DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME RARE SNAKEN IN FRIESLAND MOORDAANSLAG AAN KANAAL LEZERS IN DE PEN BOEKJE KOEKHAPPEN UITVERKOCHT 15 jozef israëlsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 JORDAN Dames kapsalon DEPOSITAIRE "KERASTASE" Ger. Doustraat 31 Telefoon 25883 adviesbureau voor rekiame en publiciteit W iozef israëlsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 Ten 2 ure door den pol. dienaar Arends gerapporteerd, dat hij omstreeks 1 3/4 uur in het midden van de St. Jacobsstraat een verschrikkelijk geschreeuw hoorde, dat hem toen hij onderzoek bleek dat in het Maria Anna Straatje voor het publieke huis van Straufi, zich een viertal personen bevonden, die in beschonken en hoogst opgewonden toestand verkeerden en waarvan er een was die met het meeste geweld aldaar op de glasruiten sloeg, onder welk bedrijf de anderen aller verschrikkelijkst begonnen te schreeuwen, dat Arends hun toen heeft aangeraden dat zij zich stil en rustig zouden gedragen, en geen burengerucht veroorza ken onder welke uiting van woorden, hem door een der vier personen de pet van zijn hoofd werd genomen en een eind weg geworpen werd, dat hij daarop deze belhamel mede naar het Bureau heeft genomen, die na een uur aldaar te zijn verbleven teneinde wat kalm en ontnuchterd te worden, opgaf genaamd te zijn: Huibert Burger, oud 21 jaren, student te Leiden, dat drie overigen hem toen naar en in het Bureau gevolgd zijn en hunne namen opgaven als volgt: 1F. W. Lith de Jeude, oud 24 jaren, Student te Utrecht; 2. C. P. Burger, oud 19 jaren, Student te Leiden en3.A. Telling, oud 19 jareneveneens student te Leiden, allen thans gelogeerd bij den Heer Burger, wonende op de Put alhier De drie laatste personen zijn door den ondergeteekende her haalde malen aangezegd dat zij zich naar huis zouden begeven, en nadat zij nogmaals schreeuwende langs het Bureau kwamen en zoo naar het publieke huis van L. Buhmann wilden gaan, was ik eindelijk genoodzaakt deze onder geleide naar huis te laten brengen. H. Burger heb ik omstreeks 3 1/2 uur naar huis laten brengen, die zich onderweg tegen de pol.dienaar Reenalda en v. d. Sluis verzet heeft, ook heeft hij toen nog twist gezocht, tegen hr. van Wageningen, die de Put passeerde. Sedert 11. Vrijdag vermist, door van Dam van beroep Winkelier wonende bij de Put, een blikken kan waarin 10 liter petroleum, die door de arbeidster Betje Faconis in het Schip van Smalle-ee bezorgd moetende worden, aan een verkeerde Schipper door haar is overhandigd. A.s. Vrijdag zal hiernaar een onderzoek worden ingesteld. Jan Geerts van der Velde, Koopman wonende te Augustinusga geeft kennis dat hij in een hok op de Veemarkt 7 varkens had staan; dat hij dat hok verlatende met Fedde de Wilde Koopman te Harlingen in eene herberg is gegaan om te onderhandelen, terwijl Douw Wiersma te Holwerd, Tjerk Wiersma en Marten Wiersma te Ferwerd bij dat hok zijn blijven staan; dat deze laatste eenige oogenblikken daarna ook in die herberg zijn geko men, alsmede zeker Klaas Stienstra die voor zijn patroon Klaas Kamminga te Hallum order had om mede een varken te kopen, dat hij met deze laatste naar het hok terugkerende vernam dat uit dat hok vermiste een vet varken, gesneden beer gemerkt met 2 knippen op de regterzijde boven bij den rug. Een onderzoek door den pol. dienaar Kroontje ingesteld heeft tot ontdekking geleid, dat een dergelijk varken, doch niet hetzelfde, op de markt is achtergebleven, dat in een hok stond naast het hok waaruit het varken vermiste, zoodat zeer waarschijnlijk hier eene vergissing heeft plaatsgehad. Een onderzoek zal hieromtrent, door den eigenaar van het ver miste varken worden ingesteld, die morgen daaromtrent berigt zal zenden aan de Heer Commissaris van Politie. Door den Politiedienaar Brugman aan de wacht gebracht, eene zwarte langharige Smoushond (rekel) die zonder penning op Oldegallileën liep. Gebr.: Bekker wonende in de Korfmakersstraat geven kennis dat hun hond de gemeentepenning mist. Gevonden door den Politiedienaar Kroontje in het Ruiterskwar- tier een huissleutel. Gisteren is op last van den Heer Commissaris van Politie op transport gesteld naar Zwolle om over de grenzen des Rijks te worden gebragt, de vreemdelinge Anna Höhn, wonende te Duis burg a/d Rijn, die bij den Slagter van der Hoek in de Breedstraat alhier als dienstbode werkzaam geweest zijnde, uit die dienst was ontslagen en nu zonder geld of middel van bestaan was. Een der op het aschland aanwezige honden (zwart gladharig met witte borst) afgegeven aan den eigenaar N. van der Woude, Slagter, wonende aan de Voorstreek. (1877) vervolg van pag. 9 „Immers" zo stelde de verdediger, de verdachte miste, toen hij met het meisje op de grond lag, de be schikking over een arm; hij lag met die arm onder de vrouw en kon er niets mee doen. Hij wist, dat er juist iemand was gepasseerd, die mis schien aanstonds terug zou komen en hem betrappen. Wat er dus ook gebeurde, hij moest los en toen heeft hij geworsteld, tot hij kon ste ken, het enige middel, wat zo ie mand op dat moment voor de geest kwam. Hij kon ook niet anders ste ken, dan in het lichaamsdeel, dat het dichtst bij was. Had beklaagde de hele arm ter beschikking gehad, dan zou hij heel anders hebben gesto ken. Ik geloof, dat uit de omstan digheden in de dagvaarding ver meld, niet anders kan volgen, dan dat beklaagde alleen de bedoeling had om los te komen, niet om het meisje te doden of haar lichamelijk leed aan te doen. Ik meen dus, dat men er toe zal moeten komen, om zich in deze zaak - hoe treurig het voor dit kind ook is om levenslang door die man ongelukkig te zijn ge maakt - tot de poging tot verkrach ting te bepalen". Met de mededeling, dat de recht bank over veertien dagen uitspraak zou doen, besloot de president de zitting. Het publiek stroomde naar buiten; ook Jan van Arnhem verliet, krachtig vloekend, de zaal. Zou de Voor deze misdrijven veroordeelde de rechtbank de recidivist Jan van Arnhem tot een gevangenisstraf van twaalf jaar. rechtbank meegaan met de mening van de verdediger en de poging tot doodslag niet bewezen achten? Inderdaad! In het vonnis werd het gebeuren op de noodlottige decemberavond ge- qualificeerd als a) een poging tot verkrachting, waarbij de uitvoering van het misdrijf alleen ten gevolge van omstandigheden, onafhankelijk van de wil des daders, niet is vol tooid en b) het misdrijf van het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel, terwijl tijdens het plegen van het misdrijf nog geen vijf jaren wa ren verlopen, sedert de schuldige een wegens gelijk misdrijf tegen hem uitgesproken straf geheel had ondergaan. 13-11-76 3250 woorden Het boekje Koekhappen met verha len over Oud Leeuwarden, geschre ven door onze redacteur Fenno L. Schoustra, is uitverkocht. Gegadig den zouden hun geluk nog eens bij de boekhandel kunnen beproeven; bij 't Kleine Krantsje als uitgever zijn ze niet meer. Fenno L Schoustra Overal in de boekhan del en bij 't Kleine Krantsje. 19,50 vervolg van pag. 4 Keimpe kreeg na vijf jaar celstraf gratie in 1901Marten werd in 1902 in vrijheid gesteld en Wiebren kwam pas vrij in 1905Deze schan dalige zaak heeft het Nederlandse proletariaat dus geen vijf, maar tien lange jaren beziggehouden. De werkelijke schuldigen zijn nooit gestraft, maar de onschuldig ver oordeelde Hogerhuizen hebben ook nooit eerherstel gekregen. Leeuwarden J. Hoekstra.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 15