8 STADSNIEUWS VAN VROEGER maar de werf is er al lang niet meer en het beeld, zoals we dat hier zien veranderde geheel. Op de helling een paar prachtige onde Friese schepen, pronkstukken voor het oog. Ook die zijn goeddeels van het water verdwenen, helaas. Leeuwarden ach ja, zo was het_Veel oudere Leeuwarders zullen dat ook verzuchten by het zien van deze plaat, een foto van de scheepswerf van de Drijvers op Schilkampen. Het oude Schilkampen bestaat op dit moment nog wel (maar voor hoe lang nog wel?) Bij gelegenheid, dat eene der werklieden van de heeren Gebr. Terhorst vijftig jaren aan hunne fabrieken was werkzaam ge weest, werd aan de jubilaris niet alleen een feest bereid en haar vele geschenken aangeboden, maar werd gedurende haar verderen leeftijd, zonder aan den arbeid een direct werkdadig deel te nemen, toch het loon steeds uitbetaald. Den 10 dezer, in den ouderdom van bijna 69 jaren, /werjeden, na 57 jaren aan dezelf de fabriek te hebben doorge- bragt, werd het stoffelijk over schot van Pietje van Noord woensdag jl. naar de laatste rustplaats op het kerkhof in het naburige dorp Lekkum gebragt, in tegenwoordigheid van de heeren Gebr. Ter Horst en een tal hunner werklieden. Door den heer S. Terhorst, lid der firma, werd toen bij de geopende groeve een woord van hulde aan de over ledene gebragt, dat door de aan wezigen met groote belangstel ling werd aangehoord en de noodzakelijke achting zoowel voor den werkgever als voor den werkman zeer bevordelijk zal zijn. (1871) Een kleine herinnering aan de situatie, die al lang geleden veranders ls: het pand nummer 35 aan de Nienwestad met de in verfwaren en schoonmaakartikelen van de weduwe J. H. Doodkorte. De foto is gemaakt in 1929, in welk jaar het pand werd afgebroken. De kapperszaak van Piet de Jong, nu geëxploiteerd door de heer G. H. Adema, kwam er toen voor in de plaats. In de deuropening de weduwe A. Doodkorte-Bekker.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 8