lïlAG3i bouwstoffen bv DE GROTE DRIE 05170-33 46* „De Bogt fen Guné" CAF foer.bêst foe* 17 hafbouwgroep i 51/eine 3^.rantóje leeet iedereen Gastvry door de eeuwen heen CAFE RESTAURANT SLIJTERIJ Studente weardshós Franeker - Tel. 2416 Sinds 1580 - Gelegen naast het Sjükelan Romantisch, sfeervol en zeer geschikt voor bruiloften en partijen F. Kuperus Can tine, Sporthal gastvrij bjj alle sportevenementen. Kiesterzijl 1 Postbus 26 FRANEKER showroom: industrieterrein zwettestraat 20 leeuwarden Het formidabele partuur op de stoelen: Teade Zijlstra, Klaas Kolken, Ids Joosma. Achter hen de premiewinnaars van 1926, Ids Roukema, Sipke Boschma en Sijbren Vellinga. (vervolg van pag. 7). zoenen. Hij had een gemiddelde van 37 punten per jaar en dat is heel hoog. Het aantal wedstrijden lag beneden dat van nu. Slechts zes koningstitels vielen deze eminente uitslager ten deel, te weinig wanneer we ze omrekenen naar de reeële verrichtingen van Jousma. Ook Teade Zijlstra is een van de weinigen, die het klaverblad van vier vol hebben gemaakt. Toch verkeerde deze grootmeester in een ongunstiger positie dan zijn twee maten. In zijn tijd werden er veel afdelingswedstrijden gehou den en zowel Kuiken die voor St. Jacob uitkwam en Jousma voor Dokkum zaten in toonaangeven de drietallen. Voor Teade gold dat niet. In zijn Witmarsumer periode was dat afdelingspartuur niet van die kracht als de twee eerder genoemden en toen hij in Metslawier woonde waren zijn kansen op sukses nog minder. Maar ondanks dit en zijn twee schorsingen - ruim een compleet seizoen - staat Zijlstra nog altijd op de tweede plaats aller tijden. Hij won in totaal 64i punten, waarvan 140 eerste, 73 premies en 73 kleine premies. LEGENDARISCH De nu legendarische formatie van Teade Zijlstra, Klaas Kuiken en Ids Jousma begon formeel in het jaar 1925. Het trio Zijlstra verscheen in 1925 11 maal binnen de lijnen voor een formatiewedstrijd. Zes maal wonnen ze een eerste prijs en wel in: Harlingen; Rengers- dag; de P.C.; Beetgum; Dokkum; de Oldehove. Daarnaast werden twee premies en twee derde prijzen in de wacht gesleept. Een maal kwam de formatie met lege handen thuis. In dat jaar werden ze verslagen te: Holwerd door Miedema, Heeg en Rienstra 50-24 pnt. (51). Bolsward door Roukema, W. de Bildt en Wijnands 56-34 pnt. (5-2). Franeker door Laverman, Hel- frich en Plantinga 52-50 pnt. (5—3). Warga door Rienstra, Kooistra en Koster 6046 pnt. (54). St. Jacob door Bosma, Rienstra en J. Dijkstra 64-70 pnt. (5-5); de verliezers hadden dus zes punten meer. NIET TE KLOPPEN Het bovenstaande jaar zou het succesvolste worden van de trotse formatie die bijna niet te kloppen was. Acht maal kwamen ze in de kransen en wel in: Franeker; St. Anna; Franeker; Rengersdag; de P.C.; Bolsward; Sexbierum; de Oldehove. Verder wonnen ze een premie en drie kleine premies. Nederlagen werden geleden in: Dronrijp tegen Knol, Helfrich en Jager 5844(5-1). St. Jacob tegen Knol, Helfrich en Jager 66-52 (54). Marssum tegen Knol, Helfrich en Jager 66-52 (54). Beetgum tegen Bosma, Kooistra en De Bildt 48-30 (5-1). In dit jaar waren trouwens al veel verenigingen overgegaan tot het uitschrijven van afdelingswed strijden ten koste van de vrije samenstellingswedstrijden. PRACHT PARTIJ Zeven maal trad de formatie c.s. op. Na de boycot in Roordahui- zum in dat jaar, waren er al veel verenigingen die de bepaling'dat in elk vrij geformeerd partuur een junioreskaatser moest uit komen, gingen hanteren. Zes eerste prijzen waren de buit en wel in: Harlingen; Ried;Wit- marsum; Beetgum; Bolsward; Roordahuizum (vervolg op pag. 19). CoSperatieve aan.en veHcoopvereniging voor de lanrihoww in friesland Sneekertrekwag 17.211 Is het telefoonnummer van een bouw materialen handelaar, die alles heeft nou alleslaten we zeggen bijna alles Draai dit nummer voor een genuanceerde waal, een tuimelraam, een aluminium- schuifdeur, een makkumer plavuis, schroot jes, wandbekleding, vloerbedekking, open haarden, wc. potten, wasbakken, kranen en niet te vergeten een komplete aan- bouwkeuken. U bent altijd welkom in het verkoopcentrum voor de bouw en verbouw van uw huis, tuin en keuken Onze openingstijden dag in, dag uit van 10.00-17.00 uur Zaterdags van 10 00 - 16.00 uur Vrijdagsavonds van 19.00- 21.00 uur Elke avond op afspraak.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 17