingen. Als ik goed onderricht ben waren de heer v. Kampen en mijn vader in de dertiger jaren collega's en wel beiden werk zaam in het bedrijf van de heer In het Kleine Krantsje nr. 240 stond een foto van mijn oude kleuterschool aan de Eestraat. Ontzettend leuk al die gezichten nog eens te zien. Ik heb in die klas gezeten en vond het vreemd, dat ik daar niet op stond. Maar het werd opgelost door mevrouw S. de Boer-Wijnands, die mij opbelde. Mijn zus en ik staan op een andere foto, die zij had gezien tijdens de receptie die werd gehouden op zaterdag 19 april. Ze zei:" Je hebt wat gemist, het was erg gezellig verschillenden nog te ontmoeten, maar velen zijn er niet meer". Ja, het is ook ruim 60 jaar geleden. Ik hoorde dat de heer J. Tanja het verzorgd had. Hij had het mis met de naam van één van de meisjes. Het was Sjoeke Wijnands en niet Marie. De juf was juf Teun-Ritman. Ook hadden we nog juf Mien Jeelof; deze beide dames zijn helaas jong gestorven. Juf Harmke heette Harmke Nieuwland. En dan mogen we ook niet vrouw Verhaar vergeten die jaren de school schoon gemaakt heeft en ons altijd hielp naar de W.C. Ze Dan kwamen er vissers uit Zoutkamp: "bij de trapkebrug leit een boat met skol (Vervolg op pagina 15).

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 12