DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT AALTSJE POTMA iiiii 11 jozef israëlsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 III Ill] adviesbureau voor reclame en publiciteit iozef israëlsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 Door den Politiedienaar Bakema gerapporteerd dat er een vier kante blauwe steen met ring voor het huis No 441 op het Vliet is getrokken door de harde wind, zulks zal aan het bureau van fabricage worden opgegeven. De Harlingertrein is 15 minuten te laat aangekomen, waardoor de treinen naar Heerenveen en Groningen zooveel later zijn vertrokken. Halfzes is er een begin van brand geweest in het schip bewoond door Bakker liggende met zijn vaartuig aan de Oosterkade, hetwelk direct door de bewoners is gebluscht, welke brand toege schreven wordt als ontstaan tengevolge van het bakken van oliekoeken. Zeven uur rapporteerde: den Politiedienaar Sonnega dat om streeks 6 3/4 uur op de Tuinen in het water is geraakt Floris Huizinga, kleermaker wonende op Olde Gallileën, hij is direct gered door C. Leiksma en Willem Muizer, arbeiders won.op de Nieuwe Buren en daarop door genoemde politiedienaar naar zijn woning gebracht. en dat Trijntje Vogel, werkster won.: op Olde Gallileen om streeks 7 uur bij de Noorderweg een toeval heeft gekregen, mdat zij door hem in het Blauwhuis is bijgebracht, heeft hij haar naar hare woning geleid. Acht uur gaf den heer T. Conter aan de wacht kennis dat toen hij heden morgen bij zijn bierkelder op het Heerenwaltje kwam, hij ontdekte dat een der kozijnen zoodanig uit het verband was gerukt, dat men zonder sleutel in den kelder konde komenBij een door den Politiedienaar Heimig ingesteld onderzoek is gebleken dat er niets vermist werd en die beschadiging dus aan straat schending moet worden toegeschreven. Door den Politiedienaar Turksma aan de wacht gebracht een zwartbontelangharige hond die van een ronde penning voorzien was in later afgegeven aan Rienk Memerda, wonende in de Haniasteeg die voorgaf dat die los gebroken was. Elf uur gad Venema landbouwer wonende te Rijperkerk alhier kennis dat in een sloot aan den kant der Hoogebrug lag het halfvergane lijk van een manspersoon, na een daar op last van den heer Heer Commissaris van Politie ter plaatse gedaan on derzoek door den Politiedienaar Elskamp is gebleken dat het lijk was van Wijbe Salverda en het onder de gemeente Leeuwarder- adeel lag waarmede en de famillie en den Heer Burgemeester dier Gemeente in kennis zijn gesteld, terwijl het zoolang wordt bewaard door een Politiedienaar. Elf uur kwam E. v.d. Meer, commissionair in turf wonende op de Potmargerwal klagen dat V. d. Meuten tapper en winkelier aldaar wonende des zaterdags avonds tusschen 6 en 7 uur tapte aan kinderen beneden de 16 jaar, waarop evenals vroeger gelet zal worden. Twaalf uur gaf JIzaaks gepens. Serg. Majoor wonende achter de Kerk kennis dat hij dagelijks veel last heeft van Betje Kramer: wonende in de Speelmanstraat, welke een reprimande zal worden toegediend. Eén uur door H. Heringa kennis gegeven dat door hem was bevonden, dat er een kolkdeksel defect is op het Jacobijnerkerk- hof, kennis gegevn aan het bureau van fabricage. Half twee dopr Rienstra kennis gegeven dat er zich eene verzak king in de klinkersteenen bevond voor de woning aan de Voor streek letter ANo. 310 eveneens aan het bureau van fabricage kennis gegeven. Antoon Duinhof, wonende in het Spooksteegje geeft kennis dat hem heden nacht van een bleek achter zijne woning zijn ont vreemd vier katoenen vrouwenhemden, allen ongemerkt. Re cherche en onderzoek bevolen. Meijer Koster, koopman wonende op de Put, geeft kennis, dat heden namiddag op de markt Broleen paar lage schoenen met haakjes zijn ontvreemd. Recherche bevolen. Door Turksma aan de wacht gebracht een bruine gladharige hond (rekel) die zonder penning op de Eewal liep: welke met een andere hond naar het aschland zijn getransporteerd. MozesTurksma, uitdrager, wonende in de Amelandstraatklaagt dat Samuel Turksma koopman, wonende in de Speelmanstraat eenig bij hem op de tafel bevindend theegoed heeft stukgeslagen, vervolg van pag. 7 Hoeveel honden in totaal? Ze zijn haast niet te tellen en Aaltsje Potma weet het zelf niet precies. ,,Laast ha'k drieenveertig, mar het kanne der nou wel meer of minder weze. Mar wacht es: Dorus, Pukkie, Pas ja, Tilly, Nellie, Huskie, Johnny, andere Johnny, Teddy, Trix, dat binne der tien, dan Hertha, Toska, ouwe Kees, die niet meer blaffe kan, kleine Keesie, de moordenaar, die het een ander hondsje vermoord, dat binne der Nee, Aaltsje Potma komt er niet uit. Ze kan tot twintig of dertig turven, maar dan raakt ze de tel kwijt en het tellen van haar hele dierenbevolking is helemaal onbegonnen werk. Want zijn er nou tien katten of twaalf, hebben de hamsters al ge jongd of nog niet en hoe staat het met de veestapel in de schuur, met de geiten en de prachtige stamboek- bok? Is het een wonder, dat deze vrouw, die haar dieren vertroetelt, alsof het haar kinderen zijnnaar de directeur van Artis de eervolle bijnaam van Juffrouw Portielje kreeg? ,,Het binne allemaal skatten" zegt Juffrouw Portielje zelf,mar ik hew der een hele huushouding an. Daarom staan 'k morges om half vijf op en 's nachts om één gaan'k naar bed. En dan kom ik nog niet eens an 't naaien en stoppen toe". Tot zover onze indrukken van toen, twintig jaar geleden. En nu hebben we haar dus weer opgezocht, in Nieuw Toutenburg, waar Aaltsje tot onze verrassing nog steeds aan het hoofd bleek te staan van een hele dierentuin: een hond, krielkippen, gewone kippen, een kanarie, dui ven, eenden en een kraai, die in staat is tot het haarzuiver uitspreken van de invitatie: "Kom nou!" In de tuin van Nieuw Toutenburg is speciaal voor Aaltsje een royaal houten hok met enkele rennen ge bouwd (Huize Astra) en daar kan ze haar dieren vertroetelen, waar ze druk werk mee heeft. Toen we er kwamen haalde ze juist uit de keuken een wagentje vol voer. "Dag Aaltsje", zeiden wij, "herken je ons nog?" "Ik heet al lang geen Aaltsje meer" ant woordde ze wat snibbig, "ik heet nou Elisabeth Theresia". Nou ja, Aaltsje of Elisabeth There sia, voor ons blijft ze het Honne- wiefke, een vrouw, die gewoon voor haar dieren lééft. In december wordt ze zes en zeventig, maar dat zal geen aanleiding zijn haar dier gaarde in te krimpen. "Al he'k er een soad werk met hoor, vergis je niet!"

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11