TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN Rabobank fS "Ik spaar bij de Rabobank, dan heb ik altijd geld en goede raad bij de hand" t Z^.leine 3<Crantóje leeót iedereen Wiep Vellinga, en George Jellema. Op de tweede rij: Jopie Blecksma, Sjoerd Komrij, Douwe Kroes, een onbekende, Alle de Boer, Starkenburg, Piet de Vries en Evert Westra. Prinsheerlijk zittend op de stoelen: Ale ter Horst, Bram van der Pijl, Griet Koster, Tjitske Kramer, Annie Sanders en Gé de Vries. Tenslotte vooraan: Jantje Douma, Henny Santing en Henriette Wöllenstein. 1806 20 Augustus Verkocht op Eisinga-State te Rinsumageest een groote partij kozijns, blinden, vensterbanken en eenige duizenden ponden wit te zerksteenen. 1806 21 Augustus Verhuurd 14 pondematen land genaamd De Buure Venne te Grouw. 1806 27 augustus Verkoop der herberg Het Oud Ter Gragt gebouwd 1775 onder Wanswerd. 1806 6 September Overleden op Groot Lankum bij Franeker Johannes Casper Ten Behm Wentholt, ontvanger der beschrevene middelen te Frane ker, oud 27 jaar. 1806 10 September De leden der dissentieerende kerkgenootschappen te Hart- werd komen zamen in de Oude school aldaar om zich te verkla ren of zij den bouwvallgien dorpstoren willen afstaan aan de Herv. gemeente. 1806 27 September Verkoop van een legerwagen met toebehooren op het plein voor het Arsenaal in de Ame landsdwinger te Leeuwarden. 1806 3 October Promotie der Latijnsche school te Dokkum in de Groote kerk met een Latijnsche oratie van rector P.H. Peerlkamp over Xe- nophon den voortreffelijkste der Grieksche geschiedschrijvers. 1806 11 October Overleden Arend van Duijden, praeceptor der Latijnsche school te Franeker, oud 83 jaar. 1806 16 October Benoemd tot luitenant kolonel der burgerwacht te Leeuwarden H. Beekkerk. 1806 23 October Overleden te Leeuwarden Alber- tina baronesse du Tour, douai rière van Sixma. 1806 27 October Boelgoed op Herema-State van wijlen Allard Scheltema te A- rum, o.a. van 2 stukken kanon met zijn voorspan en ammuni tie. 1806 5 November De stads Fransche kostschool te Bolsward houdt prijsuitdeeling in de Groote kerk. 1806 20 November Verkoop van een huizinge onder Friens, genaamd Het Zwinshuis je, berechtigd met het overzetten van en naar het dorp. WANDELEND DOOR DE SCHRANS (Vervolg van pagina 8). gen, wanneer voor hem de ont maskering dreigde. Daar het stuk land aan de Potmarge lag, kon dit best zo zijn. Maar spook of geen spook, wij hadden weer een sensatie beleefd, die we nooit vergaten. Het Juffersreedsje liep dood en aan het eind stond een stroopfa- briek, even daarvoor een fraaie villa. Vergis ik me niet, dan werd die bewoond door een deftige dame met haar dienstpersoneel. Bij goed weer zag men haar wel om de vijver in de tuin wandelen met een andere dame. Wij noemden haar de freule. Dit fraaie buiten stak wel erg af bij de stroopfabriek, die er nogal rommelig uitzag. Bij de fabriek stond, dwars over de weg, een hek met het bekende bordje "Verboden Toegang". Men kon achter linksom door het land oversteken naarHuizum. Dat was toen nog een stil dorp zonder doorgaand verkeer. De Huizumerlaan kon in die tijd nog met recht de naam "laan" dragen. In de zomer wandelde je hier door een tunnel van groen, daar de kruinen van de bomen aan weerskanten elkaar raakten. Was men weer in de Schrans, thuis, dan had zo'n wandeling "het Juffersreedsje om" zeker voldaan, men was weer eens echt buiten geweest. Dit is een foto van de tweede klas van de Muloschool aan de Wissedwinger, gemaakt in het cursusjaar 1926/1927. De foto is ons toegestuurd door onze abonnee, de heer AJ. de Boer te Almelo. Hij schrijft ons, dat hij vrijwel alle namen kan verschaffen, "dankzij het uitstekende geheugen van de op de foto voorkomende Evert Westra, die nu Hervormd Predikant in Hengelo is". We beginnen op de achterste rij bij meester Steunebrink: naast hem: Griet Postma, Ida Büch, Corrie Jaarsma, een onbekende, geld en goede raad

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 9