TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN VAN PIANO FORTO'S. TE LEEUWARDEN. FABRIEK 12 Hofleverancier van Z. M. den Koning der Nederlanden Ondergeteekende maakt aan hare geëerde Stad- en Landgenooten bekend dat haar MA GAZIJN thans ruim voorzien is van verschil lende soorten NIEUWE PIANINO'Swelke zich niet alleen onderscheiden door vollezang rijke krachtige toonen, ligte repeterenden speel aard en fijne bewerkingmaar ook door duur zame constructie bewerkt voor dit climaat en bestand voor den sterksten Speler. Doordien de Pianino's nog voortdurend fa- brij kmatig op groote schaal bewerkt worden kunnen prijs en kwaliteit tegen het Buitenland goed concurreren. Voor de deugd wordt jaren lang geguarandeerd. Voorhanden bespeelde PIANINO'S en PIANO'S; er worden oude tegen nieuwe aangeruild, en zijn ten allen tijde NIEUWE PIANINO'S IN HÜUJtt te bekomen. Wed. H. SCHULZE. t kleine ^K.'rcu\tóje leetf iedereen Hlerbty zend ik U een foto van de 4e klas op schoolreis van school 14 TjJUddestraat alt 1927, aldns onze abonnee, de heer P. Wlersma te Eelde. "Zelf woonde ik toen in die straat op nr. 27. Ik zon graag reacties van de mensen ontvangen als ze weten waar deze "kinderen van 60 jaar" zich thans bevinden. Boven links staat de onlangs overleden meester RJ. Sipkens die ojn. ook inspecteur van het lager onderwijs is geweest. Rechts staat mej. Zyistra. Zij is reeds lang geleden overleden. Belden zeer gewaardeerde mensen. Dan de leerlingen. De donkere jongen op de achterste r|| is Wim van der Pyi. Voor hem, staande van links naar rechts Apple Tadema (Den Haag?), Ipie Terpstra, Bartel de Vries, Akke de Vries en onbekende, Fokje Helnen, Bettske van der Molen, een onbekende, Aye Koelman, Wijbrand Kerkmeer, Piet Reinking, de laatste vier onbekend. Op de tweede rij, zittend links Plet Wlersma, twee onbekenden, Mary Stevens of Van Rhijn, Tlne Oosterlo, Carolien Ellens, drie onbekenden, Nel Sloof, van de vyf jongens op de voorgrond kan alleen de voornaam genoemd worden van de tweede van links; dat moet een Tijs zijn geweest. x Lammoraal Albertus Ae- melius Sluijterman (1757 - 1838), zoon van de com mandant van de lijfguar- des van de Friese Stad houder, opgegroeid in Leeuwarden, later here- boer in Jorwerd en ge trouwd met Catharina Lycklama Nijeholt, hield van 1778 tot 1785 een dagboek bij, waarin hij het wel en wee van zijn landelijk leven notuleerde. Twee eeuwen later zijn z'n aantekeningen voor ons bijzonder interessant. APRIL 1780 Vandaag boelgoed te Tjeintgum en daar gekogt twee koeien door Vader en Meinte de eene kost .102 en de andere 88,= en de tjennne voor 26,-12 st., een wagen /23-16st., een kaaspers /16-2 st. en meer andere boerereau. Een barg van Pytter Hessels voor 17. Aan Jentje Hendriks voor twee hoklingen /31-10 st. Wij na de stad geweest en het boelgoed van de Raatsheer Hamerster besien. Meinte vier biggen voor ons gekogt voor/9-11 st. 't Eerste kleintje butter te mafk heeft opgebragt 8-st. Nog een koe van Meinte, soodat wij nu 13 melken Vandaag een kientje butter te mark, opgebragt /6-11 st. (Hier begint weer de hand van Sluijterman). Ik s'morgens om half 5 thuijs gekomen. Wij na eeten na de Oosterwieru- mer merk gereeden en bij Coopman Geerd Reijnders thee gedronken en is de sweep gewonnen door Michiel IJssel- muijden van Grouw. Doctor Ramdor van Bijland hier geweest en een attestatie gegee- ven dat ik niet wel en was en na het Regt gesonden; gisteren de Maijers in de kotersfenne begon nen te maijen. Ik met de peerden na Oosterwie- rum geweest en daar met Tjeerd Reinders en Joh. Gosliga en Jan Douwes 3 flessen wijn gedron ken. Wij met Jacob Pijtters afgeree- kend en hem bet. voor Vi schuyte Baggelaar en Voor 1/4 schuyte ligte turf samen 9-15st. Een halff loopen haver gekree- gen, kost 19 st., mijn beugel te maaken gestuurt bij de sadel- maker Boltjes, een tavellaken en 12 servetten gekreegen uyt het boelgoed van de overleeden Raatsheer Hamerster, kosten 20. Ik een sterke koorts gehad, wij Doctor Ramdor van Bijland hier laaten haaien en een attestatie gegeeven dat ik niet in staat was om te kunnen reijsen. In de cotersfinne begonnen te sweelen. Mijn 3 jagtgeweeren en 4 pistolen thuijs gekregen, kosten voor schoonmaken en repar/7-16-. Lang geleden, maar waar ge beurd: een. Leeuwarder straat jongen wou in de Oude Ooster straat een hond een schop geven, waarbij z'n klomp uitvloog. De klomp verbrijzelde een winkel ruit en terwijl de hong wegvlucht te stoof de vrouw van de winke lier naar buiten en ritste de jongen de pet van het hoofd. Toen pakte die knaap de in de portiek staande schoenen van de vrouw en ging er als een haas vandoor...

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1977 | | pagina 12