DICKVANDERHEIJDE JRfREKLAME DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT HAAG t fogSfaw n* GEWELDIGE KEUS GRATIS GENAAID ALTIJD SPECIALE KOOPJES 11 GOED GOEDKOOP adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 10 leeuwarden 05100 24984 Gevonden door Johannes de Boer, knecht bij G. Terpstra wo nende aan de zwarte weg, een bank van leeningsbriefje, op naam van K. de Vries. Omstreeks 9 uur zich aan de wacht Catharina Boers/na wonende in de Wissesstraat te kennen gevende, dat Akke Pronk publieke vrouw, op de stoep van Wijffelman aldaar wonende, was beval len van een levenloos kind, en dat zij echter bij geen der vroed vrouwen hulp konde verkrijgen, en daarom de hulp der Policie inriep. De Inspecteur Oosterwijk heeft de Policiee dienaar Elskamp, daarop naar den Heer waarnemend Burgemeester gezondenten einde langs die weg bij een der Stadsvroedvrouwen hulp te verkrijgen. Den Heer Burgemeester heeft daarop een lastgeving afgegeven voor een der vroedvrouwen, en tevens een bewijs tot opname in het ziekenhuis, waarop hulp is verleend door de vroedvrouw v.d. Zee en waarna voormelde Akke Pronk in het ziekenhuis is opge- Hedenmiddag omstreeks 6 ure vervoegde zich aan Bureau van politie Johannes van der Werf, oud 3 jaar wonende op het Hof, die met Alexander Cohen, oud 18 jaar wonende in de Minnema- straat op de openbare straat de Poststraat aan het vechten waren geweest en waarbij Cohen met een mes aan van der Werf bezijden de regterkant van het hoofd eene wonde heejt toegebracht de welke bloedverlies heeft veroorzaakt. Bovengenoemde Alexander Cohen is in arrest gesteld tot dat den Heer Commissaris van politie nader over hem zal beschikken. Getuige Abraham Beeling, wonende op het Schoenmakersperk. De politiedienaar Storenberg rapporteerd dat omstreeks 7 112 uur een zoontje van Seegers wonende aan de Kerkhofslaan op de Tuinen in het water is gevallen doch direkt gered door Willem Friso wonende in de Amelands straat. Brantsma rapporteert dat hem heden morgen, omstreeks 10 uur, door den Heer Middelburg werd medegedeeld, dat er op de Kerkhofslaan, een beschonken persoon omliep, die in het water had gelegen, en die aan de voorbijgangers om een pet vroeg welke hij miste. Bij onderzoek is gebleken dat die persoon was genaamd IdsIJp- ma, timmerknecht, wonende aan de Stienserstraatweg. Hij is door Brantsma bij Dikkescheij en diens timmerloods inge bracht, welke op zich heeft genomen, hem van droge klederen te voorzien, en- zoolang ten zijnen huize te houden, tot dat hij ontnuchterd was. Door Botter gerapporteerd dat omstreeks 8 314 ure een persoon bij hem is gekomen op de Voorstreek die hem mededeelde dat Unse Koopmans, wonende in de Kogchelschans zich door op hanging op de zolder zijner woning van het leven had beroofd. Genoemde policiedienaar is daarop onmiddellijk mede gegaan en heeft dien persoon nog hangende bevonden, afgesneden. Dr. Middelburg daarna geroepen heeft geconstateerd dat die man reeds lang overleden was en geen tekenen van geweld zichtbaar waren. Vrouw de Boer, wonende in het Zaailand, klaagt dat zij gistera vond aldaar op de Openbare straat is uitgescholden door vrouw v. d. Werf mede daar wonende voor hoer, dief, zwijn, enz. Getuigen J. Cals en vrouw aldaar woonachtig. Door Willem Hangoor, oud 12 jaren wonende op Keijzersbuurt aan de wacht gebracht een bruingev/ekte partijshond die losge broken van een ketting onbeheerd liep buiten de voormalige Wirdumerpoort Vrouw Ramkema wonende in de Breedstraat klaagt dat haar zoontje oud 6 jaren hedenmiddag aldaar op de openbare straat is geslagen en mishandeld door E. Kan. mede aldaar wonende. Getuigen Reinbergen en vrouw. Omstreeks 7 uur door Heringa H en SUreveen aan de Wacht gebracht Harmen Jansen, oud31 jaren, van beroep kermisreizi ger, geboren te Zwolle, wonende te Leeuwarden, in een woon schip liggende met dat vaartuig in de stadsgracht bij de Inferme- rie. Zonder vergunning in beschonken toestand met een aap bij Zich in de Torenstraat liep dewelke hij voor het daar aanwezig zijnde publiek kunsten liet doenIn arrest gesteld ter beschikking van den Heer Commissaris van Policie. Gevonden door de zoon van den Heer Huber wonende in de Grootekerkstraat een portemonnai waarin f 0.08 Cts. (1877) APODICTISCH Kleine Koos. - Nee, moeder geeft de kaarten niet goed ze mot ge ven met de zon om en de zon draait niet zoo, maar zoo Vader. - Hou je .b .k zeg ik je; de zon die draait zoals je moeder 't wil, versta je. KAZERNEBLOEMPJE Onderofficier. - Kerel, sta niet zoo radeloos te kijken als een onderzee- sche boot die een luchtschip moet aanvallen. IN DRIFT Een boer, vertoornd over een domme streek, die zijn zoon uitge voerd had, bulderde tegen dezen: - Ezel, als ik bij mijn vader zulke stommiteiten had uitgehaald, zou hij me aardig gerammeld hebben. - Nou, antwoordde de jongen, dat moet ook al een pleizierige vader geweest zijn. - Wat, lomperd, pleizieriger dan de jouwe, brulde de vader en de zoon kon er eenigszins over oordeelen naar de oorvegen die hij opliep. OVERSTEMD - Heb je het gisterenavond hooren donderen, ik heb in lange zoo'n on weer niet gehoord. - Och, ik heb er niets van verno men. - Ben je dan doof? - Dat niet, maar mijn vrouw had een vriendin op visite, die ze in geen jaren ontmoet had. r Af f 4'U i 4 V' a:, \t honderden soorten VITRAGE EN GORDIJNSTOFFEN dat is service (behalve speciale aanbiedingen) ALLEEN Voorstreek 5 Telef. 05100-21184 Leeuwarden. MmHi

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11