FRIESE BANDEN SERVICE RADIO SOEPBOER Bang&Olufsen (H) voor al uw bandenproblemen 4 Uw eigen bank Friesland Bank STER-DEALER Weerd 5 - LEEUWARDEN Men kent er de-Friese 'verhoudingen en is bereic plaatselijke en p(pvlnciale belangen te dienen. eeuwigheid zijn gestopt en alleen op zondag zwart-glimmende klompen aan. Komst op straat?" is de roep om te spelen, want de straat is nog het domein van de jeugd, waar ze zich vrij uitleven. Wie ziet dat nu nog? "Streepke gooien" met kersepit- ten, soms met centen, maar dat is verboden! "Bakkertschieten" door hele buurten, "karrejantsje" een opwindende wedstrijd (mochten ook meiskes aan meedoen, want die verloren meestal, nou meestal!). Knikkeren doen ze nu ook nog wel, maar dan op een afgebakend, be schermd terrein. Nou, en dan "bokspringen" met al z'n variëteiten, (lepel, schaar of hakmes) dat was een spel voor flinke jongens, ofschoon 't ook wel eens prettig was als eenkieneen meisje, meedeed! Niet vergeten: "kolkje-trekken" of een autoped huren voor 5 cent de hele middag! Daar was bij ons geen geld voor, maar ik had wel een hoepel, een hele mooie fietsvelg, verchroomd nog wel en ik was er trotser op, dan commissaris Wesser op zijn mooie automobiel! Lange tochten door de hele stad en vakkundig sturen op de stoepen waar het druk was, al schoot de hoepel wel eens tussen de benen van een juffer en kon je dan een draai om 'e hasses krijgen! Je kwam 's avonds wel "wurrig", doodmoe, terug en grootmoeke zei dan: waar hest de hele dag seten? Maar 't brood kwam op tafel en als dan 's middags 't mansje met "skapekees" door de straat was geweest, dan was er een feestelijke boterham! Je mocht niet altijd nog even de straat op om b. v. te "ruuts- jetikken" of ander kattekwaad uit te halen. In de bedstee was je gauw weggedroomd na zo'n drukke speeldag, toen er nog echt gespeeld werd - nu is het een droom van lang geleden Amsterdam Enne Rozema Snekertrekweg 33, Leeuwarden, Telefoon 36000 BETERE SERVICE! SCHERPE PRIJZEN! NICATOR In 't Kleine Krantsje nummer 307 beschreef ondergetekende de op richting en de zo bekende wedstriji van Nicator tegen Leeuwarde Boys, met de promotie naar de li klas F.V.B. In aansluiting hieroj kan ik nog meedelen, dat Nicator ook door die le klas F.V.B. heen- wandelde en wel ongeslagen. Toen kwamen de wedstrijden om het kampioenschap van de F.V.B. en wel tegen G.A.V.C. uit Grouw. Ook deze wedstrijden werden door Nicator gewonnen en wel met 3-2 en 2-1 en dus kwam er toen weer veel vreugde en feest. In dat jaar hadden wij een nieuwe speler gekregen (zoals daarvoor A. Frieswijk (Drachten) en Klaas Hof (Oosterwolde) en deze noemde zich Palland en hij kwam zogenaamd uit het eerste van Heracles (of P.E.C.?). Hij speelde midvoor en hij kon ook wel een beetje voetbal len, maar bleek later... gewoon Appie Bos te heten en hij was ge trouwd met een meisje uit het Pan- bakkerspoortje aan het Oldegali- leën. Ook een leuke herinnering is een vriendschappelijke wedstrijd, die wij in Buitenpost speelden. Een flink muziekkorps haalde ons van het hotel en begeleidde ons naar het voetbalveld, net als bij een inter landwedstrijd. Het was toen alle maal anders, want je stond je te wassen in een schaal met water, vaak op een koude open plaats. Iets wat in de tegenwoordige tijd niet meer mogelijk is, was ook dat men in een christelijke gemeente geen entree mocht innen. Daarom gaf Zwaagwesteinde (toen Z.V.C. en Westeinder Boys), als je op het veld wou een donateurskaartje van 25 cent uit. Dan wasje een week dona teur. Dingen die men niet kan be grijpen in deze tijd, maar foto's liegen niet en daarom twee hele oude. Het Nicator elftal dat na de oprichting eerst begon en Aristides een club waar wij in die jaren ook tegen speelden die lang geleden ter ziele is gegaan. Leeuwarden Jac. Bakker. DROMEN Heeft U dat nou ook? Zo maar eens dromen over vroeger? Ineens in de slaap terug zijn op een plaats, waar je in jaren niet bent geweest?Zoheb ik het nog wel eens, dat ik ver dwaald raak in de vele steegjes van de Amelandsbuurt, de enge gloppen waar je dan niet meer uitkomt. Je ziet hem dan plotseling weer te rug, dat schriele jonkje, petsje op 'e kop, broek tot aan de knie en lange zwarte kousen aan, die tot in in de pen Dit is het oudste Nicator-elftal. Van links naar rechts staande: Hero Tromp ook penningmeester). Dirk Westerhof, Klaas Hiemstra overledenJippe Hoekstra, Henkie Hiemstra en Bertus Aardema. Midden: Luwe Ferwerda, Cees (of Cor) Dijkstra en Jan Wotte. Voor: Nico Zandvoort, Jochum v. d. Woude en Rein Bakker. En hier de ploeg van Aristides. Staande: Jaap Hoekstra, leider, Charles Franconi, later "v.v. Leeuwarden"Dirk Schambach, muzikant, Ruurd Reinalda, later bestuur en comm. lid Nicator, Hannes de Jong, voorzitter Aristides, Jaap Boonstra en Eduard Franconi. Midden: Herman Jonkman, Nico Boonstra, later speler "Nicator"en Piet Scheepstra later bij "Friesland"Voor: Fré Oppenhuizen later "Leeuwarden"Jan Pasveer en Sjoerd Schaaf, die later voor "Friesland" heeft gespeeld.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 4