DEINING ¥mt dh rechter v, kleine Z^rar'óie leeót iedereen SS In oktober '45 hield Deining de eerste ontspanningsavond op een van de bovenzalen van de Harmonie, waar vier en zestig jongelui van beiderlei kunne al feestend de behoefte aan een dergelijke amusementsvereni ging-op-niveau duidelijk bewe zen. Deze eerste avond werd dan ook spoedig door meer gevolgd en in de nu volgende jaren bleef er geen behoorlijke horeca-etablis- sement in de stad voor het feestgedruis van Deining ge spaard. In Spoorzicht, in Zalen Schaaf, in Amicitia - overal ging Deining de bloemetjes buiten zetten en doordat het bestuur en de feest commissies bepaald niet afkerig waren van introducees, zijn er nu heel wat stadgenoten, die prettige herinneringen bewaren aan de daverende dansavonden, aan de amateur-cabaretavonden Poelsma, Piet Haccou, een onbe kende heer, Miep Gehasse, Cor Nijdam, Geesje Wagenaar, Mark Brouwer, een onbekende dame, Jan van Meerloo, Hieke Ooster- baan, Fenno Schoustra, een onbekende dame, Auke Auke- ma, Toos Bijvoets, Holly Wiere- ma, een onbekende, Arie Bij voets, nog een onbekende, Koos de Vries, Gretha Hiltjes, Ate Salverda en Siep van der Zee. Op de tweede rij eerst een onbekende prinses, dan Nand Boitelle, nog een onbekende, Johan Brada, Lilly en Theo Verhoeve, Antje van der Veen, Pé Boersma, jongedame Nijdam, Piet van der Horst, Bep Ooster hof, Leo Copini en Tine Lok. Tenslotte op de eerste rang: Geertje Faber, Johan Bloomert, Sjoe Vermooten, Tine van der Velde, Jan Drent, Jansje de Groot, George Vossenberg, An nie Dijkstra, Co Ypes, Koosje van der Werf en Jan van Wijk. en aan de uitbundige bals-mas- qué. Zelfs drong de roem van Deining door tot ver buiten de stad en zo werd de vereniging bijvoorbeeld ook betrokken bij watersportfes tiviteiten als die van de Water geus in Dokkum en in Eerne- woude. Uitsluitend voor de leden van Deining toegankelijk waren de wekelijkse "bokavonden" bij "Vic" in de Heerestraat, de nu al verdwenen zaak van de heer Boitelle. Omdat er nu eenmaal aan alle werkelijk goeie dingen een einde komt, mocht ook Deining niet eeuwig blijven bestaan. Na de bevrijdingsroes raakten de Dei ningleden langzamerhand uitge- feest en zoals voor de oorlog de carnavalsvereniging Limburgia in Leeuwarden al jammerlijk ter ziele ging, zo zou ook Deining vrij roemloos ten onder gaan. En dit verdwijnen ging met heel wat minder gerucht gepaard, dan de oprichting enkele jaren ervoor. Maar wie nu z'n ogen sluit en even geconcentreerd terugdenkt aan die heerlijke naoorlogse tijd, zal tóch weer het uitbundige feestgedruis horen: "Deining - deining, deining moet er zijn 1" De naam Kippenloop, indertijd door de volksmond aan de smalle Verwersbrug gegeven, zal bij de bredere nieuwe nog wel niet geheel in het vergeetboek zijn geraakt. Jammer, vinden velen, dat ze niet per rijweil mag worden berden. En dit verbod maakt de verleiding sterker, zodat H. v.d. V. van Leeuwarden op 27 maart voor de verzoeking bezweek. Heel slim zegt ze dat ze niet op de fiets zat. Kantonrechter: "Dus je stond op de trapper Verdachte: "Ja". Kantonrechter: "Nu, dat is ook rijden". En dit weet Martha thans ook, maar ten koste van f 6,- boete of 6 dagen. (1935).

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 7