eigen huis? leeuwarder onderlinge Dan waardevast verzekeren! Uw eigen bank Friesland Bank l verzekeringen a.a.| Lezers klommen in de pen UITGAAN In voorgaande jaren konden we zo nu en dan in Uw krant leuke foto's tegenkomen van het uitgaande Leeuwarden, of juister gezegd, van uitgaande Leeuwarders. Waarom zien we die de laatste tijd niet meer? Ik had gedacht, dat veel lezers er wel plezier aan beleefden. Utrecht J. L. de Vries Inderdaad hebben we weleer met dergelijke uitgaansfoto's" suc ces gehad - er kwamen altijd veel reacties op. Maar er is een grote moeilijkheid: wij zijn zowat door de voorraad heen. Graag hou den wij ons bij de lezers voor der gelijke plaatjes aanbevolen. Maar om U direct toch even ter- wille te zijn: hierboven is er al weer zo'n plaat. Red. 't KI. Kr. POLITIEK Met plezier lees ik elke keer weer 't Kleine Krantsje". Al zestien jaar woon ik niet meer in Leeuwarden, Brand vanaf 40 ct. per f 1000, - Uitgebreid vanaf 75 ct perflOOO.- 95 ct incL glasschade I maar ik spreek het stadsfries nog steeds. En nu zag ik ineens die gekke Auke Stellingwerf in het Krantsje staan en dan komen zoveel herinneringen bij je boven. Want, in dat allerlaatste stukje, op nummer 124, hebben wij onze jeugd doorgebracht. Het hoekhuis van Gerben staat op de foto en ook de kruidenierswinkel waar Faber woonde. Aan de andere kant naast ons woonde Sloof. En dan was er nog een winkeltje van Visser tegenover ons en De Jong, Uilkema en Boonstra. Daar moch ten we altijd in de tuin spelen, ze hadden een grote zandbak en schommel. Popma woonde op de hoek met een garen en band winkel, en op de andere hoek slager Van der Molen. Het was een gezellige buurt. We liepen niet dagelijks bij elkaar in en uit, maar met ziekte of iets anders leefde men met elkaar mee. Toen ik vlak na de oorlog een tijd moest liggen en alles nog op de bon was, kwam de één lekkere soep brengen en een ander een heerlijk toetje en zovoort. Wij woonden dus in de gekste straat, maar ook wel wat in een gek huis. Want, doordat we naast het hoekhuis woonden, was boven en beneden aan de ene kant alles scheef. In de gang zaten twee boch ten en twee kasten liepen op een punt uit. En de keuken zat aan de voorkant. Nu was dat niet ongezel lig, want we konden de hele Sont- dwarsstraat inkijken. In die gekke straat, met het gekke huis, kwam ook nog een gekke naam voor. Mijn moeder heette n.l. van haar eigen Politiek. Haar vader, Jacob Politiek woonde op Camstra- buren en was ,,mr. schoenmaker". Aldus een kaart van ongeveer ze ventig jaar oud, die ik nog in mijn bezit heb. Op een tafeltje in de ka mer worden de schoenen gerepa reerd. Zondags kwam er een kleedje over, zag je niks van de rommel. Grootmoeder haakte kanten mutsen voor de schippersvrouwen, die langs de Dokkumer Ee voeren. Hun zoon, Jan Politiek had een groente winkel in Huizum, en had één doch ter. Wietze Politiek, die vijftig jaar bij een groothandel op de Tuinen werkzaam was, had geen kinderen. Eén zoon is jong verongelukt en de beide dochters zijn getrouwd en dus is bij ons de naam Politiek uitge storven, helaas. Of wonen er mis schien nog verre familieleden in Leeuwarden die deze naam dragen? Ze zijn oorspronkelijk van Kims- werd afkomstig. We wensen U nog veel succes met 't Kleine Krantsje en wees hartelijk gegroet. Wijnjewoude G. v. Deutekom - Hoekstra. BESTE OUDLEERLINGEN Wanneer ik zo de reacties naga, die gevolgd zijn op de plaatsing van de klassefoto van klasse 4, School 14 in 't Kleine Krantsje nr. 319 '78, dan geloof ik te kunnen vaststellen, dat de heer Schoustra behalve mij, ook vele oud-leerlingen daarmee een ontroerend genoegen gedaan heeft. Wat roept hij al voor herinne ringen op aan een lang vervlogen tijd! Vooral de dames Hinke de Vries, Joukje Drijver en Thea v. d. Schaaf (ik ben zo vrij hen bij hun school- naam te noemen), die de gewenste correcties aanbrachten, mijn harte- Men kent er de -Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. Vrolijkheid bij uitgaande Leeuwarderskort na de laatste wereldoorlog. Van links naar rechts, te beginnen bij de man met het witte overhemd en de donkere das: Rommert Talman, Sjaak Tempel, Siep van der Zee, Frank van der Werf en Piet van der Veen. Achter dit vijftal, staande: Pé Boersma, Jan Brada en Heerco Halbesma. lijke dank. Ik heb nooit geweten Thea, dat Truitje een nichtje van je was. Het wordt dus nu 2e rij Corrie Tromp, JellieStienstra, Truitje v. d. Schaaf, Lena Arends en Sjoukje van Bergen; 3e rij: Wietske Jongsma, Anneke Engelaar; 4e rij: niet Harm maar Albert Brugge en Jan de Vries. Mijn vrouw en ik wensen jullie het allerbeste toe. Heel veel groeten van de fam. J. P. Heyneker Dennenbosweg 73, 7556 CC, Hengelo (O) GROTE VERBAZING Naar aanleiding van 't Kleine Krantsje van de vorige keer met daarin o.a. een stukje over het schoolhoofd de heer Bekius, even het volgende. Vrijdag had ik deze fijne krant al uit en zaterdagmiddag had ik dienst ij mijn baas ,,008" in Utrecht. Laat nu een van de eerste mensen, die naar Inlichtingen belt, het num mer willen van „Bekius, hoofd van de Telemansschool?" Die aanvrager was nog niet uitge sproken of ik zei al: „In Leeuwar den - u wilt hem vast even felicite ren. De verbazing was groot van zelf. Het werd een gezellig praatje over het „krantsje" over Leeuwar den enz. in het Fries en Leeuwar ders. Hij zei „en dan te weten dat ik al veertig jaar in Utrecht woon". Waarop ik kon antwoorden: „en ik al dertig meneer". Wie het was weet ik niet maar't was weer een gezelige tussendoortje bij een baan die erg druk is en nu we de compu ters hebben niet meer zo heel leuk. Maar afijn, vier uurtjes part-time is wel weer heel prettig. Veel succes weer gewemst met uw fijn blatsje ,,'t Kleine Krantsje" Attie Spoelstra-v. d. Meulen Maarssenbroek Eewal 59, Leeuwarden., Tel. 05100-36539. Vette koeien op de stoep voor de slagerij; tja, dat is iets wat we tegenwoordig niet meer zien. De foto is, vele jaren geleden, gemaakt voor de slagerij van Jan Terpstra aan de Achter de Hoven, die toen kennelijk nog thuisslachttezoals dat in vroeger tijd door zoveel slagers werd gedaan. De slager is de man rechts, z'n vrouw staat in de deur: wie de beide andere heren zijn weten we niet.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 4