DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME BAKKERIJ- EN HORECA VAKSCHOOL IN MEMORIAM ENIGE BUS mui LEZERS IN DE PEN MOORD MIEDEMA KOOPJESHAL SPOTPRIJZEN 11 jozef isreëlsstraat 10 leeuwarden 05100-24984 Prinsessenweg 2 - 8931 EG LEEUWARDEN - Telefoon 05100-25261 Aan de school wordt een vierjarige opleiding voor de Consumptieve beroepen verzorgd. Vanaf het tweede jaar worden praktijklessen Consumptieve Tech niek gegeven. De opleiding omvat, naast algemeen vormend onderwijs, de praktijk vakken: broodbakken - banketbakken - koken en serveren. Ook voor meisjes blijkt dit een geschikte opleiding. De brugklas staat open voor iedere leerling die de basisschool met goed gevolg heeft doorlopen. Bij voldoende vooropleiding is plaatsing mogelijk in het 2e of 3e leer jaar. Voor een aantal leerlingen worden enkele vakken vanaf het 3e leer jaar volgens een C-programma gegeven, wat na diplomering op dat niveau toelatingsmogelijkheden geeft tot het Middelbaar Beroeps On derwijs. - Voor bezitters van een MAVO-diploma of een LBO-diploma met een aantal vakken op C-niveau, waaronder Nederlands en Engels, wordt een speciale 2-jarige opleiding verzorgd met veel praktijklessen. - Wie meer wil weten kan telefonisch een afspraak maken voor een ge sprek. - Op zaterdag, 3 maart a.s. houden we OPEN HUIS van 09.30-13.30 uur. de school is dan volop in werking (bedrijf) speciale aandacht voor de voorlichting doorlopende mogelijkheid voor persoonlijke informatie en advisering AANMELDING: zo spoedig mogelijk, doch liefst vóór 15 april a.s. om teleurstel lingen te voorkomen. J. de Jong, dir. AFSCHEID J. VAN BRUMMELEN Bekijk het eens door een BRIL van T SPINNEWIEL KOOPJESHAL adviesbureau voor reklame en publiciteit W W iozef isreëlsstraatIO leeuwarden 05100-24984 MMMMMMMWWMMMMIMMMMIMWIMMMWMMMMMMIMIMWMWMMMIMIMIMMlWWMMII vmnmmmmmmnmmmmmmwnmmmmmmmmmmmmmimimwimimmmmwmmmmmmmmmimwmmmmmmmmmmmmmimmmmmmmimhmmm Op de leeftijd van een en zestig jaar is volkomen onverwacht overleden de heer Roelof Hoekstra, oud directeur van het Expeditiebedrijf Legro Expres BVDe heer Hoekstra was ook een van de oprichters van dit bedrijf, dat eerst in Leeuwarden aan het Jacobijnerkerkhof was ge vestigd en later verhuisde naar de Voltastraat. Gezondheidsredenen noodzaakten de heer Hoekstra al geruime tijd ge leden zich terug te trekken uit de directie van de Legro Expres; met heel zijn hart bleef hij echter meele ven met zijn bedrijf en er ging geen dag voorbijdat hij zich niet even op het kantoor in de Voltastraat liet zien. Buiten zijn werk heeft de heer Hoekstra, die een zwager was van de bekende voetballende broers Delgrosso-Anton, Tjellie, Willem en Klaas - zich vooral verdienstelijk gemaakt voor de Voetbalvereni ging, later Sportclub Leeuwarden. Hij is voor deze vereniging be stuurslid en kaderlid geweest. Ook heeft hij in het eerste elftal van Leeuwarden gespeeld, maar een geboren voetballer was hij niet. Zijn grootste triomf op het voetbalveld heeft hij misschien wel verworven in een voor ons onvergetelijke wed strijd op Cambuur tussen Leeuwar den en Frisia. Roel Hoekstra kwam toen in de tweede helft als invaller in het veld en wat z'n ploeggenoten de hele wedstrijd niet was gelukt, dat lukte hem bijzonder vlot: tot twee maal toe vond hij het Frisia-net, waardoor Leeuwarden deze wed strijd, dank zij Roelie Hoekstra, toch nog verrassend won. Op vijf en tachtigjarige leeftijd, overleed de heer Johan Joseph Schweigmann, in vroeger jaren in de stad welbekend van de firma de hele provincie door, nadat hij in 1914 in de zaak gekomen was aan de Wirdumerdijk. In 1929 werd de zaak verplaatst naar de Nieuwestad, waar we het bedrijf nu nog kennen als Schweigmann Woontextiel B.V. Veel Leeuwarders zullen zich de heer Joseph Schweigmann blijven herinneren als een bijzonder vrien delijke persoonlijkheid, die niet minder dan vijf en vijftig jaar aan het bedrijf verbonden bleef - het was in 1969, dat hij terugtrad uit de zaak. Heel veel relaties en vrienden zijn op de laatste januari-vrijdag naar het Gebr. Schweigmann van de Wir dumerdijk, later van de Nieuwes tad. Omstreeks 1886 kwam de vader van Joseph Schweigmann, zoals de overledene werd genoemd, August, vanuit Duitsland naar Leeuwarden. Zijn zeven zoons hebben allen ge reisd en ook Joseph reisde jarenlang Op de 28e januari overleed in Leeuwarden de heer Jan Hendrik Rogge, bekende figuur in de Friese korfbalwereld, waarvoor hij zich in z'n werkzame leven uitermate ver dienstelijk heeft gemaakt. Voor de oorlog kwam de heer Rogge van Amsterdam naar hier; in 1940 kwam hij in het bestuur van de Friese Korfbal Bond - van deze af deling Friesland van het K.N.K.V. werd hij later erelid. Ook was de heer Rogge, die de propaganda van het korfbal sterk heeft gestimuleerd, lid van verdienste van het K.N.K.V. De heer Rogge, tot zijn pensioen in 1967, procuratiehouder bij Th. van Huystee BV, is zeven en zeventig jaar geworden. vervolg van pag. 5 hingen heel laag en zij leken wel van zuiver zilver: het was gewoon een toverwereld! We kwamen allemaal te laat op school, maar "onze strenge rector Oranjehotel gekomen om tijdens een gezellige receptie de heer J. (Joop) van Brummelen de hand te drukken. De heer Van Brummelen nam op deze middag als mede directeur afscheid van de machine fabriek Van Brummelen B.V. aan de Ampèrestraat. De machinefabriek Van Brumme len werd in 1930 opgericht door de vorig jaar overleden oudste broer van Joop, de heer Theun van Brummelen. Al op jonge leeftijd kwam ook de heer Joop van Brum melen in het bedrijf, waarvoor hij zeven en veertig jaar heeft gewerkt. In de toekomst blijft hij nog als commissaris aan de zaak verbon den. was zeer soepel en vol begrip. Het is de enige bus geweest die op deze dag gereden heeft. Sake en Tsead zaten heel de dag in het Oranjehotel om ons 's avonds weer veilig thuis te brengen. Maar de volgende dag bleven we zeer wijselijk thuis. O. de Roos vervolg van pag. 4 af, dat we allemaal in de krant zouden zetten, dat de journalis ten gewonnen hadden met 4-0. Een klein grapje dus. Maar later OPTIEK Oogmeting dagelijks Gedipl. opticiën Kleine Kerkstraat 14 Leeuwarden Telefoon 05100-2 48 66 b.g.g. 05182-3 97 vervolg van pag. 7 Dat is 's mans eigen verklaring, hij heeft het zelf bekend. Voor zo ie mand geen verzachtende omstan digheden". Nadat de officier nog eens het ont zettende einde van het slachtoffertje had geschetst - „het heeft geleden als ware het van binnen met gloeiend ijzer verbrand" - vroeg hij vrijspraak voor de vrouw en levens lange gevangenisstraf voor de man. De toegevoegde verdediger van de vrouw, mr. Fockema uit Leeuwar den, betoogde, dat de aanvankelijk afgelegde bekentenis door herhaald aandringen, was ontlokt. Haar vreemde houding zag hij als een ge volg van haar weinig ontwikkeld gevoelsleven. „Met een gerust geweten en geheel onbevlekt kan deze vrouw de maat schappij weer intrekken", aldus be sloot mr. Fockema zijn pleidooi. Als gekozen verdediger voor de man zag mr. J. W. Tijsma de ver dachte Linze als een goeie sukkel met een meegaand karakter, die door zijn medearbeiders graag in 't ootje werd genomen, teerhartig ge stemd tegen dieren, „een jongen die uit vissen gaande, nooit viste met wormen en zelf geen vis van de haak durfde nemen. Voor zo iemand zijn zeer zeker verzachtende omstan digheden aan te voeren". Verder betoogde de pleiter, dat zijn cliënt niet normaal was „als hij zich ten volle bewust was geweest van wat hij zich had voorgenomen, dan zou hij de vitriool na ze gekocht te hebben, onmiddellijk vernietigd hebben. Maar hij bevatte niet de omvang van het vreselijke, dat er volgen zou. Hem levenslang opslui ten zou, zijn toestand in aanmerking genomen, niet rechtvaardig zijn". Tenslotte vroeg mr. Tijsma, ook uit naam van Linze's moeder de meest mogelijke clementie. Veertien dagen later kwam de rechtbank met een vrijspraak voor de vrouw. Ook de man werd vrijge sproken en wel van de primair ten late gelegde moord in vereniging. Voor moord, alleen gepleegd, ver oordeelde ze hem tot een gevange nisstraf van twaalf jaar. bedachten we, dat dit toch ei genlijk ook niet kon: 4-0 voor de eilanders dus. Deze tweede af spraak ging echter - heel toeval lig- buiten een van de collega's om - hij was de enige, die op die maandag glashard in z'n krant vertelde, dat de journalisten, voortreffelijk voetballend, die arme Amerlanders ("ze bleven nergens.'") met liefst 4-0 had den geklopt Red. 't KI. Kr. Dames bent u al in onze geweest???? vanaf 2,50 o.a. pakketten, wol, borduurstdffen en nog veel meer!!!! Ingang „Waard" t/o Radio Soepboer tel. 05100-25242 Leeuwarden

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 11