DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT LEZERS IN DE PEN 11 jozef israëlsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 Evinrude4 onovertroffen in prijs en prestatie adviesbureau voor rename en publiciteit Omstreeks 6,5 uur rapporteert Bootte dat er bij de gasfabriek een persoon over de straat lag te kruipen, wiens naam hij niet konde te weten komen, doch van wie hij zooveel konde begrijpen, dat hij als behebt met sijvilis, in een was gezakt. Later door een paar policiëdienaren op een kar aan de wacht gebracht bleek die persoon genaamd te zijn Johannes Fok, van beroep timmerman wonende te Harlingen, die een contract als plaatsvervanger gesloten hebbende, te dezen stede reeds eenige weken omloopt. De heer chirurgijn Vos heeft genoemde persoon geschouwd en geconstateerd dat hij in erge mate venerisch is, maar wat het niet kunnen loopen betreft, meer aan dronkenschap is te wijten, waarin hij verkeerde, waarom hij in arrest is gesteld om morgen over hem te beslissen. C. A. Schwaner, van beroep timmerman, wonende bij de Mod der, klaagt dat vrouw Elderings eveneens aldaar wonende, he den middag zijne vrouw heeft uitgescholden voor rotpoot, en hemzelve voor hoerelooper. Aanleidende oorzaak is dat er kwestie onder de aldaar spelende kinderen was, waarmede vrouw Schwaner zich bemoeide. Hedenavond omstreeks 9.45 uur, is door Caspers en een burger aan de wacht gebracht, Johannes Joost Bloemsma, oud 15 Ja ren, wonende te Oenkerk, die door zijn moeder verlaten zijnde, zonder huisvesting was; hij is voor rekening van het Armbestuur, bij den Slaapsteehouder Wierda in de Reigerstraat, voor een nacht besteed, en moet morgen, op last van den Heer Swart, Secretaris boekhouder, bij het Armbestuur zich aldaar aanmel den. Om 9.45 uur is door de Ziekenvader Bronsdijk assistentie ge- vraagt in de Reigerstraat, omdat hij bezig was, het huis bewoond door de Slaapsteehouder Tekele Kramer, te Disinfecteren, aan gezien er besmettelijke ziekte (Tijphus) heerschte, en dat hij daarin door de andere bewoners in die Straat werd gehindert. Hetzelve is onder toezicht van de policiedienaren v. Brakel en Brok, gedeeltelijk geschied, terwijl Tekele Kramer, daarna in het Ziekenhuis is opgenomen. Turksma rapporteert, dat er hedenavond om 7 uur, een Zoontje van den den Heer van Erp, goudsmid, wonende aan de Voor streek, in het water is gevallen. De Policiedienaar Heimig is van ziekte hersteld hedenmorgen weder in dienst getreden. Door de Policiedienaar Cuperus gerapporteerd, dat er heden morgen omstreeks 10 ure, één paard op hol is geraakt, op het Groot Schavernek. toebehoorende aan de Groot, scheepsjager, wonende in de Torenstraat alhier, het welke op het Harlinger- end, door eenige burgers tot staan is gebracht. Persoonlijke ongelukken hebben hierbij niet plaats gehad. Eva Bierschink, wonende in de Wissestraat klaagt, dat zij giste ren namiddag circa 3.30 ure op de openbare straat in de Wisse- straat is geslagen en getrapt, door Meijer Krammer, wonende in de Wissestraat. Getuige Pietje Velkus en Jacoba Wierda. mede aldaar woonach tig- Verloren door Grietje Westra, wonende aan de Zwarteweg, een gouden slotje met twee strengen bloedkoralen. Recherche bevolen. Hedenmorgen omstreeks 10.30 ure is door een knecht van de Logementhouder Simen de Roos, wonende builen de voormalige Vrouwenpoort, die gezeten was op één paard, en harder dan in matigen draf reed, waardoor aldaar de persoon van Eize Elzin- ga, vervoersknecht, wonende in de Amelandstraatonder het zelve is geraakt en een ligte wonde aan zijn hoofd heeft bekomen Getuige de zoon van Slokker, wonende in de Boterhoeke. en de Groot, wonende in de Torenstraat Door den Wachtmeester Elskamp heden morgen omstreeks 9.30 uur bevonden, dat Hendrik Keijzer, van beroep schipper, lig gende met zijn vaartuig aan de Sneekerkade, twee kalveren had vastgebonden aan een der aldaar geplaatste boomen; terwijl die boom door die kalveren zoo is beschadigd, dat de bast voor een groot gedeelte is vernield. Vrije overtocht per spoortrein verleend naar Franeker, aan Jan Sietzes Rienstra, oud 10 jaren, die uit het huis van burgerlijke en militaire verzekering ontslagen zijnde, geen geld had om zijn woonplaats te bereiken. (1877) VERVOLG VAN PAG.4 frisdrank en weer op de fiets rich ting Woudsend naar de melkfabriek en daar konden wij voor niets kar nemelk drinken en weer op de fiets verder naar Balk en over Kippen- burg en dan waren wij op tijd in 't kamp voor 't eten. En des middags weer aan 't werk. Het was voor ons een uitkomst in zo'n kamp te zijn, wantje had toen wat bezigheden en je was in een mooie omgeving. Vrijdagsavond was altijd prachtig, wantje kon dan lachen en gein ma ken, met al de jongens en op zater dagsmorgen weer op de fiets naar huis. Dat nogmaals, het was voor ons allen een mooie tijd in 't kamp ,,Elfbergen" te vertoeven. Hierbij groet ik u allen van die tijd. Alkmaar J. v. Asperen

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11