TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN LEZERS KLOMMEN IN DE PEN Rabobank S "Ik spaar bij de Rabobank, dan heb ik altijd geld en goede raad bij de hand" 't ^Cleine 3<.rantóje leeM iedereen "Met veel plezier en ook een tikkeltje weemoed lees ik Uw blad" zo schreef ons onze abonnee, de heer A. van der Kooi te Oranjewoud, die tegelijkertijd meldde bij het "hüshimmeljen" bijgaande schoolfoto te hebben gevonden. Het is de zesde klas van School 14 aan de Tjerk Hiddestraat in het schoolseizoen 1921/1922. De onderwijzer is de heer Zijlstra, de leerlingen zijn: bovenste rij vJzijra Nikels Kuipers, Anton van der Kooi, Klaas Roeda, Gezinus Schrink en Lieuwe Jansma. Voorlaatste rij: Minne Gemser, Melle v. Apeldoorn, Piet Panldns, Lieuwe Flisijn, Gerrit Visser, Geert Hölscher en Sietse Nicolaï. meisjes: Eva Rozenberg, Hendrika Koster, Foekje Wöllenstein, Boukje Nesstra, Martha Nljhuis, Geesje Schoonhoven, Gezina Vaas en een onbekende. Zittend: Hendrika Gemser en Jetske Ligthart. Liggend: Broertje Hölscher, Adriaan van der Linde, Broertje Hölscher, Kees Westerbaan en Petrus Wietse Winkel. (vervolg van pag. 4) le rij: Sjoerd Stevan, Thijs Postmus, Klaas Sieswerda, onbe kend, Maurits Keizer (allen van links naar rechts). De schoolreis was naar Steenwij- kerwold. Ik heb alle namen genoemd, ook die de heer Wiersma wist, omdat dat gemakkelijker is. Verder stuur ik u hierbij nog een stukje Schapestraat. Een straatfotograaf maakte deze foto in ±1926. De buurtmeisjes zijn van links naar recht: De buurtmeisjes zijn v.l.n.r.: Joke Koopal, Martha Spoelstra, Mimi (de Hongaarse pleegdoch ter van de familie Vlaskamp), Betty (Annie) Koopal, Gretha Spoelstra, Annie Koekoorn, er voor Marietje Spoelstra. Links een garen- en bandman, achter het hoofd van Martha Spoelstra Klaas Leyenaar (later de algemeen secretaris van de NJ.H.C.) Zelf sta ik niet op de foto; 'k mocht, omdat ik verkouden was, een doosje dropjes kopen voor 21/: cent bij Lenes op het Schop- pershof. Vaak kwam zo'n snoe perij niet voor, anders zou ik het niet meer zo goed hebben geweten. 'k Hoop dat u vooral de namen kunt ontcijferen. Waar alle 60-jarige klasgenoten nu zijn is me niet bekend. Alleen de 2 genoemde onderwijzeressen weet ik en Mary Steevens (nu Kapsen- burg-Steevens) woont in Den Haag. Zelf werd ik onderwijzeres, woon nu in Lochem en werk nog als part-time leerkracht aan de M.A.V.O. hier. Nogmaals mijn grote waardering voor 't Kleine Krantsje". Lochem Tine v.Wesep-Oosterloo. SCHOOL4 Vanmorgen ontving ik het Kleine Krantsje en was zeer verrast daarin een foto te zien van klas 4 van de school in de Tjerk Hiddestraat, waar ik ook op stond. Ik ben de vierde rechts van de tweede rij van achter, met het lange haar. Ik ben Dini Reisiger. Het tweede meisje van rechts op de tweede rij van achter is Janke Burg. Het tweede meisje links op de bank zittend is Trijntje Hoen. Verder weet ik de namen niet zo goed meer, omdat wij in 1929 al uit Leeuwarden weggingen en ik nooit meer iets van mijn vroegere klasgenoten heb vernomen. Ik geniet nog steeds van alles wat over Leeuwarden in 't Kleine Krantsje wordt geschreven. Hiermede doe ik U tevens mijn allerbeste wensen voor 1977 toekomen en ik hoop dat 't Kleine Krantsje ons ook in 1977 veel genoegen zal bezorgen. Amsterdam DJReisiger. geld en goede raad

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1977 | | pagina 9