DICKVANDERHEIIDE JRfREKLAME DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT eigen huis? GEWOONTE DER MOOREN DCZDCZDt y leenwarder onderlinge MIEDEMA 11 Dan waardevast verzekeren! verzekeringen n.a. Bekijk het eens door een BRIL van KOR VENEMA adviesbureau voor refclame en publiciteit jozef isr?©lsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 Vervoegde zich aan de wacht W. C. de Wijs, wonende in de Schoolstraat, te kennen gevende dat hij in de rigting van de Willemskade moord had hoören roepen Bij een ingesteld onderzoek is gebleken dat Hooghiemstra, wo nende aan de Willemskade, zijne vrouw erg hard mishandeld, die tengevolge daarvan het huis was uitgevlucht en op de openbare straat aldaar rond liep. Een uur later vervoegde zich aan de wacht Pieter Hooghiemstra, wonende aan de Willemskade, die in ligt beschonken toestand kwam klaagen, over zijne ywuw en zoon, met wien hij binnens huis hwist had gehad. Ik heb hem ter voorkoming van verdere ongeregeldheden en nachtelijke burengerucht, aan de wacht gehouden, terwijl ik de vrouw en zoon in huis heb laten brengen en hem gesloten disposir tie van den Heer Commissaris van policie. Omstreeks 2 ure ontwaarde de ondergetekende dat in de na bijheid van het Bureau van Policie een glasruit werd ingeworpen of stukgeslagen, en dat enige personen zich daarna haastig verwijderden. Hij onmiddellijk naar de plaats begevende van waar dit kwam, waren de policiemannen H. Heringa en Hoog in de St. Jacob- straat, die in de Weerdt zijnde, mede het rinkelen van glazen hadden gehoord, door het Raadhuisstraatje gaande aldaar in uniformen van Onderofficier der Infanterie aantroffen den gewe zen bierhandelaar Padmos. Dezen door mij mede naar het Bureau van Policie genomen, verklaarde, dat hij en Hugo de Boer in de Port van Fleve van kleding waren verwisseld, hij Padmos, met den Sergeant Roe- lants, en de Boer met een ander hem onbekend Onderofficier, dat zij daarna gezamenlijk naar het Raadhuisstraatje waren gegaan en getracht hadden toegelaten te worden tot het Bordeel van Louise Brekmann, dat toen hen de toegang werd geweigerd, de Sergeant Roelants de sabel uit de schede trok die Padmos nu om had, en daarmede de glazen had ingeslagen in gezegd bor deel. Ik heb mij daarna met de policiedienaar Heringa op weg begeven naar de kazerne teneinde een onderzoek aan de Kazernewacht in te stellen of de Sergeant Roelants reeds uw binnengekomen, doch ontmoette reeds in de Amelandstraat, dien Sergeant, in burgerkleding, alsmede den Sergeant Klein 't komp. 4 Bat., die nu weder van zijne eigen kleeding voorzien was, alsmede Hugo de Boer, in het bezit van de sabel van Roelants. De Sergeant Roelants verklaarde ook nu de glazen in voormeld bordeel te hebben stuk geslagen. Vrouw Leisma, dienstmeid in dat bordeel door mij gehoord, verklaardt mede het inslaan der glazen door de Sergeant Roe lants gezien te hebben. De schade door hem aangerichtbedraagt volgens opgave 3 rui ten ieder a ,25 is f 3,75 en de raamhorretjes die doorstoken Zijn 10,-. Johannes van der Velde, wonende op Keizersbuurt, geeft kennis dat hij in Februarij een zilveren horlogie ter reparatie heeft gegeven aan den horlogiemaker Vlugman. wonende op de Druifstreek, dat hij reeds onderscheidene malen getracht heeft hetzelve terug te krijgen, doch telkens met de een of andere reden is weg gezonden. Hij verzoekt beleefdelijk of hierin kan worden voorzien. De trein van Heerenveen die om 2.12 uur hier moest zijn, is 22 minuten te laat aangekomen. Omstreeks 3 uur is door Donia naar hare woning gebragt, vrouw Hoogterp, wonende in de Weerklanksteeg, welke in ligt beschon ken toestand op de Oosterkade een toeval had gekregen. Swarl rapporteert dat omstreeks 4 1/2 uur, Joahima Leksen, komende van Raard die in hoogst zwangeren toestand verkeer- ende, zonder huisvesting of geld op de openbare straat zat, aan de Nieuweweg, voorgevende dat haar man, genaamd van Houten haar hedenmorgen had verlaten. Zij is door russchenkomst van den ziekenvader van het stadsziekenhuis aldaar opgenomen. Door Sonnega aan de wacht gebracht, Catharina Boersma. publieke vrouwl die in beschonken toestand op de Noorderweg stond te vloeken en razen, en op aanmaning van genoemde policidinaar niet naar hare woning wilde gaan. In arrest gesteld ter beschikking van den Heer Commissaris van Policie. Bij gemelde arrestatie heeft Nicolaas Kroeze, oud 40 jaar, gebo ren te Leeuwarden van beroep arbeider en wonende in de Opgang zich zeer ongepast tegen de Policie uitgelaten door het schreeuwen van ,daar gaat een hoer met een zuiplap. Hoera' enz. Aan de wacht gebracht zijnde wordt zulks door hem ten stelligste ontkend, waarna ik hem door een policiedienaar naar zijne woning heb laten brengen. Eeuwenlang is het de gewoonte der Mooren geweest om hun goud op de een of andere wijze te verbergen en ieder Moor neemt het geheim van zijn goudbergplaats met zich mee in het graf. Gewoonlijk lieten zij op het een of andere verborgen plekje in huis een gat gravenwaarin zij hun goudstukken wegstoptenDe ondergeschikte, die daarmee belast was. werd dan later gedood, opdat dit geheim niet zou kunnen uitlek ken. Dezer dagen heeft een Europeaan in een huis te Mogador, dat liij reeds sinds jaren bewoont, een aanzienlijke hoeveelheid goud gevonden, dal verborgen was in een Brand vanaf 40 ct. per f 1000,- Uitgebreid vanaf 75 ct per f1000.- 95 ct mcL glasschade I soort onderaards gewelf. Eewa! 59, Leeuwarden, i Tel. 05100-36539 OPTIEK Oogmeting dagelijks Gedipt opticiën Kleine Kerkstraat 14 Leeuwarden Telefoon 05100-2 48 66 b.g.g. 05182-3 97 (1922) goede schoenreporatie bespoort geld op tijd naar schoenmakerij Godipl schocnhcrslcllcr CR NOOCSTI 12 IftUWMOfN TH «5100 2JII2

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11