1875 Rabobank Q "Ik spaar bij de Rabobank, dan heb ik altijd geld en goede raad bij de hand" COEN DE KONING DE GROOTSTE ELFSTEDENKAMPIOEN geld en goede raad (Vervolg van pagina 7). blinkers hoorden: "J. Kampstra van Leeuwarden ging, van Dok- kum komende naar den tocht over, bereikte Scharnegoutum, doch moest daar door een defect aan een zijner schaatsen, den trein nemen" en "Te Bolsward geeft De Groote wegens onge steldheid den tocht op." Overigens was deze De Groote, Vic de Groote, als voetballer in Leeuwarden wel een bekende en populaire figuur: hij placht gekleed en bezweet het langs het voetbalveld lopende Nieuwe Ka naal in te ploempen, zodra de bal te water raakte - als schaatser maakte hij enige naam op de lange, evenwel niet op de superlange baan. Tenslotte iets uit een intervieuw, een in de krant afgedrukt vraag gesprek, waarin de als tiende binnengekomen wedstrijdrijder Mr. P.M. Arts uit Tilburg, o.a. ook voorzitter van de Nederland se kampioensvoetbalclub Willem II, naar zijn ervaringen werd gevraagd. "De houding van het publiek is zeer correct. Inlichtingen worden gaarne verstrekt en tusschen Sneek en Leeuwarden reed met mij een rijke Friesche boer mede. die een scherpzinnige critiek wist te leveren op het beleid van minister Posthuma. In Leeuwarden zelf scheen ieder mede te werken om het den vreemdelingen zoo aangenaam mogelijk te maken. Allereerst het bestuur der Elf Stedenver- eeniging. De bereidwilligheid, waarmede aan alle wenschen werd voldaan is boven allen lof verheven. Doch ook buiten de vereeniging om. mochten de deelnemers zeer veel hartelijk heid ondervinden. Op Uw vraag of mij de tocht of liever de wedstrijd is meegeval len moet ik volmondig bevesti gend antwoorden. Natuurlijk wordt ingeschreven met het vaste voornemen den wedstrijd of tocht te voleindigen, hoewel het aantal kilometers ontzettend groot lijkt. Doch is men eenmaal op route, dan valt alles mede. De eene stad na de andere wil men bereiken en ware de tocht niet zoo vaak eentonig, dan zou de vermoeienis minder worden gevoeld. Maar als je midden op een onafzienbare ijsvlakte staat zit er niets anders op dan door rijden en al doorrijdende komt het einddoel zoo nabij, dat men de overtuiging heeft dat einddoel ook te zullen bereiken. BEWONDERENSWAARDIG Wat De Koning heeft gepres teerd is bewonderenswaardig. Vooral wanneer de omstandig heden worden in aanmerking genomen. Komt er een winter dat het ijs in betere conditie is, dan wordt het thans gevestigd record belangrijk verbeterd. Doch onder dezelfde omstandig heden zal men het De Koning niet gemakkelijk nadoen. Reeds jaren mocht ik het genoegen smaken tegen De Ko ning op wedstrijden uit te komen. Niet alleen zijn snelheid en Ausdauer, doch vooral zijn technisch rijden steken boven anderen uit. Dit laatste vooral geeft hem een grooten voor sprong. Alles berust op berekening en tactiek. Iedere bocht, de De •Koning neemt, geeft hem een paar decimeter voorsprong, iede re overzet een klein voordeel. Zoo was de dolle vaart, waarme de hij den tocht begon, niets dan tactiek, rijdt men achter hem aan, dan verandert hij plotseling van streek. Mijn contrólekaart geeft in totaal bijna een uur oponthoud aan de diverse con troleposten. De Koning kwam en opzichten heeft gegeven en van alle voordelen partij heeft ge trokken. Dat alles behoort tot de eigenschappen van hem, die de overwinning wil behalen, doch tevens maakt het de overwinning tot een verdiende." wonende te Dragten. oud 50 jaren, die in beschonken toestand, aan de Voorstreek zonder eenige aanleiding een jongen met een stok voor het hoofd sloeg. Gezien door Hagsma, bij zich f. 171.80. Verloren door vrouw Deinema wonende in de Husostraat een gouden halsslotje, waarop gegraveerd is een bloempje, met drie strengen bloedkoralen. Om 3 1/4 uur door Sterenberg gerapporteerd, dat op het van Sartorius op schutstal zijn gebracht, twee zwartbonte melkkoeien, waarvan een gemerkt met roode strepen op de regterschoft. dgander zonder merken. Ter Horst wonende op het Gouverneursplein, klaagt dat hedennamiddag door een jongen van Eggink. wonende in de Beijerstraat. een glasruit is ingeworpen ter waarde van f 1.25 ongeveer. Gezien door de juffrouw ter Horst en de knechten der drukkerij. F. de Haan. kapitein van de Jouster stoomboot, vermist sedert verleden vrijdag een blauw geverwde halfs/eten kruiwagen, door hem op de wal bij het Ziekenhuis vergeten. Wed. Koster, koopvrouw in galanterieën, wonende op de Nieuweburen. klaagt dat Levie Rijndorp, koopman wonende in de Speelmanstraat, haar gedurig beledigt en uitscheldt voor oud zwijn enz., haar bedreigt te zullen smoren, en haar vrijdag, op de markt in hare affaire te zulten hinderen. Aanleidende oorzaak is dat eene dochter van vrouw Koster, een dienst heeft gekregen te Amsterdam, door tusschen- komst van Rijndorp, waarvoor hij eene belooning wil hebben, die bedoelde dochter niet wil geven. Verzoekt hem hierover te onderhouden. Sedert 7 uur vermist uit de Torenstraat, alwaar de moeder op visite was; een jongetje van 3 jaar. van Hoekstra, wonende in de Johannes-buurt achter de Hoven, gekleed met bruin stroohoedje waarop zwart fluweellint. blaauw gestreepte kiel en broek, en halfhooge laarsjes. Even vóór 9 uur kennis gegeven dat hetzelve op de Wirdumerdijk is teruggevonden. vertrok. Hij berekent precies de afstan den naar zijn kracht en ik ben er van overtuigd, dat De Koning, de eindstreep passeerde, geen minuut eerder had kunnen aankomen, omdat hij zich in alle Weduwe van der Ploeg, wonende achter de Hoven, klaagt dat zij zeer veel last heeft van Gaeltje van der Veer. dienstmeid hij Nijdam, mede aldaar wonende, daar zij haar vrijdag heeft uitgescholden voor dronkenlap. enz. Verzoekt dat zij hierover worde onderhouden. Anna Rozinga. huisvrouw van Comelis Zondervan. wonende op de Nieuweburen Lett, no I 182. klaagt dat zij hedenmorgen is uitgescholden voor afzetter, opvreter, enz. door de weduwe Postmus, wonende op de Nieuweburen. Aanleidende oorzaak is. dat vrouw Zondervan eenige winkelwaren op crediet heeft gehaald bij vrouw Postmus, en sedert de vorige week, niets heeft afbetaald. Getuigen zal zij trachten later op te geven. Door Elskamp en Kroontje aan de wacht gebracht Rienk Hop. van beroep schipper, wiens vrouw, omdat hij beschonken was. en hem zoo niet aan boord wilde hebben, achter de kazePne met hun schip midden in de gracht dreef, en hij aan boord willende zich te water begaf; op uitnodiging van Elskamp is hij op den wal gekomen, en ter voorkoming van verder ongeregeld- en onaangenaamheden, ter beschikking in arrest gesteld. Vermist door deti Slagter Bekker. wonende in de Nieuwesteeg; een spion. Klaas Ulbes Sijbesma. voerman, wonende te Maasburg klaagt, dat telkens als hij voorbij de Roos. buiten de Vrouwenpoort rijdt, hij veel last heeft van diens beide stalknechten, dat zij hem gewoonlijk uitschelden, doch hedenmorgen getracht hebben zijn wagen ondersteboven te werpen, erbij zeggende "voor een flesch genever zijt gij er af', terwijl de Roos er om stond te lachen. Sijbesma is te bevragen bij Poelsma. in de Burmaniastraat. Omstreeks 4'A uur door Hagsma en twee burgers aan de wacht gebracht. Auke Heltman. van beroep koopman. Hedenmorgen omstreeks 9 uur gevonden in het Zaailand door Piet Haagsma. wonende in de Minnemastraat. en aan Gout ter hand gesteld; een zwart zijden pet.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 9