DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT HULSHOFF Hypotheek rente v.a. 7,8% HIEMSTRA BONT LEER SUEDE 11 NU NIEUWE COLLECTIE Leeuwarden - Nieuwestad 93 KOR VENEMA ST. JACOBSSTRAAT LEEUWARDEN adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef isreëlsstraat 10 leeuwarden 05100 24984 Omstreeks 7.30 uur vervoegde zich aan de wacht Sjoerd v. d. Heide, arbeider, wonende tegenover de Garnizoens Infirmerie, te kennen gevende dat hij door Willem Persijn, kroeghouder en timmerman, met een zaag in het hoofd was geslagen, waardoor hij een gat in het hoofd heeft bekomen, hij is nadat hij in het Politiebureau is verbonden, weggegaan om een Chirurgijn op te zoeken en betere heelkundige hulp te verkrijgen. Getuige: Klaas Dotinga en Jan Bergman; zijnde zij allen werk zaam aan het huis van den Heer Wauteleers aan de Voorstreek. Om 11 uur door Trossel aan de Wacht gebracht. Hendrik de Ruiter wonende in de Amelandstraat die in opgewonden toestand op de Nieuwekade tegen een Militair twist had, en op aanmaning van genoemde politie dienaar niet naar huis wilde gaan. Hij is van de Wacht door boven genoemde politie dienaar naar Zijn woning gebracht. Door Keilholz aan de wacht gebracht. Daniel Hosveld ver pleegde in het Stadsarmhuis alhier, die in beschonken toestand lag te slapen achter de Prinsentuin, en niet weder naar het gesticht wilde terugkeren. In arrest gesteld terbeschikking van den Heer Commissaris van Policie. Verloren door den Heer Bolman, wonende tegenover de Kelders, één groote gouden broche, waaraan een dito kwastje. Recherche bevolen. Gevonden door Maria Oltmans, wonende in de Kalksteeg, een lap dondergrijze voering. Gevonden door A. Dronrijp, schoenmaker, wonende op de Nieuwburen, een gouden tienguldenstuk. Verloren door een meisje Bottinga, wonende in het Blauw- Jacobstraat, een gouden oorbelletje. Recherche bevolen. De timmerman Vonk klaagt dat Zaturdagavond van een partij klinkertsteenen welke hij had staan in het Ruiterskwartier, circa 100 zijn stukgesmeten door een zoon van de Looze, wonende op de Nieuwestad, en een zoon'van v. Bennekom, wonende in de Schoolstraat. Hij verzoekt dat hierin wordt voorzien. Door Hazelhoff gerapporteerd dat omstreeks 11-3/4 ure bij het doen Zijner ronde langs de Grachtswal, op de gedempte Keij- zersgracht Bengaalsvuurwerk werd aangestoken. De daders zijn hem onbekend. Verloren door een meisje van Rottinga, wonende in het Blauw- hus, een gouden hals slotje, met twee strengen bloedkoralen. Recherche bevolen. Om 11-3/4 uur door Rienstra en Kroontje aan de Wacht gebracht Jasper Vinken van beroep slager wonende op de Nieuweburen, die in beschonken toestand op de openbare straat in de Speel manstraat stond te schreeuwen, vloeken en te razen, en op herhaalde aanmaning van genoemde policie dienaren niet naar huis wilde gaan. Om ruim 2 ure bij het doen van onze ronde werd mij, ondergete kende en Bakker door van Hulzen, wonende in de Groote Hoog straat, te kennen gegeven dat bij zijn achterbuurvrouw de wed. Boomsma, wonende in de Poststraat brand was. in een bedstede op een harer bovenkamers brand was geweest, in een bedstede op een saaie bovenkamers brand was geweest, hetwelk door de bewoners direct is geblust. Op onze vraag hoe dit was aangekomen, gaf genoemde vrouw ons te kennen dat een harer kostgangers met een licht naar boven was gegaan om een advertentieblad te lezen en haar had mede gedeeld zonder het zelve uit te doen in slaap was gevallen. Door van der Sluis gerapporteerd, dat hem door den Heer Plantinga, kruidenier, woont op de Tuinen, is medegedeeld dat Hendrik Otter woont op het Olderhooftsterkerkhof en ltsrijfels, woont in de Molensteeg, hedenmiddag omstreeks 12 ure, welke tezamen met een handkar, beladen met zakken meel, waarmede zij van den Tuinsterbrug kwamen afrijden, door de glasruiten van Z.E.D's winkelhuis is geraakt en twee glasruiten ter waarde van circa 65,- zijn gebroken. Gezien door den Luitenant van der Jeldewoont op te Tweebaks- markt. De plantsoenwachter Hulscher rapporteert, dat heden middag omstreeks 3 ure door een dochtertje van Jinsken, wonende op de Nieuweburen, een glasruit der koepel in de Prinsentuin is gebro ken. Door vrouw Eijgelaar op verzoek van Bakker aan de wacht gebracht een trommel, waarschijnlijk geveild met koffjesiroop gemerkt Pr. Buisman, Zwartsluis, ,koffjesiroopfabrikant die op de wal stond op de Nieuwestad voor den Heer vervolg van pag. 3 ger deed ook vaak het gerucht de ronde dat ze kinderen zouden ste len, maar dat is een sprookje, want die hadden ze zelf genoeg. Ook mishandelden ze die niet, stuurden ze niet op roof uit en lieten ze ook geen honger lijden. Natuurlijk kreeg er wel eens een een gezond pak slaag, maar dat was heus niet onverdiend. Over het algemeen was er ook sprake van een hechte fami lieband, waarbij vaderen moederde spil vormden waar alles om draaide In menig burgergezin zou men daar nog wat van kunnen leren. (Wordt vervolgd). 10 jaar vaat ASSURANTIËN 0. Kalmeleane 36 L'den, tel. 26488 goede schoenreparatie bespoort geld op tijd noor schoenmakerij

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11