déjoufet mtf RARE SNAKEN HERDRUKT □sma WILSON GLENNY Braa Friesland Bank W-.W 4 Uw eigen bank Lezers klommen in de pen BEDE VAN HET PAARD In ,,'t Kleine Krantsje" no. 320 las ik een bijdrage van de heer P. H. Zwerver te Haarlem getiteld "Paard en wagen". U plaatste hierbij een foto van wijlen stalhouder Niemen dal, staande tussen twee van zijn paarden voor zijn stalhouderij. In het wagenhuis van zijn zaak hing destijds een groot zwart bord, waarop met krijt de opdrachten van de klanten werden genoteerd. Op datzelfde bord was ook met witte letters een gedicht geschilderd, lui dend als volgt: Bede van het Paard Bij het stijgen sla mij niet Bij het dalen jaag mij niet Hooi en gras vergun mij niet Onthouw mij het water niet Ontneem mij het droge strobed niet Ben ik warm verkoel mij niet Ruk mij aan de teugels niet Zijt gij boos dan beu! mij niet Plaag mij met opzet niet En bedek mijn oogen niet Het bedrijf is intussen reeds lang verplaatst naar de Einsteinweg, en de paarden en wagens zijn vervan- gen door vrachtauto's, maar op het kantoor van de huidige eigenaar, de heer J. Niemendal Azn. heeft het Kostuums van hoogwaardige kwabteit I MANNEN UtELWAROeN-ASSEN Een aanhoudende vraag heeft ons doen besluiten opnieuw een herdruk uit te brengen van het enkele jaren geleden voor het eerst verschenen boek Rare Snaken door Fenno L. Schoustra. Onder de titel Rare Sna ken in Friesland komt deze derde druk over enkele dagen, in het begin van november, uit. Het boek Rare Snaken in Friesland gaat over de wonderlijke lotgevallen vaak droe vig en dramatisch, sensationeel en spectaculair) van verkrachters en moordenaars, marskramers en kluizenaars, van speelmannen en landlopers, van drinkebroers en bord met de "Bede van het paard" nog steeds een ereplaats. Groningen S. E. Niemendal-Gosses WORST Onlangs schreef de heer J. S. Kik- stra een vervolgverhaal in 't Kleine Krantsje, waarop ik nog graag even wil reageren. Hij vertelde namelijk in nummer 314, dat hij in een kost huis was op de Gedempte Keizers gracht en dat hij door de oorlogstijd veel te weinig te eten kreeg, en dan 's avonds naar de Weaze ging om bij Van der Mark een stuk worst te ko pen. De heer Kikstra wist niet waar Van der Mark de ingrediënten vandaan haalde, maar ik als de dochter van Van der Mark, weet nog heel goed waar hij die worst van maakte, in ieder geval niet van honden en kat ten, zoals Kikstra suggereert, dit grappenmakers. De tekst an de hoofdredacteur a van 't Kleine Krantsje, Fenno Schoustra, is ver lucht met tal van foto's, acten en tekeningen. Deze nieuwe druk bevat ook een nieuw verhaal en wel over een van de merkwaardigste vrou wen, die er in Friesland hebben ge leefd, lebeltje Kingma, alias lebeltsje-met-de-katten, alias Ie- beltsje Kont, die tot aan het eind van de twintiger jaren in "de Kniepe" woonde. Wie verzekerd wil zijn van een exemplaar van Rare Snaken in Friesland kan het boek reeds nu re serveren door een bedrag van Men kent er de-Friese 'verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. wilde ik even recht zetten, want dat heeft me wel gekrenkt. Verder vond ik zijn verhaal heel gezellig. Nijkerk Mevr. T. M. S. Dekens- v. d. Mark OVERPEINZINGEN VAN EEN OUD-LEEUWARDER Er was eens een tijd, alweer lang geleên. Toen zag men zelden een vrouwenbeen Wat zal er toch onder die lange rokken Mooie kuiten of magere stokken En die hooggebaleinde hals Was die oud of was die mals? De mannen konden wel eens gissen Doch zich moeilijk vergewissen De vrouwtjes maakten zich hierover geen zorgen En hielden alles zorgvuldig verborgen. En ze fluisterden de mannen in het oor: "Wacht maar tot we getrouwd zijn hoor." In dien tijd was men wel wat onredelijk Alles wat bloot was vond men onzedelijk Ja het is zelfs eens gebeurd Dat een man werd bekeurd Omdat hij met het "bloote" oog zat te turen Naar een dame die aan het strand lag te kuren. De modekleur was overheerschend zwart. Zoowel in vreugde alsook in smart. Het scheen alsof men geen andere kleurwou wenschen Soms was het dan ook "zwart van menschen". Was men niet in goede doen Dan werd het zwart door ouderdom sons groen. Des zomers maakte men het zich moeilijk Hooge kraag of boord waren dan verfoeilijk. Nu lopen de vrouwtjes te geuren In kleedjes met diverse kleuren. En voor de mannen staat een open nek Bij hoge temperatuur ook lang niet gek. In die tijden moest men het maar doen Zonder ouderdomspensioen. Na een leven van hard werken Ging-men rusten onder zerken. Nu heeft men minder zorgen Door de A.O.W. is men geborgen. Veel goeds is tot stand gekomen Maar ook veel goeds is ons ontnomen De rust en vrede van weleer Die vindt men bijna nergens meer. Men gaat steeds sneller over de straat Toch komt men nu en dan te laat. Lucht met afvoergassen doordrongen Krijgen menschen en dieren in hunne longen. Op aarde vindt men vaak geen ruimte meer Men zoekt het dan in hoger sfeer. Ik ben echter maar liever gezónd En loop met beide beenen op de grond. Ik neem mijn "Kleine Krantsje" mee En ben gelukkig en tevree". Tombridge (Kent) M. Reenalda 19,50 (nu nog de "oude" prijs) over te maken op giro 98.10.62 t.n.v. Fenno Schoustra's Publici- teitskantoor met de vermelding: Rare Snaken. Direct na verschijnen wordt het boek de bestellers toeges tuurd WONING INRICHTING Nleuwestad 95-97 LEEUWARDEN

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 4