fa. alex copini juwelier ssr SEar- LEZERS IN DE PEN tie /eewr en liesma 14 technisch installatie bureau leeuwarden - weerd 24 - tel. 35735* DE SCHRANS, EENMAAL 'f 3i(eine ZH.rar\tóje leeót iedereen PEPERSTRAAT 11-TEL 26880-LEEUWARDEN J i ZUw Omtga dMl«r centrale verwarming gasverwarming oliestookinrichtingen (Vervolg van pagina 4). de heer H. Dijk; Grietje Kooi- stra. Jan Kooistra (onbekend meisje uit Indië) en Annie Hoekstra. De vierde rij: Annie de Jong, Tsimkje Weistra, Bertus Martens, Pietje Zandstra, Annie de Jong en Betty Luinstra. Dan nog de vijfde rij: Pieter Weistra, Annie de Graaf, Huite de Graaf, Henk Dijk, Tjippie de Jong, en tot slot Feie Zandstra. Heel goed weet ik nog, dat die jongens allemaal familie van elkaar waren. Ja en dan mis ik van mijn eigen klas er heel veel, die er niet op staan, zoals mijn vriendinnen Rinnie Boersma en Lucie van der Veen. Dat Rinnie in Hilver sum woont en Lucie in het Harde, is mij bekend. Hanny Vtsma is predikant in Assen. Die heb ik op een vergadering nog wel eens getroffen onlangs. En dan onze Duce Westra, die zo vaak voor zijn broek kreeg, heeft wel leergeld betaald, want hij is zelf hier in Zuidlaren onderwijzer aan de openbare school. Zo nu en dan spreken wij elkaar nog. Dan mis ik Henk Beernink en Alle Faber nog. Als ik de bibliotheekboeken mocht uitzoeken, dan kreeg Alle altijd het dikste boek, want hij was mijn vriendje. Dan mis ik nog Eppie de Vries en Tsisse de Jong (Tsisse het kan niet misse) dit zei Master Kooistra altijd, als Tjisse met het stokje kreeg. Henk Beernink, dan vond ik altijd zo'n knappe jongen. Henk Dijk, de zoon van meneer Dijk. Naast mij zat altijd op de voorste rij een meisje en dat heette Hieke van der Meulen en dat is de enige van wie ik weet, dat zij overleden is. Dan was er nog een Klaske Hulzinga. Als ze allemaal op de foto gestaan hadden, dan had ik iedereen vast wel herkend. Maar nu weet ik het niet allemaal uit mijn hoofd meer. Zelf ben ik verpleegster in het psychiatrisch ziekenhuis in Zuid- laren. Daar ben ik hoofd van een afdeling. Misschien krijg ik nog wel reacties op dit stukje, en als iemand mij eens zou willen schrijven, dan zou ik dat heel erg leuk vinden. Wat de onderwijzers op deze foto betreft, weet ik alleen van meneer Tuininga, dat hij overle den is. Wat kon die man prachtig mooi vertellen. Meneer Dijk speelde altijd op de blokfluit als we psalmversjes moesten leren. Het eerste versje dat we leerden, was erg moeilijk, maar ik moet er nu altijd nog aan denken, als we dat eens zingen: "Laat 's Heren lof ten Hemel rijzen. Hoe goed is het onze God te prijzen." Bij meneer Broekema heb ik niet in de klas gezeten, dat was de onderwijzer van mijn broer Henk. Onze Henk is getrouwd en woont in Emmen. Hij heeft een zoon. Ali en Annie dat zijn dan de tweelingen. Zij zijn beiden getrouwd en wonen in Haarlem. Ali heeft een zoon en drie dochters, van wie de oudste getrouwd is. Annie heeft een dochter en drie zoons van wie de oudste getrouwd is en binnen kort de tweede ook. Akkie is getrouwd en woont in Alblasserdam. Zij heeft twee zoons. Voorlopig schei ik er mee uit. Als ik reacties krijg, hoop ik nog eens weer wat te schrijven. In ieder geval, iedereen die zich ons nog herinnert, de hartelijke groeten van Zuidlaren (Dr.) C.CA. van der Galiën (Lien, Lina of Lineke). N.B. De zoon van de heer Dijk, die er niet op staat, heette Herman, want Henk staat er wel op. Voor Annie Hoekstra staat nog een zusje van Sieteke Jongendijk (voornaam weet ik niet meer). SCHOOLFOTO'S Bij het zien van de zo aardige schoolfoto's van vroeger jaren, moet ik altijd weer terugdenken aan mijn eigen school- en kin derjaren, in de jaren '25-'32. Ook in die tijd was het maken van een schoolfoto, meestal van een bepaalde schoolklas, een evene ment Al weken van tevoren werd er over gesproken en verheugde je je er op En als de dag was aangebroken, waarop de foto graaf zou komen en de foto dus zou worden gemaakt, was het welhaast een feestdag Je kreeg immers die dag je mooiste kleren aan, en op school zat je popelend het moment af te wachten, dat de klas, hetzij buiten het schoolgebouw, hetzij op een geschikt plaatsje in het

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 14