LANGS DE LEEUWARDER SCHOLEN HULPONDERWIJZER. V J 11 t Hileine ^L.rcmtöje leeot iedereen De Prins Bemhardschool aan de F. van der Weijstraat. Staande de heer M. Kuik en links vooraan mej. C. Schuurman en rechts de heer K. Dantuma. mej. T-Beima, zittend de heer J. van Dijk, het hoofd van de school en mej. TJVfarinus, SX Lammoraal Albertus Ae- melius Sluijterman (17-57 - 1838), zoon van de com mandant van de lijfguar- des van de Friese Stad houder, opgegroeid in Leeuwarden, later here- boer in Jorwerd en ge trouwd met Catharina Lycklama d Nijeholt, hield van 1778 tot 1785 een dagboek bij, waarin hij het wel en wee van zijn landelijk leven notuleerde. Twee eeuwen later zijn z'n aantekeningen voor ons bijzonder interessant. Wij s'middags na de Secret. Mebius van Ydaarderadeel gere den. Wij het sweelen s'avonds om half tien uur gedaan gekreegen en heb haar toen alle getracteerd op een fles brandewijn en VA fles roode wijn met suyker, soodat sij alle een verheuging hadden. Aan de maijers betaalt voor maijen van 38'A pondm ƒ31. En aan Joh. Gosliga voor jener van de maijers/1-16. Broer Eggerig mij een brief gebracht van Vader waarin vader mij kennis geeft, dat G.S. Radijs mijn vaandel wel wilde koopen. Ik s'morgens na Leeuwarden gereeden dog niet in de stad geweest en vader een brief voor mij geschreeven aan de overste Haarsma met versoek om mij het transport te accordeeren. Bijsitter Id sard ij s'middags bij mij geweest en aan hem verloren met jassen 6 sestehalven. Wij van Nasette ontboden 1 anker roode wijn, 'A anker witte wijn, 1/4 anker Rinsen wijn, en 6 flessen Spaanse wijn. Ik 2 weijden hooij uyt de agte, en convm 2 weijden uyt het Molenland op de solder laten brengen voor de peerden., De beijde Heeren Radijs hier geweest en met G.S. Radijs een accoord gemaakt omtrent mijn vaandel, en sal mij voor hetselve betalen als het doorgaat met deegen, sjerp en Rinkraag te samen de somma 2450. Hoope de Heere Syn seegen hiertoe sal geeven, dat het van een gewenst gevolg mag weesen. Wij ons laatste hooij thuijs gekreegen, soodat wij de onleege tijd gedaan hebben. En het volk haar allemaal dronken gesopen. Vader, mijn vrouwtje, Ik en Wijsje, middags na Oosterwie- rum gereeden, en het buttergeld gehaald van Schipper Gelf voor 3 vandels en 1 kijntje te samen, met overwigt, suyver 66-7-4 soodat wij nog geen goede boter hebben gehadt, die de ordinaris- merk heeft kunnen gelden. Wij s'middags na kerk geweest, Do de tekst gehad uit Handel. 17vs. 28 en de 27 en 28 vrage van de Cathegismus. Aan Jonas Pijtters afgelevert 3 pond minder als 2 3/4 schippond kaas, teegens 7 gis. 10 st. 't schippond. In eene der Openbare Lagere Scholen in de gemeente Leeuwarden wordt gevraagd een HULPONDERWIJZER, op eene jaarwedde van f50. Sollicitanten naar die betrekking worden uit- genoodigd zichonder overlegging van de ver- eischte stukken met vrachtvrije brieven aan te melden bij den BURGEMEESTER dier Ge meente vóór den 1 Mei e. 1c. Leeuwarden den 17 April 1871. Burgemeester en Wethouders van Leeuwarden DIRK ZEPER. De Secretaris P. A. BERGSMA.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1977 | | pagina 11