DICKVANDERHEIJDE JRfREKLAME 1 TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN REHOBOTHSCHOOL IN PIETER FEDDESSTRAAT TROUWE HOND ZOLANG DE MENSCHEN DWAAS ZIJN WOONWAGENS PIEREMENTEN 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jOZ©f isr86lsstf33t 10 l©GUWard0n 05100-24984 Dik vijftig jaar ge/eden, in 1927, heeft Hoffotograaf' Potjewijduit Winschoten deze foto ge maakt van leerlingen van verschillende klassen van de Rehobothschool aan de Pieter Feddes- straat. In het midden van de plaat zien we het hoofd van de school, de heer Heslinga, rechtsbo ven de heer Bakker en links Juf Oltmans. De leerlingen van links naar rechts: op de bovenste rij: Annie Bultsma, drie onbekende jongens wie kent ze?), met kaal koppetje Sjoerd Landheer, Lammie Plantinga, Willem Everts, Trijntje van der Veen en een onbekend meisje. Op de tweede rij: Berend de Wit, Duifje van der Kooi, Geale van der Kooi, daarboven IJ beitje Wiet- sma met haar broertje. Kees Plantinga, Jappie Plantinga, Douwe Kooistra (die zo mooi kon tekenen), Wieger de Vries en Klaske Steunebrink. Op de derde rij: Sippie Bultsma, Akkie van der Kooi. Dan op de vierde rij: Jelly Bultsma. Antje van der Schaaf. Piet de Groot, het broer tje van Trijntje Lamsma, Trijntje en Gepke Miedema. Eelkje Stienstra met een vraagteken Hendrika Veldhoen, Atje van der Berg en boven haar hoofd een onbekend jongetje. Tenslotte zittend op de voorste rij: Rikus Torensma, Henny Kuipers, Ruurd van der Berg, Trijntje Lam sma, een onbekende en twee broertjes Miedema. vervolg van pag. 7 Gibbons, lichter, minder sterk, minder ver reikend en hard slaand, dc mindere zelfs van een Harry Grebb werd geen "partij" geacht tegen den "man-killer" Dempsey. Waarom honderden guldens uitge geven voor 1 of 2 ronden vechtens? Na afloop waren Dempsey met zijn manager 6 ton rijker en de promotors een klein millioen kwijt, wat het springen van 2 plaatselijke bankinstellingen ten gevolge had en het verwijnen van een deel der spaarduitjes der Shelbyaansche klein-burgerij. Met zulke sommen en getallen wordt tegenwoordig in de bokssport gegoocheld. Of het nog lang duren zal'.'L'histoire se répèteen de dagen van het oude Rome, het Circus Maximus en het Colosseum zijn herleefd. Uit pugilistisch oogpunt echter heeft de strijd een zekere merk waardigheid verkregen. Het is nl. den zwakkeren Gibbons gelukt, on danks alle voorspellingen, de volle 15 ronden tegen Dempsey te staan en zelfs sommige ervan te winnen, al bleek laatstgenoemde ook de sterkste en werd hij ten slotte win naar op punten, d.w.z. maakte hij de meeste geldende treffers. Hoe Gibbons dat heeft klaargespeeld, wat geen vóór hem nog was gelukt? Hij bepaalde zich tot verdedigen, zocht zooveel mogelijk het corps a corps en wist dangeholpen door de Montana-regels, waaronder gestre den werd, Dempsey's linkerarm vast fp hnniien en door hangen diens kracht te paralyseeren. Toch heeft hij nog menige opstopper in ont vangst moeten nemen en daarom is thans de vraag gerezen: Is Dempsey weL de geweldige, die hij eenmaal was? In 2 jaar is hij niet in den ring geweest; hij is een rijk man en patertje-goedleven is niet bevorder lijk voor de bokssport. Van dezen algemeenen twijfel zal de wereldkampioen zich iets moeten aantrekken en de eerste de beste gelegenheid tot rehabilitatie zal hij moeten aangrijpen, temeer daar hij niet populair is in zijn eigen land. Een opkomende ster, de Z. Amerikaan Firpo, blikt hem al uit dagend in de oogen en voor het jaar om is zullen de beide reuzen elkaar wel binnen de touwen ontmoet heb ben, waarschijnlijk in Z.-Amerika.. De gages zullen niet min zijn. Een millioentje zal er wel mee heen gaan. Maar zoolang de menschen dwaas genoeg zijn, is het ervoor te geven Mundus vult decipi! 1923) f Twee weken geleden, kwam een Fransche zwerver in het Vogezen- dorpsje St. Die, vergezeld van zijn eenigen vriend, een fox terriër Het sneeuwde hard, beiden waren hon gerig en de zwerver bezweek van uitputting in het veld. Zes dagen en nachten bleef de hond bij den doode op wacht tot boerenarbeiders bei den ontdekte. De hond was te zwak om te blaffen, maar toen men hem van het lijk van zijn meester van daan wilde halen, toonde hij zijn tanden. Drie mannen waren nodig om hel dier van zijn baas te schei den. Een militair nam den terriër met zich mee en in de kazerne be- preoft men nu het trouwe dier zich met een nieuw bestaan te doen ver zoenen. 11925). vervolg van pdg. 3 zou niet meer anders willen, zelfs al boden ze je een villa aan. De laatste tijd is dit overduidelijk gebleken. Er zijn goedwillende lie den gekomen, die de toestand wil den verbeteren door deze mensen een huis aan te bieden, maar dan liefst niet bij hen in de buurt. Men heeft zo hier en daar de proef geno men, ook omdat sommige woon wagenbewoners dit zagen als een ideaal. In de meeste gevallen is het echter op een mislukking uitgelo pen. Wie in de wagen het levens licht aanschouwde, is niet geboren vooreen huis, waarin hij zich als in een gevangenis voelt. Voor zo een bestaat het leven uit zwerven, hij moet en zal de wijde wereld inDe romantiek mag dan al niet meer zo zijn als voorheen, de woonwagen zal er voorlopig nog wel blijven. Het volk dat erin woont is sterk en taai en haalt heus het jaar tweedui zend nog wel.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 15