7,8% HIEMSTRA óiéjou&et Hypotheek rente v.a. 4 voor koophuizen j Friesland Bank Maison llona Wijbr da Geoststr 33* Lwuwwden teL 05100 33331 bgg 51859, G Laanstra, Mak.-tax.ag. 10 jaar vast ASSURANTIËN D. Kalmaleene 36 L'don, tal. 26488 1 zoekt voor diverse relaties 1 Men kent er de friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. WARRINK Rinse Warrink (en niet Warring), over wie de laatste tijd nogal wat in 't Kleine Krantsje geschreven is, Deze foto van bewoners van de Spanjaardsstraat en omstreken moet omstreeks 1915 zijn gemaakt, in een tijd, toen het een gewoonte van fotografen was om de stad door te trekken en hele groepen te vereeuwigenIn het midden op de plaat zien we het petroleumwiefke" Rinske Warrink; ze staat rechts naast de dame met de opvallend grote ronde hoed. Aan de andere kant van deze dame, met lichte blouse aan, staat Rinske' s dochter Maria. Verder rechts vooraan, ookmet grote hoed, Rinske Rinsmanaast haar Ruurd van der Meer, later priester geworden (en overleden in Afrika?), dan een hele ploeg kindertjes van de familie Everaarts, geflankeerd door Sara van Kooten, het meisje met het witte bontje en de witte muts. Op de tweede rij rechts Wiebe de Bruin, brievenbesteller in later jaren, Freeke van der Wal, later timmerman aannemer, Eelke van der Kam, de latere meubelmaker, nog een Everaarts, Maria Warrink, die we net al hebben genoemd, een meisje van Venema, met pet een Sietze en Jappie de Groot, die vertegenwoordiger werd. In hogere regionen staan rechts "ouwe" vrouw Spies, Kerst de Bruin, met pet, Neeltje met de grote hoed, nog een Keeltje (Harmsen), Hannes Stoelwinder, "ouwe Hoogerbeets" met een vraagteken en een kleinzoontje van Hoogerbeets. Tenslotte de heer rechts achteraan met grijze petdat is Justus van der Kam, de vader van Eelke, die zo vriendelijk was ons deze foto in bruikleen af te staan. l> k St.Jacobstraat 5 Leeuwarden Tel. 26677 Lezers klommen in de pen BISTERBOUK In't Kleine Krantsje nummer 320 hebt u gevraagd waar de man thuis hoorde met de "mooie bijnaam" Bisterbouk. Nu, die kwam uit Dok- Even lekker zonnen op het dek - ook dat is straks verleden tijd. Op een enkele zonnige septemberdag kon het nog net. met de koudere maanden op komst zal er wel niet veel meer van komen. De heer IV. van der Kooi met z'n oudste zoon, gefotografeerd op het dek van z'n schip aan de EmmakadeIn novem ber wordt de oude schipper vijf en negentig - al jaren ligt hij met z'n schip "rustend" aan de noordkant van de Emmakade gevens. Moeder Marijke van der Wal, weduwe van Jan Warrink. geboren 1849, had vier kinderen: Arend, geboren 1880, Rinske (1882). Sjoukje (1887( en Jan (1889). Arend was kleermaker, Sjoukje. getrouwd in 1911. was naaister, Jan. gehuwd in 1916, was loopknecht en Rinske stond als werkster te boek. Verder wa ren inwonend Maria Jeanette Warrink en Rinse Warrink, kin deren van Rinske, het petroleum- vrouwtje dus, en - merkwaardi gerwijs! - geboren ih hetzelfde jaar: Maria op 15 januari 1902, Rinse op 4 november 1902Rinse wordt als meubelmaker en als zil versmid in de boeken vermeld. Van een Anne Warrink, die in onze krant ook als een zuster van Rinske is genoemd, hebben we geen gegevens kunnen vinden. Op de groepsfoto van de bewo ners van de Spanjaardsstraat, op deze pagina afgedrukt, staan ook moeder Rinske en dochter Maria Red. 't KI. Kr. GOSSE EN SIPKE De foto van het personeel van de Cichoreifabriek aan de Dokkumer Ee met daarop de veelbesproken Gosse en Sipke. bekend uit de arti keltjes van onze medewerker Bart van der Weerdt, was afkomstig van oud stadgenoot Bertus Rozema, die nu in Australië woont en over wie wij onlangs schreven, toen hij weer eens een bezoek bracht aan onze stad. Ook zijn vader kwam op de foto voor; het was de man met stropdas in het midden van de plaat. MOLENS Wat een prachtige plaat van de mo len De Jonge Fenix op de voorpa gina van 't Kleine Krantsje nummer 321! Zoudt U niet meer kunnen schrijven over de vele molens, die er vroeger in Leeuwarden zijn ge weest? Ik weet zeker, dat veel men sen in dit onderwerp zijn geïnteres seerd. Leeuwarden J. de Jong was een zoon van Rinske, het petro- leumvrouwtje. Hij was een gedron gen type en verschrikkelijk sterk; er werd van hem gezegd, dat hij zo een aambeeld kon optillen. Rinse War rink, een heel aardige vent, heeft bij Kijlstra in de Grote Hoogstraat ge werkt. Hij is in het Stadsziekenhuis op jonge leeftijd overleden. Leeuwarden Mevr. Steen We hebben heel wat telefoontjes gehad naar aanleiding van wat er geschreven werd over de War- rinkjes'- het zijn blijkbaar po pulaire figuren geweest. De juiste familieverhoudingen in het gezin Warrink. dat woonde in de Spanjaardsstraat nummer 8, wa ren voor veten blijkbaar onduide lijk. Daarom even de officiële ge WAT IS OUD? 'k Ben oud van jaren, jong van geest, Ben in mijn hart nooit oud geweest, Waar blijft de tijd van vreugd. Van spelen en van vreugd Zorgen - daar werd niet aan gedacht. Ai werd men toch in zorgen groot gebracht. Er was tevredenheid Men was met 't kleinste ding verblijd Tevredenheid? bestaat niet meer. Men vraagt nu steeds maar meer Zijn ze gelukkig met al hun materie, Met alle Luxe en Machinerie? Neen! Afgunsten haat;vieren hoogtij. Nou, dan mag die oude tijd wel van mij! Amsterdam M. Wiersma-v. d. Molen kum, waar ik ook vandaan kom. Bisterbouk heette officieel Zijlstra en ik meen, dat de Zijlstra's aan het Karrepad hebben gewoond. Bister bouk dronk erg veel en ook de zoon van Pieter dronk erg veel. Op een keer was Pieter dronken en toen moest hij op de een of andere manier een stuk glas opeten. Daaraan is hij overleden, dat is toen in Dokkum een heel drama geweest. Ik ben nu zelf tegen de tachtig en het heeft zich in mijn jeugd afgespeeld, dus is het allemaal al heel erg lang geleden en al die mensen zijn al heel lang dood. O ja, ze werden ook wel De Totjes genoemd. Leeuwarden Mevr. D.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 4