POMPMAKERSFAMIL TROMP's Automatiek herbergde Utoag 6 Een paar weken geleden hebben we in 't Kleine Krantsje een verhaal afgedrukt over een echte oude Leeuwarder fami lie, die van de Algra's mast- en pompmakers van Camstraburen en het Noordvliet. Het doet ons veel genoegen nu een bijzonder curieuze foto van deze familie te kunnen afdrukken, een plaat, die nog voor de eeuwisseling werd ge maakt, waarschijnlijk in 1896, toen "stamvader" Pieter Alles Algra zijn tachtigste verjaardag vierde. We zien de jarige precies in het midden op de foto, geflankeerd door zijn kinderen en kindskinde ren. De oude heer Algra kwam oorspronkelijk uit IJlst, maar hij vestigde zich als mast-, blok- en pompmaker in Leeuwar den, waar hij trouwde met Maaike Barendsma uit de bekende glazen wassersfamilie. Eerst werkte Pieter Alles Algra in een steeg naast het pand nummer 207 aan het Noordvliet; later kocht hij het pand nummer 221 aan het Noordvliet aan en nu, 1977, zit een achterklein zoon van hem, Jan Pieters Algra daar nog steeds. De krasse oude baas, die wat donker uit de ogen keek en ook de maker van deze foto kennelijk niet blijmoedig toelachte is op de elfde november 1906, toen hij dus al negentig was overleden. Links naast Pieter Alles Algra zit zijn zoon, Jan Pieters Algra eveneens mast- en pompmaker aan het Noordvliet, en rechts van hem zit de vrouw van Jan, Marijke Visser. Ook de andere kinderen van Pieter Al les zien we links van hem. Eerst Douwe van Swigchem, timmerman en metselaar en gehuwd met janke Pieters Algra, dan Wijtske IJssels en haar man Andries Pie ters Algra, klerk bij Ottema, in bakkerij grondstoffen en tenslotte Froukje Pieters Algra, die ongetrouwd gebleven is. Op de eerste rij rechts van de oude Pieter Alles eerst een dame met een kindje op de schoot. De moeder is Maaike Algra, dochter van Jan Pieters Algra en Marijke Visser, het kindje is Maria Idema. Naast Maaike Jans Al gra haar man, Wob Idema, die o.a. sigaren maker en politieagent is geweest. De dame met de kap, die dan komt, is Anna, getrouwd met nog een zoon van de oude Pieter, Alle Pieters Algra, mast maker op Camstraburen Tussen dit ouderpaar in het zoontje Andries Al les Algra, eveneens mast maker op Camstraburen 't kleine 3<Crantóje leeM iedereen De fijnproevers weten het wei. Voor een hartige hap naar Ruiterskwartier 51, t.o. de Harmonie Telefoon 22402 Heerlijke kroketten - bami nasi salades, alles bereid in eigen keuken. Specialiteit van het huis Saté met pikante saus. Broodjes op z'n Amsterdams - veel vlees - roomboter Welkom in Specialiteitenrestaurant' ..Herberg de Waag' Een voortreffelijke menukaart en een gezellige sfeer t kaarslicht en open haard). Tegert vriendelijke prijsjes Voorkinderen voordelige kindermenu 's. Iedere (behalve zondag en maandag) geopend van 10 tot 23 uur. Uw gastheer: Jan Dirk Haantjes. telefoon 3 72 50

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1977 | | pagina 6