Het Aldlan nog maar even geleden NU KAN HET WEER. Uw eigen bank Friesland Bank Lezers klommen in de pen REÜNIE In september zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat de "Koningin Em- maschool" aan de Willem Spren- gcrstraat te Leeuwarden, werd ge sticht. Om dit jubileum een feestelijk aan zien te geven werd besloten een reünie te houden van oud-leerlingen en oud-leerkrachten van de school. Er is daartoe al een Reünie- Commissie samengesteld uit oud- leèrlingen en één oud-leerkracht van de school. De commissie is er in geslaagd de Salvatorkerk aan de Archipelweg Een zakelijke afspraak Een gezellig diner Zomaar een drankje of een borrel IN HET VERNIEUWDE EUROHOTEL Eurqpaplem 19-2'i TeLoAlOÜ'31113 ter beschikking te krijgen en wel op zaterdag 9 september. Oud-leerlingen kunnen zich aan melden door een bedrag van 1 Cl over te maken op Bankrekening 29.81.49.338 van de Friesland- Bank, Engelsestraat 11 te Leeuwar den, onder vermelding van: "Reü nie Kon. Emmaschool" en hun ge boortejaar. Het is raadzaam dat dames ook hun eigen meisjesnaam opgeven. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Secretaresse van de Commissie, Mevr. G. Sangers, Warmoezenierstraat 4 te Leeuwar den, tel.: 05100- 28367. Zodra het programma is samenges teld zal het aan de opgegeven reü nisten worden toegezonden. De Reünie-commissie hoopt op een spoedig weerziens en op een bij zonder gezellige dag. Leeuwarden S. V. HERINNERING BLUFT Hebt U dat nou ook? Elke keer als je na jaren weer eens terugkomt in je geboorteplaats, in dit geval Leeu warden, denk je ook terug aan vroe ger, toen alles zo anders was - wat is er veel veranderd in de stad van je jeugd! Daar denk ik ook aan als we op de bovenste verdieping van V en D zit ten koffiedrinken en ik voor het grote raam neerkijk op de Waag. Wie had dat nou gedacht, als kwa jongen, dat ik najaren hier zou zit ten met de vrouw en neerkijken op de Waag? Soms denk ik wel er is veel en toch weer niets veranderd, want de herinnering blijft en is niet weg te vagen uit je leven. En ik wijs mijn vrouw aan: kijk daar beneden, daar is de Waag, dat weet ze ook wel, maar vroeger in mijn jeugd was daarin een waterplaats ook dat interesseert haar niet, maar deze gelegenheid werd de "vierver- laten" genoemd! Geen wereld schokkend feit, maar toch: een her innering! En daar vooraan op de hoek had je Jamin, voor dire cent een toverbal! Drie jonkjes kochten daar zo'n toverbal, elk een cent! Dus ombeurten zuigen, tot een nieuwe kleur zich openbaarde! Dan de volgende enz. Werd er een kwaad, dat de ander te lang sopte: kreeg de boef een klap op zijn rug en...slikte per ongeluk de bal in! Dat koste hem tevens een klap voor zijn harses... Daar voor Flottow waren een reeks betonnen paaltjes speciaal voor ons neergezet om er langdurig overheen te springen. Even verderop, als het knap weer was, stonden een rij oude mannen, Leeuwarders in hart en nierenmet elkaar en tegen elkaar al het nieuws en ongewoons van de drukke binnenstad te bekritiseren en diverse het vrouwvolk te takseren. Met de handen op de rusg stonden ze daar, en als wij als jonkies een charliesigaretje rookten, legden we een peukje brandend in de oude handen! Een ballet van oude man nen, nooit vertoond in welk theater dan ook, was het gevolg! Veel later, toen we de puberteitsleeftijd hadden bereikt en er een toogdag van de jongrein fo zo iets was, was dit het teprein van ons om achter de boer- triennen aan te zitten! De koffie is op met smaak, maar de herinnering blijft, al denk je: dat komt nooit terug! Amsterdam Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. Enne Rozema SCHEIDING Voor de rechtbank te Amsterdam heeft zich het vreemde geval voor gedaan, dat iemand daar moest ver schijnen om zich te laten scheiden. De vrouw, in de dagvaarding ge noemd, was hem zelfs niet bij name bekend en zelf was de man al zes jaar weduwnaar. Waarschijnlijk was hier sprake van een naamge noot. De man was zeer verstoord, omdat men hem, na lange tijd wachten, eenvoudig meedeelde, dat er een kleine vergissing war geweest. Stadgenoten, die zich de laatste jaren gevestigd hebben in het Aldlan, zullen zich nu moei lijker meer kunnen voorstellen, dat hun woongebied er een kleine vijftien jaar geleden zo landelijk uitzag, als we op deze foto kunnen zien. De plaat is in het voorjaar van 1964 ge maakt door onze abonneede heer Jelle FoppemaHijfotografeerde de Heide hut'zoals dit huisje door de bewoners werd genoemd, met de wijde, wijde wereld daaromheen. Het woninkje stond midden in een mooi weidegebied tussen de Badweg en het Van Harinxma- kanaal en de naaste buren waren een paar boerderijen op honderden meters afstand ervan Nu is dit hele gebied al lang volgebouwd en is er eigenlijk niets meer, dat ons herinnert aan de toestand van toen. Of het zou een enkele boom of het fragment van een vroeger slootje moeten zijn - waar tegenwoordig wordt gebouwd blijft nu eenmaal weinig van het vroegere bewaard, helaas.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 4