TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN VOOR DE RECHTER CORRES PONDENTIE or STADSNIEUWS VAN VROEGER 't Z^Cleine 3^.ranteje ieeet iedereen Dit is een foto van de 8 ste klas van de Vijverschool in 1934. Van links naar rechts, le rij: Elizabeth v.d. Wal, Afke Pool, Frè Tjepkema, Lammie Steunebrink, Siepie de Vries en Klaas Postma. Tweede rij: Dina Huiberts, Elizabeth Walstra Janke Visser, Sierk Lemstra en Catharinus Riemersma. Derde rij: Fetje Tielenburg, Lucie v. Noord, Janny Visser, Froukje Mensink en achterin de onderwijzer, meester v.d. Meulen. haar. "Zorg, dat je hier niet weer komt," waarschuwt de president. "Nooit weer", belooft Grietje. Met die belofte wil de subst.- officier ditmaal rekening hou den. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. (1913). Een ongelukkige strompelt het podium op. Het is Siebren Mulder te Leeuwarden. Hij steunt op een nieuwe stevige kruk en als hij dat niet deed, zou hij niet hier zijn gekomen. Want aan die kruk is een geschiedenis verbonden. Siebren dan vertelt, dat de jongens op 8 September voor zijn woning in de Wester straat aan het voetballen waren. Beducht Voor het heil zijner ruiten, verbood hij het spel. Toen kwam volgens zijn getuige nis Grietje F. 28-jarige huis vrouw, uit haar woning, haastig en opgewonden. "Ouwe grijns- pot afzetter voegde ze hem toe, "je blijft van mijn jongens af, hoor 1" Tegelijk greep ze hem met de handen in de wangen en ontruk te hem de kruk, zoodat hij over den grond tuimelde en zijn been brak - "het zit nog in 't verband." En de kruk heeft ze ook kapot geslagen, vertelt de vrouw van den eersten getuige. De stukken liggen vandaag op een tafeltje; Siebren herkent ze. De zaak is dus in orde. Grietje beweert, dat de oude man haar ook heeft mishandeld. Een derde getuige legt echter van beklaagde geen gunstig getuigenis af, vreest Abonnee, de heer J. van der P. te Zutphen: Het nieuwe boek, Vogels in Friesland is- niet door ons uitgegeven, maar door De Tille, Wirdumerdijk 24, Leeuw arden - U kunt het daar bestel len. MISHANDELING Een vrouw en de brievenbesteller H„ wonende aan Werkmanslust, schijnen elkaar niet te kunnen zetten. Een oude veete, zegt men. Gisteravond kwamen beiden el kaar tegen. Het kwam tot hand tastelijkheden, want voor de vrouw het wist, werd 'zij achter over op de straat gegooid, waarbij zij haar rechter pols brak. (1924). 1806 17 Juni Overleden te Marrum Binse Looxma, oud keurmeester van het goud en zilver, mederechter van Ferwerderadeel, oud bijna 81 jaar. 1806 20 Jjuni Marcus Willem Constantinus du Tour wordt ontvanger der be schrevene middelen te Leeuwar den in plaats van M.O. Thoe Schwartzenberg en Hohenlands- berg. 1806 26 Juni Aanbesteed het bouwen van een nieuwe Joodsche kerk te Gorre- dijk. 1806 lJuli Het postkantoor te Leeuwarden wordt verplaatst naar het huis van M.O. Thoe Schwartzenberg en Hohenlandsberg als hoofd commies in de Groote Kerk straat tegenover de Manége, ge huwd met Clara Magdalena Bi cker. 1806 7 Juli J. Halbertsma promoveert van de Latijnsche school te Leeuwar den (rector Valentinus Slothou wer) naar de academie met een oratie op het raadhuis: de Grae- cae linguae praestantia. 1806 9 Juli Inwijding der nieuwe R. Kathol, kerk op de Nieuwstad te Leeu warden (pastoor J.B. Sijster- mans); de aartspriester van Friesland H. de Haan houdt een rede, pastoor A. Paping en ande re geestelijken bedienen de mis. 1806 10 Juli Overleden te Leeuwarden Jan Rijswijk, pastoor aldaar. 1806 11 Juli Overleden te Leeuwarden: Frans Julius Idsert Johan Heringa van Eysinga, bij de revolutie in 1795 grietman van Rauwerderhem en Gedeputeerde van Friesland. 1806 11 Augustus De onderwijzer J. Winkel geeft in de Kleine kerk te Sneek een openbare les, waarna de jonge lingen A. Veen, T. Jorritsma en GJ.de Roock aanspraken hou den in het Fransch en Engelsch. Winkel houdt daarna een rede voering, terwijl alles wordt afge wisseld met muziek.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 10