Fries zuivel is zuivel op z'n best. Frico maakt't al sinds 1898 Zoveel jaar geleden. OP DE VRIJDAGMARKT Voor de rechter t 3<Cleine 3<Cranteje leeet iedereen eigen zwakheid ten onder te gaan. Maar-ie heeft nu ferm 't gevaat in de oogen gekeken, en ie-zal 't in z'n verder leven weerstand bieden, met al z'n macht. Al eenige malen bracht drank misbruik Theodorus met den rechter in aanraking. Heden is een geval, geschied in de Wij- brand de Geeststraat, aan de orde. Hij heeft zich in verbinding gesteld met de orde der Goede Tempelieren, die voor hem voor waardelijke veroordeling vraagt. Bekl. geeft te kennen "sinds Kerstmis geen drank gehad te hebben". Wat den kantonrechter doet opmerken, dat dit nog zoo lang niet is. Als bekl. zoo maar doorgaat... Bekl.'s werkgever noemt hem een goed werkman, die het bepaalde voornemen heeft, een anderen weg in dit leven in te slaan. De Ambt. van het O.M. eischt 10 d. h„ welke straf niet ten uitvoer worde gelegd, als 1. bekl. zorgt, binnen 2 jaar geen strafbaar feit te plegen; 2. hij lid blijft in dien tijd van een drankbestrijdersver- eeniging, waarbij hij zich gaat aansluiten. Bekl. komt tevens in verzet van een vonnis, gewezen op 27 Dec., waarbij hem wegens soortgelijk feit 5 d. h. werd opgelegd. De Ambt. van het O.M. vraagt opnieuw 5 dagen, met de voor waardelijke bepalingen als bo ven. (1916) Lid van Verdienste van de L.A.C. Ook organisatoren van sportfes tijnen in Leeuwarden konden immer op de toegewijde mede werking van de heer Van Keij- zerswaard rekenen; jarenlang maakte hij ook deel uit van het bestuur van de Vereniging De Friesche Elf Steden. Louis van Keijzerswaard onder streepte zijn grote belangstelling voor de sport door het correspon dentschap gedurende een lange reeks van jaren van verschillende sport - en dagbladen - ouderen onder ons herinneren zich wel licht zijn vele puntige artikeltjes, die onder het pseudoniem Dixi - ik heb gezegd - werden afge drukt. Eveneens ging de belangstelling van Van Keijzerswaard uit naar het toneel en voor de Leeuwarder Vriendenkring bijvoorbeeld, een joodse toneelvereniging, wist hij zich zo verdienstelijk te maken, dat hij tot erelid werd benoemd. DE DRANK De drank heeft al menigen goe den aanleg verstikt, menige hand, krachtig en bekwaam voor 't werk, doen beven en verslap pen. 'n Tijdlang was Theodorus P. een van hen, die dreigen door "Ik sa je vetelle, ik mag toch so graag es even oppe merk omskarrele om te sien of er oek nog wat voor mie te halen is. En so moeilijk is dat niet, wantje kanne hier mar te kust en te keur gaan bij al die gesellige staltjes met oud spul. Er gaat dan oek gien week voorbij, of ik kom wel met wat thuus - de ene keer is 't een koemke, de andere keer een oud skaaltsje of een mooie vaas. En nou kanne je het gek viene of niet, mar laat ik je nou segge, da'k op sun an winst weer een hele week leve kan. A'jonge ja, voor mij gaat er niks boven de vrijdagmerk"! Dertig jaar geleden, in augustus 1947, overleed in Leeuwarden op de leeftijd van bijna zeventig jaar, de heer Louis L. van Keij zerswaard, een bekende stadge noot in de kringen van het onderwijs en de sport. De heer Van Keijzerswaard kwam na het voltooien van zijn studie van Brabant, zijn geboor tegrond, naar Leeuwarden, waar hij maar een heel korte tijd nodig had om zich bij velen bemind te maken. In 's-Hertogenbosch had hij tot de oprichters van de voetbalvere niging Wilhelmina behoord - het sprak vanzelf, dat hij ook hier zijn werkkracht aan een voetbal club wou geven. Bij de L.A.C. Frisia werd de jonge leraar met open armen ingehaald, al viel er van de kleine zuiderling op de groene grasmat weinig briljants te verwachten. Veel meer dan binnen de krijtlij nen lagen zijn verdiensten op het bestuurlijke vlak en meer dan eens vervulde de heer Van Keij zerswaard voor zijn nieuwe vere niging voor een aantal jaren een bestuursfunctie, die tenslotte uit mondden in een benoeming tot

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1977 | | pagina 12