DICKVANDERHEIJDE JRfREKLAME a „LA VENEZIA" LEZERS IN DE PEN REÜNIE LEERSCHOOL Zoekt U verpozing? 15 1876 Honda Civic Raswagen-met-flair die van kwiek, resoluut sportief anders-dan-anders houdt. HONDA SERVICE-CENTER kwaliteit adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstrsat 10 !©©uwarden 05100 24984 K DE RAPPORTEERT Door v. d. Boogaard aan de wacht gebracht: Lieuwkje Jouwsma, oud 48 jaren wonende te Miedum, die in ligt beschonken toestand op de Weaze rondzwierf, en omringd was van een massa men- schen Ter beschikking van den Heer Commissaris in arrest gesteld. Door Teerdsma gerapporteerd at hij heden morgen vernomen had dat Dirk de Lang van beroep kroeghouder, wonende in het Hoeksterachterom, op den weg nabij de Bolswarderbrug dood bij een door hem beheerd zijnd paard is bevonden. Bij onderzoek is gebleken dat genoemde de Lang, die eerst met 2 paarden, toebehoorende aan Poelsma, is naar Harlingen ge weest om een schip weg te brengen, bij zijne terug komst te de Rijp een andere schipper had aangenomen, om deze naar Leeu warden te vervoeren. Onder het jagen is één der trouwe paarden bij de Bolswarder brug in het water gevallen, welk paard aldaar is verdronken (de Lang scheen toen in beschonken toestand te zijn). Hier gemelde de Lang gaf als toen te kennen het vaartuig dat hij te de Rijp had aangenomenniet meer naar Leeuwarden te willen vervoeren, waarop deze met het eene paard dat hij over had de weg op ging naar Leeuwarden. De Schippers hebben zich als toen verwijderd om te de Rijp te logeeren, en den volgende morgen bij hun vaartuig terug ge keerd de Lang dood bij zijn paard bevonden, liggende op de weg nabij de Bolswarderbrug. Op verzoek van den Heer Commissaris van Policie heeft D.H. A Middelburg, j.l. donderdag geneeskundig onderzocht, Adriana de Vries-Snijder, oud 54 jaar wonende aan de Nieuwekade, die lijdende zou zijn aan krankzinnigheid. De heer Middelburg heeft ons later schriftelijk medegedeeld, dat genoemde wed. De Vries verschrikkelijk verward, en opgewon den was, en daar zij tot de Diaconie der Nederd. Hervormde gemeente behoort, heeft hij onverwijld de geneesheer van ge noemde Diaconie met hare toestand in kennis gesteld. Hedenmorgen omstreeks 10 112 uur heeft genoemde wed. De Vries op de zolder van hare woning, zich door ophanging van het leven beroofd. Het lijk is door Dr. Cramer geschouwd. Richtje de Vrij, thans werkzaam bij den bleeker van Asperen, en wonende ten huize van J. Walink Achter de Witte Hand, heeft vroeger gediend bij den bakker Meijer Levie op de Put, welke dienst zij verklaart verlaten te hebben omdat ze op de bleek meer kon verdienen. Thans loopt er volgens haar zeggen een gerucht, door de stad, dat ze wegens diefstal, uit genoemde dienst zou zijn ontslagen, daar er 4 pond vleesch en een mergbeen uit haar zak zou zijn gehaald, en ze hare handen niet thuis zou houden. Dit gerucht moet verspreid zijn door Aaltje, en Anna de Vries, beiden wonende Achter de Witte Hand, en gehoord door de Wed. van.den Berg, de Wed. de Vries, en Tetje Haringa, allen aldaar wonende. K. van der Weiden wonende aan de Kerkhofslaan geeft Kennis, dat hij voor ongeveer 14 dagen, een hond heeft gekocht, en toen hij Vrijdag met de hond een boodschap deed, naar het Schaver- nek, de hond bij hem was weggeloopen, en nu bij van der Mee is, in de Oosterstraat L.C. No 94, alwaar hij is geweest, die hem weigert de hond terug te geven. Hij verzoekt door tusschenkomst der policie, de hond terug te mogen ontvangen. Om 11 uur is Hoog door eene Vrouw verzocht achter de Prinsen tuin te komen, alswaar zijne tegenwoordigheid noodig was, waar hij bevond dat den Soldaat Ymke de Jong alhier in garnizoen, pogingen had gedaan om zich aan een boom van 't leven te berooven, 't welk hem door eene vrouw is belet, waarna hij als een razende daar ter plaatse bleef zitten. Op de aanmaning van Hoog om zich vandaar te verwijderen, bleef hij halsstarrig weigeren, waarop hij door een ontboden patrouille in arrest is genomen, en naar de Kazerne over ge bracht. Daar van zijn wapens ontdaan, is hij, toen hij in de arrestanten Kamer zou worden gebracht, de achterpoort van de Kazerne uitgeloopen, en in de gracht gesprongen, pogingen doende zich te verdrinken, dat hem niet is gelukt, doordien hij in tijds er uit is gehaald, waartoe eene aan de Singel liggende praam gelegen heid gaf. In de arrestantenkamer heeft hij zich verders als een razende aangesteld, tot hij geboeid is. vervolg van pag. 4 rike groep: de Luwadder Bloemis- tepatroansfereniging was de earste in ons hele land, opricht op initiatyf fan Klaes Pot en Panhüs. Muiderberg Klaes Sierksma LIEDERENBOEKJE In 1918 was ik als recruut opgeno men in het barakkenkamp dichtbij de Ambachtsschool te Leeuwarden. Daar kregen we zangles van een sergeant en hadden we een lieder- enboekje, waarin o.m. een lied voorkwam: De dahlia, enz. Kan iemand mij nog een dergelijk liederenboekje verschaffen? Bij voorbaat dank ik u voor de te nemen moeite. Winschoten J. R. Bins ma. demonstratiewagen aanwezig vervolg van pag. 9 zegd, dat het ons op deze schoolreis - in principe gepland voor 8 april a.s. - aan niets zal ontbreken. Voorts heeft onze geliefde meester Dillingh beloofd om wëderom een poging te wagen om orde en netheid onder de schare reizigers te handha ven, staat er een bezoek aan de oude school op het programma, hebben RUITERSKWART1ER 47 -'WARDEN HL 05100-27591 enkele knappe kinderen een bij drage aangeboden ter verdieping van de feestvreugde. Een uitgebreid programma met accent op zoveel mogelijk contact is in de maak. Het feest kan natuurlijk alleen dan doorgaan, wanneer een ieder die ook maar enigszins kan, probeert te komen. Hoe groter het gezelschap, des te uitbundiger het plezier. Vooral zij die Leeuwarden hebben verlaten, zijn meer dan welkom. Wellicht kunnen zij aan de hand van de lijst afspraken maken voor het gezamenlijk ondernemen van de reis. Slechts wanneer tenminste twee-derde van de ruim zestig ge nodigden bereid blijkt om te komen, zal het feest doorgaan. Men ont vangt dan over enkele weken een wat uitgebreider programma. Wel wordt van allen in elk geval enige reactie verwacht. Alie de Boer (mevrouw A. Looyenga-de Boer, Koeplein 34 te Leeuwarden, telefoon 05100-34424) treedt als contact-persoon op. Wil men haar even bellen of schrijven? Mocht de reis wegens gebrek aan belangstelling niet kunnen door gaan, dan biedt de lijst toch nog grote mogelijkheden tot herstel en vernieuwing van contacten! In elk geval: voor ieder een vriende lijke groet! Enkele "zitten-blijvers" in Leeuwarden. "Wel eigenaardig Henk, dat opstel van jou is woordelijk gelijk aan dat van Kees" "Suu't telepatie weze, meneer?" Een gezellig zitje in een rustige sfeer biedt U onze nieuwe mo derne ïjssalon VOORSTREEK 87 - LEEUWARDEN Wij serveren een heerlijk kopje koffie, thee, diverse ijssoorten en koele dranken Venezia"

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 15