HONDA CIVIC HONDA SERVICE CENTER 10.999- 4 Uw eigen bank Friesland Bank Lezers klommen in de pen REÜNIE AMBACHTSSCHOOL Op 15 april volgend jaar hopen de leerlingen van de stadsklas van de vroegere Ambachtsschool (jongens uit Leeuwarden) en de buitenklas (jongens die van buiten Leeuwarden kwamen), afd.: timmeren, cursus 1920 - 1923 een reünie in Leeuwar den te houden. De gastheer is dan de heer H. van den Berg, direkteur van de Techni sche School aan de Nijiansdyk. Op bijgaande foto, genomen in de herfst van 1922, zien we de buiten- klas, die beurtelings op zaterdag morgen of op zaterdagmiddag les in metselen kreeg. Staande van links naar rechts: Jel- mer Stenekes, Bergumerheide; Sijbren Postema (overleden), Me- naldum; Gerben Ferwerda, Hyum; Wijtze Spijkstra (overl.), Warga; Booy Zondervan, Menaldum; Hein Dorenbos, Rijperkerk, Bouwe Jan Bergsma, Rauwerd; Wijbren Wes- selius (overl.), Oudkerk; Dooitzen Schram (overl.), Berlikum; Pieter van der Meulen, Ferwerd; Rients van Wijngaarden, Warga en de heer Sipkens (overl.), Ieraar. Knielend: Doeke Dekinga, Lekkum; Lipke Zijlstra, Rinsumageest; Klaas Hol man, Stroobos; Klaas Wijbenga (overl.), Hijum. Zittend: Gerrit Wiersma (overl.), Hijum en Hen drik Veenstra, Bergumerheide. Van de leerlingen van de stadsklas is het adres van Willem Frankena uit Leeuwarden onbekend. Wie kan R. _van Wijngaarden, van Harinxma- plein 121 hieraan helpen? Leeuwarden K. v. Wijngaarden LEERSCHOOL MARGARETHA DE HEERSTRAAT Naar aanleiding van de foto in het Kleine Krantsje van de leerlingen van de Leerschool van het school reisje van de vijfde en de zesde klas het volgende. Op de onderste rij ontbreekt de naam van Aukje Strij- bos. Op de tweede rij zit een jongen tussen meester Dilling en juf Kok- meijer, dat is ondergetekende. Op de derde rij ontbreken acht namen dat is van links naar rechts: Willem Dilling (een broer van meester Dil ling), Henkie Ferwerda: Ynte Tijs- ma, Pier Banning, Huite Keizer, Saakje Tijsma (kort geleden overle den), Janna v. Buren en Jellie Stel- stra (vroeg overleden) De juf op die rij is juf Broeksma, uit de eerste klas. Op de vierde rij ontbreken vijf namen van meisjes uit de zesde klas. Eerste is dus Sientje van Klinken (dochter van het hoofd der school), dan Corrie Post (uit de Vredeman de Vriesstr., haar zusters wonen er misschien nog), Wietske Oostra, Jetje Wielenga, Grietje v. d. Meulen en Elly Erhard. De naam die vermeld staat voor meisje Wielinga is Feikje v.d. Ploeg, haar vader was leraar op de ULO. De laatste rij bestaat uit v.l.n.r. Wim Spoelstra, Jelle Groen, Gosse Hoekstra, Sietse v.d. Galiën (een broer van Sien), Sieb- ren Zandstra. Louw Mink (zijn va der was politie-agent), Willem de Ruiter, Gosse Vosterhoek, Sjoerd Veltman, Johan Wijngaarden, Leendert Vermeij en Bart v.d. Wal (Canada). Leeuwarden L. M. van Vliet SCHOOLFOTO Nu ik vrij kort na elkaar mijzelf op een schoolfoto zie staan (no 296 en 298 van 't Kleine Krantsje, mij op gestuurd door kennissen) wil ik toch even reageren, daar n.a.v. de Hofplein-foto gevraagd werd waar de gefotografeerden toch gebleven waren. Na de Gemeente HBS bezocht te hebben kwam ik als onderwijzeres oa. aan bovengenoemde Hofschool, de heer Hosper (foto 296) was toen hoofd der school. Dat was een ge weldig grappige ervaring. Ook Riekje Pijzelman is er later nog werkzaam geweest. Na wat omzwervingen ben ik psy chologie gaan studeren in Gronin gen. Nu ben ik vrouw van een aan nemer, moeder van een groot gezin en als psychologe werkzaam aan een M.O.B. Mientje Swart reageerde in het door mij ontvangen nummer op de foto en noemde twee namen van Joodse jongens uit onze klas. Maar wat is er van Mariannetje Catz geworden? Kan iemand mij dat zeggen? Dieren (Gld.). G. M. Snel-van der Wissel LEERSCHOOL MARGARETHA DE HEERSTRAAT Inderdaad, dat was een verras sing voor Lieneke van der Galiën, toen zij de foto in 't Kleine Krantsje zag van het schoolreisje van de Leerschool in de Margaretha de Heerstraat! Daarom direct een reac tie en een bedankje voor Ali de Boer, die de foto had opgezonden. Voor ik nu verder over enkele din gen ga schrijven, wil ik graag wat ontbrekende namen aanvullen. Ook ik begin op de onderste rij. Het meisje tussen Jacob Stap (Jappie kreeg een klappie, van zijn vader Stappie,' zeiden wij altijd) en mij, dat is Aukje Strijbos. Op de tweede rij, is het niet Klaas, maar Hendrik Runia. De jongen tussen meester Dilling en juf Kok- meyer. is dat niet Ritsko van Vliet? Op de derde rij staat naast Koos Dijkstra, Willem Dilling, de broer van meester Dilling, die hier pas later is komen wonen. De juf uit de eerste klas was juf Broekema. Op de vierde rij inderdaad de doch ter van mijnheer van Klinken, die we de laatste jaren op de televisie hebben kunnen zien, als Presidente van de vrouwenbond, mevrouw S. Strikwerda-van Klinken. (Sienie) Daarnaast Nel Post. Dan voor mij ook een bekende onbekende en daar weer naast Ietie Wielinga. Daar naast weer een onbekende (bekend van gezicht) en daarnaast Elly Eer hart. Lydi Dik en ik zijn tegelijk, en ik meende ook nog Sietske van der Werf, in de Noorderkerk gedoopt. Op de bovenste rij Willem Spoel stra, Jelle Groen. Verder een broer van Wiegertje Hoekstra, daarnaast mijn broer Siepie van der Galiën, Siepie Zandstra uit de Oosterbuurt. Lauwrens Mink. Willem de Ruiter van de wasserij, daarnaast Gosse Westerhoèk, Sjoerd Veltman, Jo han Wijngaarden. Leendert Vermay (die ik nog eens in Dordrecht getrof fen heb als schippers-ouderling). Daarnaast Bart van der Wal. Op de rij bij Willem Dilling, staan ook nog Pier Banning en Huite Kei- Zo zien we maar weer, dat wat de een niet meer weet, de ander wel weer aanvult. Toch verbaast het mij, dat ik er nog zoveel van ken, omdat ik in de vijfde klas naar de Koningin Wilhelminaschool ben gegaan. Maar ja, als je ouder wordt, komen de dingen van vroeger weer naar boven en de dingen van nog maar kort geleden vergeet je gau wer. De herinnering blijft. Zo weet ik nog zo goed, dat we allemaal zo ontzettend dol waren op meester Men kent er de Friese "verhoudingen en is bereit plaatselijke en provinciale belangen te dienen. Dilling (van mijn broer hoorde ik. dat hij in Grave woont en een zoon heeft, die dominee is). Meester Dil ling was dan ook degene, die je zo echt onderhouden kon, als je ge vloekt had. Daar had hij dan ge woon verdriet van. Verder werd hij zelf nooit kwaad. Zelf was ik zo wijs met hem, dat ik allerlei gekke dingen probeerde om zijn aandacht te trekken en te krij gen ook. Zo weet ik nog zo goed, dat ik expres inktmoppen op mijn schrift maakte. Het vingertje kwam dan omhoog: Meester, ik heb een vlek". En dan had ik mijn doel be reikt, want zoiets doe je natuurlijk vervolg op pag. 10 Opperwachtmeester R. v. d. Galiën v.a. UIT VOORRAAD LEVERBAAR OCCASIONS MET BOVAG-GARANTIE RUITERSKWARTIER 47 (t.o. de Harmonie) LEEUWARDEN - Tel. 05100-27591

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1977 | | pagina 4