DEINING 3^(éi#iê ^ICranteje ieeót iedereen De sport- en amusementsvereni ging Deining dankte z'n ont staan aan de betreurenswaardige omstandigheid, dat de meeste openbare dansgelegenheden in de stad voor het mannelijke deel van de Leeuwarder jeugd in de maanden na de bevrijding onbe reikbaar waren. De Canadese bevrijders hadden er hun clubs en de Leeuwarder jongens moesten knarsetantend ervaren, dat ze er de fijnste feesten hadden -mèt Leeuwarder meisjes, want - het laat zich denken - die zagen onze bevrij ders er wel graag. Het oprichten van een speciale club, die z'n eigen festiviteiten kon organiseren, leek de enige oplossing en zo kwam de vereni ging tot stand, die enkele jaren bloeiend heeft bestaan en zich als organisator van even uitbun dige als gedistingeerde feesten een geweldige reputatie verwierf. Met een juist begrip voor de verlangens van latere geslachten hebben de organisatoren van het allereerste Deiningfeest - op de 27e oktober 1945 in de Harmo nie - een fotograaf laten aanruk ken, die de hele ploeg feestvar kens moest vereeuwigen. Dertig jaar heeft er een embargo op deze plaat genist - nu mag ze gepubliceerd worden en dat doen we dan ook. We gaan van links naar rechts en we beginnen bij de achterste rij: Betty Hoogerbeets, Joop Boitelle, Jelle Hoekstra Bonnema, een onbe kende schoonheid, Janny Wage naar, Piet van der Veen, Janke Postma, Nol Bisschop, Ali Rinse- ma, Rommert Talman, Hilly Salverda, HeeroQ Halbesma, Lou van der Werf, ober Albert Bakker, de aanstaande mevrouw Rondema, Henk Rondema, F rank van der Werf, Alie Kreuze en Douwe Hoogeveen. Op de voorlaatste rij: Truus

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 6