DE GEVOLGEN BOOTCENTRUM GEERTSMA SS PERMANENTE BOTEN EN MOTOREN SHOW 11 Lezers in de pen vervolg van pag. 4 Nieuwesteeg. Op de andere hoek aan de Nieuwestad was het herenkledingmagazijn van P. en O. Plantenga. Dezq twee broers be gonnen de zaak en werden opge volgd door de twee neven (een zoon van P. en een zoon van G.) beiden Tjalling geheten. Meestal sprak men van lange Tjalling en korte Tjalling. Grietje (al dood) was een dochter van lange Tjalling en Toos van korte Tjalling. En dan Boudien van den Heuvel Reynders, ook ge storven. Haar vader was officier (Leeuwarden had toen nog z'n gar nizoen) en de familie woonde in één van de reeks huizen, die moest ver dwijnen door 't graven van het Ka naal. Mijn ouders woonden ook op de Ooster Grachtswal (hoek Oosterbuurt), zodat Boudien en ik (op de foto sta ik tussen haar de jongen met de pet) trouwe kame raadjes als we geworden waren, steeds samen naar de bewaarschool gingen. Dat zou nu wel niet meer vertrouwd zijn! Dat, wat de foto van de bewaar school betreft. Maar nu die andere foto, beho rende bij het vervolgverhaal van de heerKikstra. Wat 'n duidelijke foto van de Ambachtsschool, het levenswerk van mijn vader, verre zen in de beginjaren van 1900. Vol gens berichten moet er halaas van het gebouw niets meer over zijn. In 1881 begon men met het ambachtsonderwijs in de Speelmansstraat, in het gebouw, waarin later de Huishoudschool werd gevestigd. Er waren vier leer krachten voor de vakken Timme ren, Smeden, Schilderen en Meubelmaken. En wat voor leer krachten? Ze kwamen zo uit de praktijk en moesten zich al doende tot leermeesters vormen. Wat 'n verschil bij nu! Dat kon ik opmaken uit t krantsje no. 311, dat vol was over de hogere technische school. Weliswaar zijn er tientallen jaren voor nodig geweest, maar denkende aan het pionierswerk van de 1 e di recteur van het technische onder wijs, moet men toch wel tot de con clusie komen, dat het technische on derwijs in Friesland wel een zeer hoge vlucht heeft gemaakt. Geachte redactie, ik wens u nog veel succes toe me uw krantsje. Bilfhoven T. van Beek-Baron "NICATOR" Als vervolg op het geschrevene in 't Kleine Krantsje nummer 309, waar in we zagen, dat Nicator door de F.V.B. heen was gewandeld, kun nen we nu vermelden, dat wij toen dus (K)n.V.B.er waren. In die tijd, 1935, werd het T.B.C.toumooi in de Paasdagen gespeeld en Nicator mocht daaraan meedoen als nieuw bakken 3e klas K.N.V.B.-er. Als ik me goed herinner speelden Fris ia- Friesland en Leeuwarden toen Ie klas K.N.V.B. Het terrein Sonnen- borgh was de plaats, waar de strijd gestreden moest worden. Begunstigd door het lot moesten wij tegen Frisiaom een finaleplaats spe len. Het werd een gelijkspel en doordat er een beslissing moest va- len kwamen er strafschoppen en dat konen wij beter dan Frisia Hierna tegen Friesland een afmat tingswedstrijd gespeeld. Ouderen zullen weten dat Nicator altijd doorvocht en met ons enthousiasme bereikten we hier ook een gelijk spel, waarna door strafschoppen werd verloren. Dit was echter niet erg, daar deze wedstrijd geen be slissende rol speelde. Als ik terug denk aan die tijd, dan hoor ik nog het publiek dat ons zo aanvuurde, zodat het net was of braken ze de tribune (houten) op Sonnenborgh af. Hierna kwam echter het klapstuk n.l. de finale tegen dat grote "Leeuwarden". Tot de rust konden wij het nog redden maar toen waren we bijna leeggespeeld. Na de rust kreeg "Leeuwarden" twee doel punten en won deze voor ons fantas tische strijd. Herinneringen die je nooit weer vergeet. Hierbij de na men van de spelers op de foto's: Elftal "Leeuwarden": staand: Ge- rrit de Groot, grensrechter; Jan Agricola; Tjellie Delgrosso; Jopie Vossenberg (overl.); Henk Burema keeper; Henk Schaafsma (bokje); Appie Koster; Scheidsrechter, on bekend; uoor: Doeke v. Egten; Henny v. d. Burg; Dirk Steen bergen; Teade Wijtsma: Paulus Fli- sijn. Elftal Nicator: staand: P. IJs brandy; Arie Frieswijk; Folkers? scheidsrechter; Klaas Hiemstra (overl.); C. Post. trainer; Klaas Hof; Hessel Fransen; midden: Aant v. Egten; Nico Boonstra; Jac. Robus Bakker; voor: Jan Veenstra; Juchum v. d. Woude; Jan Wotte. Van deze groep zullen meerderen ons ontvallen zijn en ook kan er wel eens een ander meegespeeld heb ben. De foto's komen echter zeer dicht bij de juiste groep. Leeuwarden Jac. Bakker Drie Sneeker jongelui kregen het Dinsdag 29 Juni in het hoofd een ritje te maken en wisten daartoe een auto machtig te worden. De athletiekfeesten te Huizum met daaraan verbonden kermesse d'été trokken hun aan om de blommetjes eens recht lollig buiten te zetten. Maar wat is nu een jongeman al leen? Neen, ze zochten gezelschap ook. Na eens te hebben aangestoken reed het eerzaam trio door naar Zwartewegsend. waarde lieve lente heel de natuur in vooijaarsdos ge stoken had. Op dit heerlijk punt dronken zij een Rotterdammer en een biertje. Dat gaf zooveel courage, dat zij ras ie der een lief „waldfamkc" vonden. Het dubbele drietal reed nu naar de groote feesten achter Bomiastate, waar het vroolijk toeging. Ze tierden zich ,,as hokkelingen te Maeitiid yn it Ian", zooals master Jouke zulks typisch uitdrukt in het versje van ..Snitser merk" en de politie vond. dat zij eigenlijk op een alcoholvrij feest niet thuis behoor den. Maar de centen raakten op en de meiskes wilden weer woudwaarts. Men steeg in en tufte met zooveel snelheid de Schrans door, dat de passage in levensgevaar was en de auto met twee wielen zelfs het trot toir op hobbelde. Ie verbaal 75 boete of 15 d.h. en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 4 maanden. Het no. was genoteerd, maar de auto reed door. In den doolhof der Leeuwarder straten geraakte de be stuurder het spoor bijster. Zoo reed hij o.a. naar den Eewal via de Huygenstraat. welke op goed zicht bare wijze voor auto's verboden is. 2e verbaal 4 boete of 2 d.h. De meisjes werden weer afgele verd. maar de bestuurder kon op aanvraag der politie niet toonen een geldig rijbewijs. 3e verbaal 3 of I d.h. Sijbe R.. die als chauffeur dienst deed, verzekert dat hij anders altijd een veeauto bedient, maar nu de kluts kwijt was. Door sterke drank? Né, dat gebruikt hij niet. Wel eens bier en Rotterdammertjes, maar de opgelegde straffen? Né hoor! Daar gaat hij niet op in! (1932) "Dis de badkamer, seiden je? Mar inne advertensie stort: allied stromend warm water' "Ja nou, ik hew allied een kerel water oppe kachel slaan" ■m rnm-m. SHAKESPEARE Hoofddealer van Friesland voor de volgende boten Shakespeare speedboten Almar sportboten ook inboord Riamar roei- en sportboten Shetland kruisers Marco kruisers ALMAR RIAMAR SHETLAND 30 verschillende typen boten, 1978 modellen MARCO SAGA Rayondealer van Friesland voor de volgende buitenboordmotoren Alle 1978 typen en modellen in voorraad Deze show houden wij in onze verwarmde showroom aan de Tijnjedijk met 700 m2 oppervlakte ft Yamaha 1977 modellen nu met aentrekkelijke korting. Saoa-Noorse polyester kruisers tijnjedijk 25, Leeuwarden, tel. obioo-33603 (naaet de Miro) 8 midsbuorren 26 - wartena - tel. 05106-1909

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11