EEN ABONNEMENT. 4 Friesland Bank Op 't Kleine Krantsje kost £1. 19,50 per jaar. Wie zich nu als abonnee aanmeldt en 24, 50 overmaakt op giro 98 10 62 ten name van t Kleine Krantsje te Leeuwarden heeft betaald tot 1 januari 1978. ■t flil eine ZU.rantóje leeM iedereen 'T KLEINE KRANTSJE LEEST IEDEREEN Uw eigen bank Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. waren er straten en straatjes in de stad, waar we nu geen weet meer van hebben. Ze hebben andere namen gekregen, zijn in andere straten opgegaan of...zijn helemaal van de kaart geveegd. Hebt u, om een paar voorbeelden te noemen, ooit van de Touw- pluizershoek gehoord, van de Drie Prinsedaalderssteeg, van de Florabuurt, van de Waterpolle, van het Spooksteegje, van de Kromme El'eboogsteeg? Ook de buurtjes en straatjes Dijkshoek, Drooge Haven, Hazebuurtje, Jo- hannesbuurt, Krimp en Koren- metersgloppe zijn er al lang niet meer. En dan hebben we zo voor de vuist weg nog maar een paar van de vele, vele straten uit het oude Leeuwarden genoemd, die verdwenen zijn. Lezers klommen in de pen Op de door U afgedrukte foto lijkt mij dat links vooraan de heer de Vries sr. staat afgebeeld. Scherpenzeel. J.van Minnen. OPROEPJET In nummer 273 van 't Kleine Krantsje vraagt mevrouw D. van der Geest - Faber te Haarlem of Henriëtte Wöllenstein een zuster was van Foekje Wöllenstein, die op de Westerplantage woonde en met wie zij naar school is gegaan. Inderdaad staat Henriëtte Wöl lenstein op de door haar bedoelde schoolfoto. Thuis werd ze Jet genoemd. Het adres van Foekje is: mevrouw Schaaf, Birdplein 74 - 8 te Leeuwarden. Ik hoop mevrouw Van der Geest hiermee van dienst te zijn geweest. Leeuwarden. A.van der Schaaf - Wierda. VLIEGTUIGRAMPEN Wat betreft de op 21-1-'43 bij Wirdum neergekomen "Welling ton', waarover u schrijft in 't Kleine Krantsje 272, het volgen de: STRAATORGEL Hartelijk dank voor het plaatsen van mijn ontboezemingen over het Oldegalileen in de rubriek 'Lezers klommen in de pen' no. 273. Maar ik was zeer verrast door het plaatsen van een foto van het door mij bedoelde straatorgel van Buwalda en de Vries. Vaak heb ik geïnformeerd of er nog foto's hiervan waren, maar altijd nul op het request. Nóg een foto van het draaiorgel van Buwalda en De Vries, zij het dan dat dit helaas geen briljante opname is. Het orgel is van het fabrikaat 'Wellershaus' uit Mülheim Did. van het type 50 toets. Het is later omgebouwd van cilinderorgel naar boekorgel, en het moet nog steeds bestaan ergens op de kermis. Het door u bedoelde Duitse propagandablad is inderdaad "Signaal". In het 2e september nummer (nr. 18) van 1943 staat een artikel, getiteld: "71 van de 91 in twee dagen". Hierin staan afbeeldingen van 71 van de 91 "bij de aanvallen op Hamburg en Hannover, alsmede bij het bin nen-en wegvliegen op den 27sten en 28sten Juli" neergeschoten vliegtuigen. "Het zijn uitsluitend viermoto rige bombardements - vliegtui gen van het type Halifax, Lancaster, Liberator, Wellington e.a.", beweert de deskundige schrijver. Bij deze afbeeldingen bevindt zich driemaal de bewuste "Wel lington", voorzien van de volgen de onderschriften: "Hamburg: Bommenwerper van het type Wellington, 6 man, 3 dood. "Hamburg: Bommenwerper van het type Wellington, 6 man, 1 dood". "Hannover: Bommenwerper van het type Wellington, 6 man, 1 dood". Dit feit ontdekten mijn broer en ik destijds al aan de hand van foto's, genomen door Duitse mili tairen, welke foto's wij yia de zaak van mijn vader (Foto Vaka) in handen kregen. Op dezelfde wijze hebben we ontdekt dat ook een "Lancaster" (ook in Friesland neergestort?) enige malen in dat artikel paradeert, eveneens voorzien van verschillende opschriften. Ik hoop dat u hier iets aan heeft. St Anna Parochie L.van Kampen. De Engelse Lancaster - ook in Friesland neergestort?

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 4