Voor de rechter FRIESE BANDEN SERVICE ddJcuAet VELO SHOP LEEUWARDEN HEERENVEEN 4 DE RIJWIELSPECIAALZAAK MERKFIETSEN van Engels fabrikaat 20% KONTANT- V00RDEEL Friesland Bank Uw beste partner voor speciale wielen en banden SCHOOL 14 Erg verrast was ik bij het zien van de foto van m'n vierde klas van School 14! Alle gezichten komen wij nog zeer bekend voor. Graag geef ik U de ontbrekende namen door: naast Mea Naberman - Jellie Stienstra, verderop mijn nichtje. Truitje v. d. Schaaf. Annie moet zijn: Helena Arends; aan 't eind van de rij: Sjoukje van Bergen. Naast Jannie Oosterhof, Anneke Eygelaar en de tweede jongen vooraan is Jan de Vries. 'k Ben erg benieuwd of meester Heineker nog in Leeuwarden woont! Hopende U van dienst te zijn. Drachten T. J. v. d. Veen-v. d. Schaaf Wij kregen nog een reactie van een van de (vroegere) leerlingen. Volgens haar had de naam Pietje Tromp Corrie Tromp moeten zijn, een Jong- sma was Wietske Jongsma, mg frtaqt. Mimi Bijlsma moest zijn Mimi Bijlstra en Ida Griezen had moeten zijn Dinie Giezen. Red. 't KL Kr. SCHOONVADER/ZOON In het onderschrift bij de foto van Johannes Spaanstra, een van de laatste bloemenventers-Iangs-de- straatrtT Kleine Krantsje nummer 320) spreken we over Rommert Dijkstra als de schoonvader van de heer Spaanstra. Maar het is juist an dersom: Rommert Dijkstra is de schoonzoon van de heer Spaanstra. De schoonvader van de heer Spaan stra was Hilbert van der Net, die weleer in groenten deed en o.a. in de nu verdwenen Weerklank heeft gewoond. Eigen merken door eigen import met Ook voor reparatie Schrans S3. Leeuwarden TeL 21239 Men kent er de friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. Snekertrekweg 33-35 Tel. 05100-36000 Lezers klommen in de pen WARRING En toen was Leiden in last. „Want", zoo zegt hij. als hij heden als verdachte verschijnt, „als slan genacrobaat kan ik wel permissie krijgen om voorstellingen te geven, maar als straatacrobaat niet." Dus veranderde hij straat in slangen. Maar B. was blijkbaar weinig acro baat met de pen, zoodat de politie deze verandering onmiddellijk her kende. „En thans heeft hij zich voor deze eigenmachtige handelwijze te ver antwoorden. „Je had beter even naar het bureau bevolking kunnen gaan," zegt de rechter, .daar had men het wel voor u in orde gebracht." Hierbij heeft B. echter niet stilges taan. Eisch 4 boete of 2 dagen hechte nis; vonnis 2,50 of 2 dagen. (1941) Burg. Kuperusplein 53 Tel. 05130-24193 Er is de laatste tijd in 't Kleine Krantsje geschreven over Rinze W Warring, maar ik heb een Rinske Warring gekend, een ongetrouwde vrouw, die met haar broer samen woonde in de Spanjaardsstraat. Op de ene hoek van de straat woonde Wesbonk, een boeren aan de andere kant Schaap, de stalhouder. Mis schien dat die boer Rinze heet, dat weet ik niet. Rinske Warring reed jarenlang met een petroleumkarretje en zij werd altijd Anne met de Gaffel genoemd, omdat ze zo'n grote neus had. Maar het gekke was. dat ze dus niet Anne heette, maar Rinske - Anne was een zuster van haar. Toen de broer van Rinske, die het huishouden deed, overleed, is Rinske, alias Anne met de Gaffel, opgehouden met de petroleumkar, omdat zij toen het huishouden moest doen. Zelf hebben wij vlak bij de War- rings in de Blekkerstraat gewoond en ik ben wel bij hen thuisgeweest; het waren keurige nette mensen en het was ook een keurige huishou ding. Nu zijn ook Rinske en Anne al jaren dood. Leeuwarden Mevr. J. Molléma-Schreuder (Ook voor gekke gevallen) Het is ons gebleken, dat er nog een bekende stadgenoot voorkomt op de fotoserie van de "Motortocht met ei onder de pet"die wij hebben afge drukt in 't Kleine Krantsje nummer 319. Dat is de heer Lammert de Vries van de Gazelle rijwielen, die nu, hoogbejaard, maar nog uiterst vitaal, in Nijlanstate woont. De heer De Vries staat op het middelste fo tootje met z'n pet in de hand, terwijl een jurylid met argusogen bekijkt of het eitje de lange motortocht onge schonden heeft doorstaan. Het jurylid met bolhoed en lang lint in de revers van z'n jas, die we op de foto linksboven zien, was de heer Bruin Bruinsma, eveneens een be kende stadgenoot. STRAATACROBAAT OF SLANGENACROBAAT krijgt vroeg of laat een briefje in de bus, waarop staat dat hij dan of dan zijn identiteitsbewijs kan halen. En op de bevolkingsbureaux zullen ze waarschijnlijk nooit geweten heb ben, dat onze medemenschen in zooveel beroepen en in zooveel nuanceeringen van een beroep hun brood verdienen. Geen wonder dat er wel eens vergissingen gemaakt worden en dat, toen D. A. B., van Leeuwarden, als beroep opgaf fakir en slangenacrobaat, de juffrouw aan gene zijde van de tafel verstond van straatacrobaat. Aldus werd op het identiteitsbewijs ingevuld. B. be merkte de vergissing eerst toen hij weer thuis was. Rinske Warrink, het petroleumwiefke, dat Anne met de Gajfel werd genoemd. 'tZij men generaal is, 't zij venter of kermisreiziger, ieder Nederlander

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 4