DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT STADSNIEUWS VAN VROEGER Xfciue rat' 'oje leest iedereen Verloren door Johannes Breedenbach, wonende op het Zuidvliet, een.gouden ring met vier plaatjes. Door Cupenis aan de wacht gebracht Jan Sloterdijk. van beroep veedrijver, wonende te Dronrijp. die in beschonken toestand met den spoortrein was aangekomen en nu op het Schavernek op de straat lag. Last gegeven te zorgen, dat hij mei den eersten trein vertrekt. Door Sureveen en Bakker bevonden, dat Dirk Tjelenburg. van beroep tapper, geboren en wonende te Leeuwarden, in de opgang van de Nieuweburen zijne kroeg nog voor het publiek open had en alsdaar aanwezig was Sjoukje Beeling, van beroep naaister, wonende op het Schoenmakersperk, die niet tot zijn huisgenoten behoorde. Door de arbeiders Lodewijk Bijstervelt en Auke Onbelet in een handkar en onder geleide van den policiedienaar Grensbach aan de wacht gebracht Geale van der Wal, schippersknecht, die in beschonken toestand bij de Prins Hendrikbrug op de straat lag. Rapporteert Kramer, dat door hem omstreeks kwart over een 's nachts is bevonden, dat eene in beschonken toestand verkeerende gehuwde vrouw, wier naam hij zoonoodig zal opnemen, en W.M., van beroep opperman, beiden wonende op Oldegalileën, in vleeschelijke gemeenschap met elkander waren op de openbare straat; dat hem op zijne aanmaning om van de straat te vertrekken door M. twèe slagen tegen de borst zijn toegebracht, waarna deze in zijn woning vluchtte. Vrouw Dijkstra heeft gedurende den nacht met drie kinderen verblijf gehouden op de openbare straat. Vlagsma rapporteert, dat er omstreeks 12 uur hevig geschreeuwd werd in de rigting van de Peperstraat, 't geen hem bij onderzoek bleek te zijn geschied door vrouw Fijma, wonende op de Weaze. Reden hiervan was, dat Fijma met zijne vrouw binnenshuis twist hadden gehad en toen hij de deur uitging zij bevreesd was dat hij zich ging verdrinken. Beiden zijn later bij Riethorst, in de Peperstraat in huis gegaan. Door Elskamp en Rienstra bevonden, dat eenige bewoners van het huis, behorende aan de gemeente, staande op Oldegalileën, liepen te zingen in de Arendstuin, zonder met juistheid te kunnen opgeven wie zulks deed, aan de dezen werden genoemde policiedienaren op zeer brutale wijze bejegend door eene in dat huis wonende bejaarde vrouw, die zij niet bij name kenden. Omstreeks kwart voor twaalf door Goor en Riemstra bevonden, dat Atse de Groot, wonende te Akkrum, van beroep schippersknecht, langs de Tuinen liep te zingen; op hunne waarschuwing hield hij zich stil, doch op het Vliet begon hij andermaal te zingen en aan boord van zijn schip, liggende in het Vliet, zoodanig luidruchtig te praten, dat de rust der inwoners aldaar erdoor werd verstoord. Door Van der Perk gerapporteerd, dat omstreeks halfeen 's nachts een vechtpartij heeft plaats gehad achter de Prinsentuin, tusschen eenige schippers en vrouwspersonen. De rust is door den policiedienaar aldaar hersteld. Nachtverblijf verleend aan Klaas de Vries te St. Jacob, commissiehandelaar. Genoemd persoon was hedenavond volgens zijn zeggen van St. Jacob geloopen, wilde nu niet zeggen, wat hij hier in de stad moest doen en zou nergens onderdak krijgen, zoodat de commandant der hoofdwacht hem aan het bureau heeft gebracht. Hij blijft steeds weigeren te zeggen, waarom hij in de stad is en geeft zeer verwarde verhalen van zijn beroep, familie enz. zoodat ik hem ter beschikking van den heer Commissaris van Policie aan de wacht hebt gehouden. Het Sneeker schip, dat om acht uur moest aankomen is door het ongunstige weder eerst om kwart over elf gearriveerd. Ter hoogte van De Dille zijn de beide paarden in het water geraakt, waarvan één is verdronken, terwijl men voor het behoud van het andere vreest. Omstreeks kwart voor acht is een begin van brand geweest bij Arzoni op de Groenweg, doordien de vrouw met een brandende lamp onder langs te drogen hangende goederen was geloopen, die vuur schijnen gevat te hebben. Dezelve is echter direct gebluscht zonder eenige schade van belang te hebben veroorzaakt. 'J/W/'AVI l iilnmi 1*1 ft utttt HULPVAARDIG VEN MEDELE- af. Een wederzijdsche kennisma king volgde en in-gelukkig ped delde de Drachtster naar huis, na de dame de verzekering te hebben gegeven, haar rijwiel Zaterdag terstond terug te zullen brengen. (1940). r - - Gisteravond ruim 9 uur arriveerde bij het station alhier een 3-tal autobussen vol militai ren. Zij waren reeds 's morgens 10 uur uit Vianen naar de Friesche hoofdstad vertrokken en blij eindelijk, na bijna 12 uur rijden, op de plaats van bestem ming te zijn. Het waren vrijwel allen Leeuwar ders en het laat zich verklaren, dat ze zich zoo spoedig mogelijk naar de hunnen begaven en dat zij de vele nieuwsgierigen, die probeerden hen uit te hooren over hun oorlogservaringen, spoe dig achter zich lieten. Eén der militairen bleef echter toeven en z'n gezicht stond niet erg fleurig. Hij was n.l. platzak, en hij zou nog zoo gaarne doorreizen naar zijn woonplaats Drachten, om vrouw en kinderen terug te zien. Mistroostig liet hij zich ontval len: "Had ik nu maar een fiets." Het bleek hem toen al spoedig dat er ook nog hulpvaardige menschen zijn, want een dame die hem had aangehoord, kwam met haar gloednieuw rijwiel naar hem toe en stond dit spontaan ABONNEES DIE GAAN VERHUIZEN, TIJDIG ADRESWIJZIGING DOORGEVEN "Wie" zo vraagt de meester, "kan een zin maken met het woord evenwel er in?" "Ik" zegt Klu,i,.- "Mijn vader is goed gezond en mijn moeder evenwel". "O, juist" reageert de meester, maak je er zo ook een met het woord niettemin er in?" "Jawel", ant woordt Klaas prompt, "de patat man gaf mij laatst een kwartje terug en dat was niettemin". J

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 7