HOUTEN HEKJES OM HET NAAUW LEZERS IN DE PEN OCCASIONS AUTOHUIS LEEUWARDEN B.V. vauxhau. 7 AA Ir t II Een gezellig zitje in A IfEMBVI A 91 Wi/serveren een heerlijk kopje koffie, Bleeklaan 143-145 - LEEUWARDEN - 05100-22232 BEDFORD AiUCM U een rustige sfeer LA 1# UB i— B I& thee, diverse ijssoorten en koele ««AcriAvinn O biedt U onze nieuwe W dran/cen verpozing moderne ijssalon voorstreek 87 - Leeuwarden „La Venezia" kwaliteit Deze oude foto van het Naauw moet na 1905 zijn gemaakt, want het was in dat jaar, dat het grachtje van een - houten - afscheiding werd voorzien Bij een koninklijk bezoek in dat jaar moeten er hier door de drukte nogal wat mensen te water zijn geraakt - of was het juist zo, dat men drenkelingen vreesde wanneer het bezoek zou komen? Hoe het ook zij, de afscheiding, eerst dus van hout en later van ijzer, is er toen gekomen en gebleven ook. Wie er aardigheid in had, kon voor die tijd dus zo over het smalle grachtje springen en dat is waarempel wel gebeurd ook. Er gaat een verhaal van een waaghals, die vanuit de lange gang van een van de winkelpanden een lange aanloop nam en toen over de gracht heensprong. Vraag niet, wat er gebeurd zou zijn, wanneer de man het net niet gehaald had en tegen de stenen walmuur was aangekwakt. SCHETEN KRING In 't Kleine Krantsje nummer 319 las ik iets over de rolschaatsbaan, die vooraan in de Schrans zou zijn geweest. Volgens mij was dit niet juist. Deze Skating Rink ("Sketen Kring" noemden de Leeuwarders de baan) was in het pand, waarin nu de timmerfirma P. A. Wiersma ge vestigd is. Op de in 't Krantsje afge drukte foto zien we de herberg, waar later het gemeentehuis (thans de Muziekschool) is gebouwd. De Rinze Warring, over wie in een vorig nummer geschreven werd, kan ik mij niet meer herinneren. Wel echter een vrouwtje met een petroleumkarretje, vermoedelijk de moeder of tante van deze Rinze. Er zijn zeker meer dames Warrink ge weest, want ik hoorde mijn ouders wel eens over de Warrinkjes als meisjes van plezier. Wat Johannes Pang betreft: zijn vrouw heette Aaltje en was in Leeuwarden een bekende figuur: Aaltsje Pang. Zij zong vrij schuine liederen. Als de mensen zeiden: "Je vrouw zingt goed", antwoordde Pang: "Ja, maar ze vreet nog be ter!" Het vliegtuigongeluk, waarover in nummer 319 geschreven wordt, heb ik zelf gezien. Ik was toen een jaar of zes, maar het is me altijd bijge bleven. Mijn oom, Sietse Boonstra, had een boerderij aan de Marsumer- dijk en om er te komen liepen wij altijd langs een paadje, dat begon op de Westersingel naast de molen van Vosman - je moest dan over ver schillende plankjes met een leu ning. Op het moment van de vliegfeesten stond ik op een stuk land van mijn oom naast de Wilhelminabaan. We zagen het vliegtuig opstijgen en bo ven de bomen uitkomen en dadelijk daarop schuin naar onderen glijden. U schreef, dat er enkele gewonden waren, maar ik weet, dat er doden te betreuren waren. Een van hen was mevrouw Feenstra, de vrouw van de bekende Luitenant Feenstra. Zij was een dochter van de molenaar Vosman en ik kende ze zeer goed. Leeuwarden Y. Hamstra (Vroeger Nieuwestad) Deze foto moet omstreeks 1924 zijn genomen tijdens een buurtfeest in de Indische buurt. Wij geven de namenzoals enkele van de geportretteerden zich die nu nog herinnerenOp de bovenste rij van links naar rechts: Pietie Sjoerdsma, onbekende, Trijn Bokma, Marten de Boer, Mevr. Sjoerdsma, met hoed is de heer Krekelaar, Appie de Boer, Mevr. Dam, Aukje Huizinga, Jeltje Boonstra, R. v. d. Vegt (met hoed), dan eveneens met hoed, de heer U. Keizer, onbekende, Anneke Keizer, de heer De Vries (met hoed), onbekende, Trijntje Wijnands, Gerritje de Jong.Op de tweede rij van links naar rechts: Pietie Dam, Tollie Riemersma, Truus Bokma, Boukje Zomers, Aartje bij de Weg, Plonie Stienstra, Liesbet Huizinga, Sjoukje Paassen, Grietje Smit (met hoed) Leppie de Vries, onbekende. Dan de derde rij van links naar rechts: onbekende (met grote strik), Trijntje Sjoerasma (matrozenkraag) Andries Dam, Henkie de Vries, Plonie v. d. Kooi, op voorgrond Wimmie Monlenberg met een vraagteken

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 5