Vijf en zestig plus orkest boekt opvallende successen BEJAARDEN BLIJVEN ACTIEF VRESELIJKE VOORVALLEN 5 NU KAN HET WEER. Een echt Leeuwarder muzikaal gezelschapje, dat zich mag verheugen in een steeds groter wordende populariteit: dat is het Orkest van het Dienstencentrum Willem Sprengerstraat, gemakshalve meestal het "Vijf-en-zestig-plus orkest" genoemd. Het is zeven jaar geleden opgericht en het verwierf zich in die tijd zo'n goede naam, dat het al de eer werd waardig gekeurd te mogen optreden voor radio en t.v. Al vele jaren weten de bezoekers van het Dienstencentrum aan de Willem Sprengerstraat zich te ver maken bij zang en muziek en de oudsten van hen zullen zich zeker nog wel het optreden herinneren van de heren Klaas Adema en Sietze Dijkstra, beiden violisten, die door De leider van Orkest van het Dienstencentrum, de heer Jacob van der Zee, gefotografeerd tijdens een optreden van het orkest voor de t.v. de heer Thomas Hiemstra op de piano werden begeleid. Door het overlijden van de heren Adema en Dijkstra viel dit triootje helaas uiteenmaar daarna is er con tact gezocht met de heer Jacob van der Zee, clarinetist, die ook al deel uitmaakte van het muziekcorps van de Leeuwarder politie. En toen kwam, onvermijdelijk, van het een het ander en ontstond er langzaam maar zeker een volwassen orkest helemaal gevormd door men sen, die al aardig op jaren zijn. De benjamin van het gezelschap is de violist Jo van Es veld, die nog maar acht en zestig is, de oudste is met z'n vijfenzeventig jaar de slagwerker Piet Zondervan. Ook alle anderen zijn de zeventig al gepasseerd: de heer Hendrik Wolfslag, trombonist, Corrie Aarden, altsax, Thomas Hiemstra, piano, Frits Goossens, viool en niet te vergeten Jacob van der Zee, de leider van het orkest. Dat zijn dus de mannen, maar er is ook een dame bij, mevrouw Gerry van der Kooi-Rodemiond, die zingt en die we gerust als de grote gang maakster mogen betitelen. PURE AMATEURS Geen van allen heeft in vroegerjaren in de muziek z'n brood verdiend en we hebben hier dus te maken met pure amateurs, maar hun succes is er niet minder om. Een keer of vijf in de maand komt het orkest in actie, en waar het ook verschijnt, overal wordt het optreden buitengewoon gewaardeerd. Maar wat een wonder ook: dit vijf- en-zestig-plus orkest speelt hoofd zakelijk voor een eveneens bejaard publiek en het brengt werkjes, die vooral aanslaan bij de ouderen. Spe ciaal voor dit gehoor heeft de heer Van Esveld op oude melodiën nieuwe teksten gemaakt en dat blijkt telkens weer bijzonder in de smaak te vallen. Het werkterrein van het orkest bleef tot dusver niet tot Friesland beperkt, want behalve in Harlingen, Roordahuizum, op Ameland, in Heerenveen, in Dronrijp, in Bergum Boerderij - Restaurant RIJPERKERK, TEL. 05118-1920 Speciaal ingericht voor al Uw PARTIJEN en FEESTEN. Zondags geopend vanaf 13.00 uur Overige dagen voor partijen ROEL DE WILDE en in Joure en Stiens om er zo voor de vuist weg maar een aantal plaat sen te noemen, speelden de vijf en zestigplussers bijvoorbeeld ook al in Onstwedde, in Roden en in Gronin gen, waar ze al zesmaal optraden in een bejaardensociëteit. In januari van dit jaar volgde een optreden voor de tv, nadat de radio al eerder aan deze bijzondere en zo zeer gewaardeerde vorm van vrije tijdsbesteding aandacht had be steed. TALENTEN Bij dit alles mogen we natuurlijk niet vergeten het herhaalde optreden te noemen in het Dienstencentrum aan de Willem Sprengerstraat zelf, waar overigens zo nu en dan ook vokale talenten te beluisteren zijn. Zo is de heer Jacob van der Zee niet alleen de leider van dit vijf-en-zes- tig-plus orkest, maar ook van het bejaardenkoor Zanglust. Alzo: alom prijzenswaardige activiteiten bij de ouderen onder ons! Zie hier het complete Vijf-en-zestig-plus-orkest. In glanzende vorm vooraan mevrouw Gerry van der Kooi-Roder. mond, verder van links naar rechts de heren Piet Zondervan, Hendrik Wolfslag, Corrie Aarden, Jacob van der Zee en Thomas Hiemstra en op de voorgrond Frits Goossens en Jo van Esveld. Aan een smaakvol gedekte tafel met vrienden of relaties. U laten verwennen door gerechten uit de GEHEEL GERENOVEERDE KEUKEN VAN HET Een mijnwerker te Zoengoeldak na bij Istanboel verscheen dezer dagen plotseling op straat, ondanks de koude van vijf graden onder nul, slechts door een hemd bedekt en rende onder het uitstoten van onver staanbare kreten door de straten, met steenen alles stuksmijtend, wat binnen zijn bereik kwam. De menschen, die hem trachtten te grijpen, 33 in getal, onder wie acht politieagenten, werden door hem gebeten, alvorens men er in slaagde hem te overmeesteren. Enige uren later stierf hij. Bij nader onderzoek bleek, dat de man twee maanden geleden door een dollen hond was gebeten, doch verzuimd had de noodige voor zorgsmaatregelen te nemen, met het gevolg, dat hij een aanval van hondsdolheid had gekregen. (1934) Uit White Cloud, in Kansas, komt een allerzonderlingst berigt omtrent eene jufvrouw van 36 jaren oud, die in geen zes en veertig dagen gegeten of gesproken heeft. De naam dezer vrouw is Lizzie Bradley. De oorzaak dezer zonderlingheid zegt men te zijn een familietwist tusschen haar en haar ouden vader, die tamelijk bemiddeld is. Haar mededelingen doet ze met pot lood op papier. Haar vader, vree- ze nde, dat haar beslistheid tot een noodlottig einde zou leiden, trachtte een verzoening te bewerken. Hierop ging ze over om wat kippenvleesch- nat en eenige bessen te gebruiken, maar niets wilde in haar maag blij ven. Geheel ontmoedigt, weigert zij se dert alle, zelfs de kleinste bete. De dood is nu onvermijdelijk. Zij is reeds een geraamte. Nog eenige dagen, schreef men onlangs, en haar zelfgekozene ellende zal eindi gen. Dr. W. H. Farrow, een ver maard en aldaar practiserend ge neesheer, bevestigt de waarheid van het verhaal. (1884)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 5