Uw eigen bank Friesland Bank t 3^-leine ^Lranteje ieeet iedereen Lezers klommen in de pen onbekend, dan Mevr. Kuipers (was toen onderwijzeres). Verder onbekend, bovenaan met hoed dhr. Prosé, daarnaast dhr. Visser, melkboer Herman Cos- terstraat, helemaal linksboven Haye Visser (zoon van de bak ker). Mijn zuster is inmiddels 61 jaar en ik ben 63 jaar o.a. Mientje Swart en Treesje Swart. Wij staan samen niet op de foto maar wel onze jongste zus Vrony Swart naast Rienkje Bruins, waarover ik eerder schreef. Na m'n huwelijk heb ik vieren twintig jaar in het Gooie ge woond, twaalf jaar Hilversum, twaalf jaar Bussum en woon sinds drie jaar op vertrouwde Friese bodem. Ik hoop dat er van delezers en lezeressen van het Kleine Krant sje uit die tijd enige reacties Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. TRANSVAALBUURT Door omstandigheden ben ik geen abonnee meer op het Kleine Krantsje. Maar toch zou ik bijgaande foto's uit 1931 graag in het Kleine Krantsje geplaatst zien. Deze foto's had mijn zuster nog in haar bezit. Het betreft hier de buurtvereniging van de Trans- vaalbuurt. Wellicht zullen oude re Leeuwarders (indien nog in leven) zich zelf of andere fami lieleden herkennen. Wc woonden in onze kinderja ren in de Schaek Burgerstraat, die ook onder de Transvaalbuurt resort eerdé. Begrijpelijk weten we vele na men niet meer, het is ook al 45 jaar geleden, maar toch zijn we er een beetje in geslaagd om diverse mensen te herkennen. Om met de kleinste foto te beginnen, van links naar rechts: twee jongens onbekend. Mevr. Prosé met zoontje, "bakker" Visser, die bij Vonk Singelstraat werkte (bestuurslid van de buurt), daarnaast Mevr. Visser uit de Herman Costerstraat, verder drie dames onbekend, dhr. Bruins (bestuurslid), dhr. Jan Swart bestuurslid en vader van ons jongetje voor de fiets onbe kend. Tweede rij. van links naar rechts: meisje niet witte muts Oostérbaan, dan ijscoman, jon gen onbekend, heer met witte pet onbekend, heer onbekend, tussen Bruins en dhr. Swart Mevr. Hogerbeets en dhr. Hoger- beets met dochtertje Betty Ho gerbeets die woonden in de Schaek .Burgerstraat, jongen on bekend, jongen Oosterbaap. Derde rij, van links naar rechts: bij deur met jalouzieën Sientje Yntema die woonde in de Lakeystraat. De tweede, grotere foto, eerste rij: met hoed dhr. Visser. Tweede rij, V.L.N.R.: meisje met witte muts waarschijnlijk Jannie King- ma uit de Vinkstraat. Derde rij, v.l.n.r. (donkere foto): jongen van Prosé, nu dirigent van koor, 5e meisje na Procé een zekere Jokë, dan Rienkje Bruins, Vrony Swart. Vierde na Vrony Swart meisje Kuipers. Vierde rij links: Feenstra, meisje onbekend. Mevr. Visser, Homan, Costerstraat (overleden), jongen onbekend, Coba Blok met witte hoed. daarnaast nu Mevr. Wal stra Sneek, twee onbekenden, dan meisje Bosgraaf, meisje nu Mevr. Kamsraa, drie onbeken den. jongen van Yntema met broertje op de arm, meisje Huisman, Sientje Yntema, dame komen. Franeker T. v.d. Laan-Swart. FRIESCHE CLUB In 't Kleine Krantsje van 20 maart staat een artikel over het 75-jarig bestaan van de Friese Biljartclub. In mijn bezit heb ik een foti, die ik U hierbij toezend, van een revue, welke werd opgevoerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de F.B.C. Ik speelde daarin ook mee en herinner me daaruit één vers, opgedragen aan de filjarter Wiemers, op de wijze van het Friese volkslied. 'k Breng U mijn dank en onze beste wensen Ook aan Uw vrouw en kroost, wier trots gij zijt Wel moesten zij vaak man en vader missen Maar Uw roem blijft hun trots, t'allertijd Dit is Uw dag en dit feest is Uw feest Zo zijn steeds Jan en de club één geweest. Misschien vindt U het aardig djt nu te plaatsen Soest M.TJM. van Weering- Pos tma. P.S. 't Kleine Krantsje wordt altijd gespeld moet er een stins hebben gestaan op de plaats van de huidige Amrobank aan de Nieu- weweg en de Weaze en die stins is door een Ona Jouwsma be woond geweest. Later kwam er een deftig herenhuis, Munten- burg, dat eerst door de familie van Harinxma thoe Slooten, later door de Engelse consul werd bewoond. De naam Muntenburg is be waard gebleven en prijkt nu nog altijd in een steen in de achter muur van het bankgebouw in de Blokhuissteeg. Bij het 25-jarig bestaan van de Friesche Club. Bovenste rij: Minke Postma, A. Dwinger, Martha Feitsma, A. de Vries, Angelique Gramser, Geertje Hoogland, Nelly Timmermans en Lien de Vries. Op de tweede rij: Mevrouw de Vries, Romkema, S. Tichelaar en LX. van Keyzerswaard. Zittend op de eerste rang: Beike Feitsma.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 4