DICKVANDERHEIJDE JRfREKLAME „LA VENEZIA" RADIO SOEPBOER HERINNERINGEN VAN ALD LJOUWERTER Zoekt U verpozing LIEF EN LEED IN OUD LEEUWARDEN 11 1876 STER-DEALER WeerdS - LEEUWARDEN adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstr33t 10 Iseuwarden 05100-24984 DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT Froukje van Gelder, oud 14 jaren wonende op het Hofsplein, klaagt dat zij gisterenavond, in de Schrans zijnde met andere meisjes, onophoudelijk werd vervolgd, en geplaagd, door een Zoontje van den Heer Scheffelaar Klots, en nog een andere haar onbekende jongen, dat zij daarvoor de vlucht nemende, bij het aschland in het water is geloopen, waaruit zij gered is, door de reinigers, Dirk de Vries, en Sake Reinier Oosterloo. De vader van Froukje hierboven genoemd heeft aan die arbeiders 2,- belooning moeten geven en heeft de Dochter voor haar ontboden terwijl mede haar kleederen veel hebben geledenHij verzocht vervolging en Schadevergoeding. Klaasje Bloemsma, huisvrouw van Hein Gorter, wonende op de Nieuwekade, klaagt dat zij aanhoudend wordt uitgescholden voor hoer, zwijn enz-, door Grietje Schoor, mede aldaar wonen de. Zij verzocht dat zij hierover moge worden onderhouden Door Vrouw Cohen aan het bureau gebracht: twee katoenen vrouwenhemden, en een vrouwen borstrok, dat door haar werk ster. maandagavond abusievelijk van de bleek is medegenomen. Hendrik Stoett wonende in de Boterhoek, klaagt dat gisterenmid dag Ate Ligthart, Machiel Postmus en Jan Zandstra, allen mede daar woonachtig, aanhoudend met steenen tegen zijn huis heb ben geworpen. Hij verzoekt dat hierin moge worde voorzien. Van der Werff en F eenstra pachters der kaai, en wal gelden, klagen dat zij gisterenmiddag, terwijl zij bezig waren wal gelden in te vorderen, zijn beledigd, en uitgescholden door Wietze Hoekstra, schipper, liggende met zijn schip aan de Grachtswal Zij verzoeken beleeft dat hij hierover moge worden onderhouden G. Hofman, wonende in het Maria-Annustraatje klaagt dat zijn zoontje met stenen is geworpen door Henni Doodkorte wonende in de St. Jacobstraat, hetgeen is gezien door Martinus van der Steen wonende in de Speelmanstraat en Jozef Dumoré wonende in het Naattw. Door Kramer gerapporteerd dat er om 1-112 uur een hevige vechtpartij plaats had in de Wissesdwinger, tussen de gebroeders wonende de eerste in de Blokhuissteeg, de tweede in de Wisses- straat en de derde in de Wissesdwinger, waardoor Jacob Otten, wonende eveneens aldaar die met een kind op den arm daarlangs kwam, met een steen een gat in het hoofd is geworpen, 't welk direct is verbonden in de Garn.'s Infirmerie - bij Jetze Posthuma aldaar vijf glasruiten zijn gebroken, en waarbij de wed. Tromp mede daar wonende op het hoofd is geslagenDoor zijne tussen komst is de orde hersteld. Verder door Kramer gerapporteerd dat er om 10-112 uur een schip heeft vastgezeten aan het touw van de pont aan de Willems kade, waarschijnlijk doordien hetzelve niet genoeg gevierd was. Hierdoor heeft een oponthoud van ongeveer f4 uur plaatsge had. Omstreeks 3.30 uur vervoegde zich aan het Bureau van politie A Stokvliet buitenlandsch zeevaarder, wonende te Rotterdam, op de Wester Zeedijk, te kennen gevende: dat hij hier per spoortrein van Rotterdam was aangekomen, met zekere Jan v. d. Veen, welke verpleegd was geweest in het Gasthuis aldaar, en door een verlamming niet in staat was alleen te reizen, hem alstoen door de Administratie dier inrigting was verzocht v. d. Veen te willen vergezellen tot Leeuwarden. Alhier aangekomen, werd v. d. Veen herkend door Pieter Wei- dema. Kermisreiziger, die hem naar zijn Broeders vrouw, wed. v. d. Veen) liggende met een schip op de Willemskade, gebracht heeft, alwaar hij, zoolang zoude vertoeven, tot dat zijn vrouw, wonende op Olde Galileën hiervan kennis kreeg, toen Stokvliet daar kwam, gaf de vrouw van v. d. Veen hem te kennen, niets van haar man te willen weten, aangezien hij haar voor ruim 5 jaren heimelijk had verlaten, en zij nu bij hare dochter inwoonde, en hem dus niet konde ontvangen. Van een en ander zijn op last van den heer Commissaris van politie, de Heeren Bruinsma en Bergsma hier mede in kennis gesteld, welke oordeelden v. d. Veen voorlopig te laten waar hij was, teneinde morgen deze zaak met U. Edelachtb. te bespreken. Stokvliet welke nog 201,- van v. d. Veen in bewaring had, heeft het geld hem uitbetaald, en is met het spoor heden avond weder naar Zwolle vertrokken. Nog door Kramer gerapporteerd dat Marten van der Meer, schipper gedomicilieerd te Bozum, liggende met zijn schip in de Zuidergracht, een meisje van den eveneens aldaar liggende schipper Berend Hoogeveen, zoodanig in den arm had geknepen vervolg van pag 3 meer tegen, alles is verpakt, vaak zelfs vacuum. Achter de winkel hadden we het kantoor, altijd donker en dus altijd met kunstlicht. In de gang, achteren boven overal zakken, dozen en kis ten. Waaronder die echte theekisten met zilverpapier aan de binnenkant. Een mooie tijd. vooral vóór de oor log. In die tijd werd Prinses Beatrix geboren en ik herinner bij, dat de klokken van de R.K. kerk beierden en overal de vlaggen werden uitge stoken. Het werd een groot feest. Iets heel anders was het uitbreken van de oorlog met alle gevolgen van dien. Er was toen al een gedeelte lijke distributie, maar dat werd nu natuurlijk veel ergeren het was voor het kruideniersbedrijf natuurlijk heel erg, dat men de klanten niet meer kon geven dan op de bonnetjes was toegestaan. Niet lang daama verliet ik Leeuwarden om elders mijn geluk te zoeken. Dat vond ik ook wel, maar de herinnering aan de vele jaren in mijn geboortestad Leeuwarden zijn gebleven en het is met veel genoegen deze nog eens op tehalen. Dat het 'Kleine Krantsje'~ de gelegenheid biedt oud- Leeuwarders nog eens hun hart te laten luchten kan niet genoeg wor den gewaardeerd en het is te wen sen, dat ook in 1978 honderden nieuwe enthousiaste Leeuwarders en oud-Leeuwarders zich zullen aansluiten bij de duizenden, die zich al eerder abonneerden op ons 'Klei ne Krantsje'. Tot de volgende ontboezemingen van 'Aid Ljouwerter'. Heden namiddag is, door Gods goedheid, voorspoedig bevallen van eenen Zoon WILHELMINA BOEKHOUT, geliefde Echtgenoote van JOHs. COLERUS Leeuwarden, I Maart 1871 Kennisgeving aan Vrienden en Bekenden. DANKBETUIGING Voorde vele bewijzen van belangstelling, bij hun 25-jarige echtvereeniging ondervonden, betuigen ondergeteekenden, mede namens de kinderen, hun nen hartelijken-dank. Leeuwarden, Groote Hoogstraat 29 R. FEENSTRA Rzn. B. FEENSTRA-VU1ST (1925) Een gezellig zitje in een rustige sfeer biedt U onze nieuwe mo derne tjssalon VOORSTREEK 87 LEEUWARDEN Wij serveren een heerlijk kopje koffie, thee, diverse ijssoorten en koele dranken fJ,a Venszio" kwaliteit Bang&Olufsen (g|' °'"rM

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11