KEUS UIT KLAVERBLAD VAN VIER 'T KLEIDE KRAHTSJE Voor de rechter WIE KENT DEZE MENEER •t 3li sine -ÏLCrcmtóje leeót iedereen geen gelijk kunnen geven, maar uit een daarna ontvangen brief van onze abonnee de heer K. Olijnsma te Oegstgeest, blijkt toch duidelijk, dat hij inderdaad het gelijk aan zijn zijde had: de onbekende parkwachter heette Visser, Anne Visser en de foto moet voor 1928 in de Prinsen tuin genomen zijn. Wij laten nu graag de heer Olijnsma aan het woord: "In het bezit van 't Kleine Krantsje no. 269 d.d. 26-6-1976 deel ik U mede op Uw vraag "wie kent deze meneer?", dat deze mijn grootvader Anne Visser is. Ik was blij verrast, dat U deze foto hebt opgenomen en ben nieuwsgierig hoe U hieraan komt. Inderdaad is grootvader een aantal jaren parkwachter ge weest in de Prinsentuin te Leeuwarden. Hij is geboren te Tzum op 11 februari 1856 en mijn moeder is zijn oudste doch ter. Zij is geboren in 1887 te Vervolg op pag. 9 voor Leeuwarden en de wijde wereld er omheen. Een uitgave van Fenno Schoustra's Publici- teitskantoor. Verschijnt eenmaal in de veertien dagen. Redactie, Administratie en Advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat 1 (Naast Emmakade 39) 1 Leeuwarden. Telefoon (05100) 20302 Postgiro 98 10 62 Bank: Rabobank Geopend: van dinsdag tot en met vrijdag, uit sluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van za terdagtot en met maan dag gesloten. Abonnementsprijs: voor Nederland fl.19,50 per jaar; voor het buiten land: fl. 35,00 per jaar. Losse nummers: afge haald fl. 1,00 per stuk. Per giro besteld: fl. 1,80 voor 1 ex., fl. 3,20 voor 2 ex., fl. 4,70 voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje is alleen mogelijk voor lezers, die akkoord gaan met de bepaling, dat het abonne mentsgeld vooruit moet worden voldaan. Op de Ie februari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn betaald. G eschenk-abonnemen ten en abonnementen van lezers in het buitenland moeten op de 31e decem ber van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet tele fonisch of schriftelijk, maar per giro-overschrij ving als abonnee aanmel den, worden verzocht op het girostrookje te ver melden: Nieuwe abonnee. Abonnees, die zijn ver huisd, dienen er op te letten, dat hun giro-over- schrijvingskaart het nieu we adres vermeldt - het oude adres moet worden doorgehaald. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen worden doorgegeven. Abonnementen, die niet voor 1 december zijn op gezegd, worden automa tisch verlengd. In het café van T. Erich werd op Dinsdag 27 Jan. een glasruit vernield. De 36-jarige betonwer ker Leendert Fl. wordt verdacht de dader te zijn van dat luchtververschend glasgerinkel. Bekl. was in 't café geweest dien avond. Eenigszins onder den invloed van slaapverwekkend vocht, wilde de caféhouder hem gaarne verwijderd zien, wat met eenigen tegenstand ook slaagde. Bekl. was daarover slecht te spreken, werd nu goed wakker, daagde den kastelein uit en even later rinkelde de ruit. Waarde pl.m. f 5. Bekl. zegt in staat van dronken schap te hebben gehandeld; in dien toestand is hij misschien door de ruit heen gevallen, wat echter weinig geloofwaardig wordt gemaakt. Wel heeft hij getracht door aanbieding van schadevergoe ding eene vervolging te voorko men. Zijn verleden is echter niet geheel rein. Eisch en vonnis: f 20 boete of 20 d.h. Geen hooger beroep. (1925). Anne Visser zo heette deze meneer en niet anders. "Wie kent deze meneer?" vroegen we de vorige keer, terwijl wij een foto afdrukten, kennelijk gemaakt in één van onze stadstuinen, van een heer in uniform, een parkwachter wellicht. De foto bevond zich al jaren in de archieven van t Kleine Krantsje en wel tn het afdelinkje: "Onbekend" wij wisten niet, wie de gefotografeerde was. Welnu, die vraag - wie kent deze meneer - is gebleken, wel heel erg interessant te zijn, want uit de reacties van de abonnees, die wij ontvingen, kwamen niet minder dan vier verschillende namen naar voren, zodat we konden kiezen uit het volgende klaverblad: Fetter, Friso, Visser en Vos. De meeste dames en heren, die zo welwillend waren op onze oproep te reageren, wilden ons wijsmaken, dat de meneer van de foto "pliesje Fetter" was, maar, beste mensen, die kleine Fetter, aan wie veel lezers stellig nog prettige herinneringen be waren en wiens foto we ook al eens in 't Kleine Krantsje af drukten, leek toch in de verste verte niet op deze meneer - alleen de petten van beide heren waren misschien gelijk. De onbekende droeg een snor en een bescheiden baard, Fetter al- Pliesje Fetter leen maar een snorretje, dai ook nog heel "snüsterig" was, de onbekende droeg een bril en Fetter niet. Nee hoor, pliesje Fetter kon het niet zijn, dat wisten we vooruit. Onze abonnee de heer Vinken, belde ons op vanuit Sassenheim, om te berichten, dat de onbe kende Friso heette en dat hij parkwachter in het Rengerspark was geweest. "Hij was zeer popu lair en een grote kindervriend" aldus de heer Vinken, die ook nog vertelde, dat hij een sabel met een bamboelatje droeg". Na het ontvangen van dit nieuws meenden we, dat de zaak wel was opgelost, tot we, vlak na elkaar, twee telefoontjes kregen van abonnees, die ons bericht ten, in de onbekende de politie man Vos te herkennen. Me vrouw Kuiper uit Emmeloord herinnerde zich deze meneer Vos als een politieman uit de Prinsentuin ("Die had een baardje") en ook de heer J. van der Veen te Leeuwarden, die namens zijn moeder belde, onthulde ons, dat we hier te maken hadden met een meneer Vos. "Ouwe Vos" wel te ver staan. Alzo: Fetter zeker niet, maar wie nu wel, Friso of Vos? De verwarring op onze redactie steeg ten top, toen de heer J. Heiner uit Leeuwarden ons vervolgens belde en zeer gedeci deerd berichtte, dat de onbe kende Visser heette. "Ik weet het zeker" zei hij, "hij zat vaak in het hokje van de Prinsentuin, vlak bij de ingang, Visser en anders niet". Zonder verdere reacties hadden we de heer Heiner uiteraard nog

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 5