HIER LACHTEN OPA EN OMA OM SARRAS ANI CIRCUSPRAAT Kunstvuurwerken. SNELLE ZWEMMERS UIT LEEUWARDEN 11 STADSNIEUWS VAN VROEGER N. B. Slijters genieten ruim RABAT. t y^leine 3Crantóje leeM iedereen EEN JONGETJE TE WATER. Gistermiddag ongeveer kwart voor vier waren enige jongens op de Willemskade ter hoogte van de Schoolstraat op den walkant aan het spelen. De kleinste gaf de grotere speel makker, een zoontje van de heer A. Feitsma, Schoolstraat, een duw, waardoor deze in het water plonste. Dit werd opgemerkt door de heer G. Sonnega, die, hoewel niet kunnende zwemmen, zich niet bedacht en onmiddellijk de drenkeling nasprong. Hij mocht het genoegen smaken de jongen aan toesnellende wandelaars toe te steken. De knaap snelde naar huis, maar de redder, die intussen ook op het droge was geholpen, had blijkbaar nogal wat water binnengekregen, al thans hij geraakte spoedig zijn bewustzijn kwijt. Een ontboden geneesheer ver leende zijn hulp en nadat de man weer bij kennis was gekomen werd hij naar zijn woning in de Arendsstraat ver voerd. (1935). stond er op de hoek van de Bagijnestraat en de Ruitersteeg een logement, dat bij de Leeu warders bekend was als "De Kleine Kazerne". Daar logeer den nogal eens wat rauwe gasten, die zo nu en dan heel wat heibel maakten in de keet. Ook in het Bagijneklooster, er vlak achter, woonde een ruwe klant, een koeiedrijver, die een stevige borrel dronk - de lieve jeugd bleef wel uit de buurt van z'n huisje, wanneer het bekende gerucht van krakende tafelpoten naar buiten drong. Eén ding is zeker: ais t circus komt, is dokter Wiemer er bij Er zijn natuurlijk veel circusvrienden in de stad, maar de heer C.WA. Wiemer, huisarts in Leeuwarden, moet de primes inter pares zijn - hij zal er wel voor zorgen, dat hij weinig van het altijd boeiende circusgebearen mist. Een onzer abonnees, op pad met de camera, "betrapte" de dokter op het oude veemarktterrein, waar Sarrasani z'n tenten opgeslagen had. Hij praat hier met de bekende Jos Mullens, de manager van het circus. En waarover praatten zij Dokter. U wilt een vermage ringskuur doormaken? Me dunkt, me vrouwtje, dat daar nog geen haast bij is. Jonge weduwe. Och ziet u, ik doe 't meer voor de menschen. Ze zeggen anders dat ik me van den dood van mijn man niets aantrek. Leer om leer. In een coupé >rooken« zat een heer geweldig te dampen. Zoodra er nu een dame binnenkwam, maakte deze de opmerking: - Indien u een »heer< was, zou u uw sigaar wegleggen. Ja, maar indien u een >damec was, zou u niet hier komen zitten. Een oogenblik later viel weer de vrouwelijke rei zigster uit Als u mijn echtgenoot was, zou ik u gaarne vergif willen ingeven. Wel mevrouw, antwoordde de heer bij de hand, terwijl hij nog een flinken trek aan zijn sigaar deed, indien u mijn vrouw was zou ik maar al te graag dat vergif innemen Een beetje meer respect. Zoo, wie denk je dan, dat ik ben Een neef van mij is onlangs door de auto van. den koning overreden. —o De hoofdzaak. Heer. Ja, die club van Jan heeft het recoid hier Dame. Ja, van het tennissen, maar wij heb- ben het van de engagementen o Macht der gewoonte. Kellner, terwijl daar een rijtuig passeert, 'springt op het klappen van de zweep mijn bief stuk van het bord op de tafel. Breng me liever een anderen. Mijnheer Strapper. Zestig gulden voor een hoed Het is, mevrouw, een wraakroepende schande Mevrouw Strapper (met neergeslagen oogen). Die schande kome op mijn eigeh hoofd neer. o Afdoend dreigement. Juffrouw (in tegenwoordigheid van haar beminde tot haar broertje). Ik heb je al twee koekjes gegeven; nu krijg je niets meer. Broertje. Als je me geen koekje geeft, zeg ik tegen je vrijer, hoe oud je bent. o Op de been geholpen. De dokter zei mij, dat hij mij binnen twee weken weer op de been zou helpen. Wel, heeft hij woord gehouden? Zeker, want ik heb mijn fiets moeten verkoopen om de rekening te kunnen betalen. o Mevrouw Blunder ontvangt juist een telegram uit Indië. Wat een wondere uitvinding is die telegrafie toch, roept zij uit; vooral als je bedenkt, dat deze tijding over een af stand van duizenden mijlen is gekomen en dat de gom op de enveloppe nog niet droog is. De Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van KUNST VUURWERKEN, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. M. den Koning, alsmede bij Trouwplegtig- heden en andere festiviteiten. Daar zulke feestelijkheden veelal door Vuurwerken worden opgeluisterd, kan men bij tijdige opgave verzekerd zijn van een keurige en nette uitvoe ring der opgegeven orders. Leeuwarden. J. N. SCJIU URMANS Kunstvuurwerkmaker. Een kleine twintig jaar geleden maakten de pupillen van zwem- trainer Henk Schoonhoven furo re door het verbeteren van tal van Nederlandse records. Waar generaties Leeuwarder zwem mers in vroeger tijden niet aan durfden denken, speelden de cracks van de Leeuwarder Zwemclub Overdekte nu wel klaar: zij brachten de naam van hun L.Z.O. op de sportpagina's van alle landelijke bladen. De meest spectaculaire verbete ring van een nationaal record was die op de 10 x 100 meter vrije slag op 2 januari 1958 in de Overdekte in Leeuwarden; het welslagen van deze poging be wees, dat de L.Z.O. niet over drie of vier, maar over een hele ploeg uitblinkers beschikte, die tot het maken van de snelste tijden in staat waren. Een paar dagen voor dit grandioze succes hadden vier leden van de L.Z.O. in Zwolle ook al een Nederlands record gebroken en we! dat op de 4 x 200 meter vrije slag en van de ploeg, die dat presteerde is toen deze foto gemaakt: een glunder ende trainer Henk Schoonhoven, geflankeerd door Coos de Jong en Jaap de Jong links en Piet ten Thije en Jan Osinga rechts. Het record had bijna drie jaar met een tijd van 9 minuten en 4 seconden op naam gestaan van de H.P.C. uit Heemstede, maar de Leeuwarders knabbelden er 11,2 seconde af en brachten het op 8 minuten en 58,2 seconde. Jaap de Jong maakte bij deze re cordverbetering de snelste tijd - 2 minuut 10,7 sec., Jan Osinga zwom de afstand in 2.13.1, voor Coos de Jong werd een tijd geregistreerd van 2.14.2 en "vete raan" Piet ten Thije kwam op 2 minuut 20,2 seconde. Het was een grote schare sup porters, die van dit nieuwe L.Z.O. succes getuige was; enfin, wie het gezien heeft weet het al lemaal nog wel.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 11