C^ewvahdm-ach ja. 20 urn het... f J Uit de stads- en dorps- kroniek van Dr. Wumkes VERKOOP 5 te Leeuwarden. 't ZPleine ^Lrantaje lecct iedereen Op deze oeroude tekening van de Spaqjaardlaan zien we de ingang van de Onde begraafplaats, zoals die er uitzag in de vorige eeuw. Of beter gezegd, zoals die er altijd heeft uitgezien, niet alleen in de vorige, maar ook in deze eeuw: er is nog steeds niets veranderd aan het ijzeren toe gangshek, er veranderde ook niets aan de beide witte 'doodgravershuisjes' waarvan we er hier een op de tekening zien. De Algemene Begraafplaats is in het begin van de dertiger jaren van de vorige eeuw aangelegd; op de le juli 1833 vond de eerste begrafenis er plaats. De oude begraafplaats is nu gesloten, een jaar of vier geleden is er de laatste teraardebestelling geweest. -vs.. V*?v - A*. - WË 1807 30 April. Verkoop van 3Vi pondematen lands, genaamd de Moordak- ker onder Jorwert. Aanbesteed het afbreken van het oude en wederopbouwen van een nieuw rechthuis te Joure. 1807 9 Mei Finale palmslag van Rinia-State even buiten Stiens, bewoond door Harmannus Balk, geboden 7000 car. gl. 1807 12 Mei C.L. van Altena vestigt zijn uit geverszaak op de hoek van de Nieuwe Pijp te Leeuwarden. 1807 15 MEI Staatsraad Mr. H.L. Wichers installeert het nieuwe provinci aal bestuur, als landdrost R.L. van Andringa de Kempenaer, als Secret.-generaal Mr.M.Ypeij, als kwartierdrosten S.M. Luyck lama Nijeholt, B.W. van Wei deren Rengers en G.F. van As- beck, en als assessoren P. Wierdsma, Mr. JJ. Bergsma, P. Fontein, D.G. Manger en H.v. Sminia. 1807 23 Mei Verschenen bij J.W.Brouwer te Leeuwarden: Het ongegronde van sommige vooroordelen te gen het Evang. Gezangvoek. Fi nale palmslag van herberg en huizinge Het Groot Klooster naast de Bagijnekerk aldaar. 1807 30 Mei Verkoop der afbraak van het gesloopte Rinia-State te Stiens Verschenen: H. Potter, Lotge vallen en ontmoetingen op een mislukte reis naar Kaap de Goede Hoop (1804-1806). 1807 11 Juni Verkoop der zathe Groot La- quaart onder Tzum, groot 78 pondematen greide en 28 dito bouwland, geboden per ponde maat 161 car. gl. 15 st. Het bou wen van een nieuwe school te Doniaga aanbesteed, met oproe ping van een schoolmeester. 1807 22 JUNI Verkoop van Groot Mariën- burg te Leeuwarden. Versche nen bij D. Romar te Franeker: Aanmerkingen over den brief van Ds. J. v. Assen over de leer der Verzoening door Ds.A.Brui ning te Pietersbierum. 1807 29 Juni Overleden te Amsterdam Levy Moses Saul, opperrabijn der 'Joodsche gemeente te Leeuwar den. 1807 4 Juli Ten gehoore gebracht onder di rectie van J. des Communes te Leeuwarden Haydn's Schöp- fung, vertaald door Mr. J. Kin- ker. werd het Heer Ivostraatje door de echte Leeuwarders het Suri- vestraatsje genoemd. Een van de bewoonsters van het Surive- straatsje werd als Kroeme Neets aangeduid', van haar herinneren ouderen zich, dat ze geregeld uitriep: "Ze mutte mie de bek niet openbreke De man van Neets was voerman bij de stalhouderij van Poelsma en eens moet het zijn gebeurd, dat ze langs de buurvrouwen liep met op een schoteltje de bij een ongeluk afgeknepen duim van haar gemaal VAN de JPosthoovn c. a De Notaris de HAAN te Leeuwarden zal op Dingsdag den 14 Februarij 1871, 's avonds 6 uur, linaal, in na te noemen Logement, verkoopen Het zeer beklante en van ouds bekende LO GEMENT en UITSPANNING „de Posthoorn met annexe WAGENHUIZEN en STALLIN GEN, verschillende Hooizolders, Dongplek, Plaats en Bleek c. a.lett. L nos. 262 en 263, zeer gunstig gelegen aan den publieken Weg en aan« het Vaarwater de Potmarge, even buiten de voormalige Wirdumerpoort te Leeuwarden, sectie G no. 3412 groot 8 roede 60 el. En zulks in 3 perceelenop de billetten omschrevenbe houdens regt tot zamenvooginggeboden perc. I ƒ6359, II ƒ2800, III ƒ2952. Bij A. Beukelaar in eigen gebruik. Te aan vaarden den 12 Mei 1871 behalve de Intrek bij de Wed. van der Laan voor 78 's jaars in huur die 12 Mei 1872 is te aanvaarden. Te bezigtigen op den zitdag van 112 uur. De helft van den koopprijs zal onder het ge kochte als le hypotheek kunnen gevestigd blijven. Voorwaarden te vernemen en billetten te be- i komen bij den Notaris voornoemd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 5