iV G. DIEPENMAAT 1 MORREMA SPORT DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT UIT DE DOOS MET SNIEPSNAREN v Ül N.V. MIEDEMA'S IJZERHANDEL Prijscourant van Waterslangen Alle sportmensen ontmoeten elkaar bij: ZWEMMERS BASKETBALLERS BOKSERS VOETBALLERS SCHAATSERS Voorstreek 40 - LEEUWARDEN - 20244 ontmoeten elkaar in het water ontmoeten elkaar in de zaal ontmoeten elkaar in de ring ontmoeten elkaar op het veld ontmoeten elkaar op het ijs H. F. Lambooij wonende in de Kleine Kerkstraat gaf kennis, dat hij dagelijks veel last heeft van de Schooljongens uit de Boter hoek, die telkens de voordeur bij hem openschoppen en dan vuiligheden in de winkel werpen, hij heeft hedenmorgen twee der belhamels vastgegrepen, die genaamd zijn Anne de Vries oud 12 jaren, en Arejaan de Vries oud 9 jaren, beide wonende in het Zaailand. Zal worden onderzocht Den Heer de Vries, zeepzierder, wonende op de Tweebaksmarkt gaf kennis dat zijn hond de gemeentepenning No 33 verloren had. Ten 3 Ure rapporteerde de Policiedienaar v. d. Boogaart dat er omstreeks 2 uur een vechtpartij heeft plaatsgehad, tusschen de leerlingen der R. H. B. School en de Schooljongens van Mst. Rooker, bij welke gelegenheid den Heer Molkenboer met een steen tegen het hoofd is geworpen. Aangifte gedaan door Lammert Weber Wonende op de Keizers gracht dat door hem een gouden mansring gemerkt G. F. is verloren Recherche ingesteld. Afgegeven aan den eigenaar Pieter Baarda, de kruiwagen die hedennacht aan het Bureau van politie is gebragt. Ten 12 Ure rapporteerde de politiedienaar van Deinum dat omstreeks 11,5 Ure eene vechtpartij plaats had in de Poststraat tusschen Foppe Feit, wonende op de Groeneweg en Haije de Vries wonende op Oldegalileën, welke vechtpartij door tuschen- komst van bovengenoemde politiedienaar is geëindigd. Jufvrouw Honing wonende aan de Groote Kerkstraat doet aan gifte dat door haar hedenmorgen een onderstuk van een gouden oorbel is verloren. Recherche ingesteld. Ten I Ure rapporteert de politiedienaar van der Sluis dat om streeks 12 uur een oploop van menschen plaatshad aan de Voor streek, hetwelk ontstond doordien twee publieke vrouwen uit het bordeel van Grietje Spoelstra aan het Hoeksterpad, dien weg passerende door eenige jongens werden achtervolgd en die haar uitjouwde. De orde is door lusschenkomst van bovengenoemde politiedienaar weder hersteld. Ten 2 Ure doet Anna de Jong oud 22 jaren, van beroep dienst meid bij den Bakker Dijkstra aan de Voorstreek aangifte en klachte dal zij jl. Zaterdagavond herhaaldelijk is geslagen en mishandeld door den bij hare meester inwonende bakkersknecht Harmen de Jong. Getuige Jan Asrnan. Bakkersknecht mede bij Dijkstra woonachtig. Wordt onderzocht Zes ure rapporteert de politiedienaar Heimig dat omstreeks 5 Ure Willem Hendriks van der Meulen oud 26 jaren van beroep Scheepsjager wonende te Aalzum, op de Groninger Straatweg zijnde, terwijl hij op het paard zoude springen, door het struike len van dat paard zijn been heeft gebroken. Bovengenoemde politiedienaar heeft op verzoek van Dr. Middel burg die daarbij tegenwoordig was Van der Meulen naar het Ziekenhuis vervoerd. Door de politiedienaar Rijnhout aan de wacht gebragt Joukje de Haan, vroeger publieke vrouw, die in beschonken toestand op de stoep van den Grossier ten Brink op de Nieuweburen lag. Na ontnuchterd te zijn is zij door de politie naar eene Slaapstede gebragt. Door Bakema gerapporteerd, dat hedenmorgen omstreeks 11 uur, een 7 jarig kind van Sjirke Jorna, werkzaam aan de Gasfa briek, wonende op het Cambuursterpad, van de Vlietsterbrug in het water is gevallen. De Brugwachter Hazelhof heeft het Kind weder uit het water gehaald. Gevonden door Hendrik Watman, wonende te Tietjerk een gou den oorbel, dezelve is door hem aan het Bureau gedeponeerd. Door Hoog gerapporteerd, dat vrouw Porte, wonende ophel Noord Vliet hedenavond omstreeks 8 uur van vermoeijenis in het Nauw alhier in elkander is gezakt, zoodal daardoor een oploop van menschen plaats had. Zij is later door een paar burgers naar hare woning gebracht. (1878) Ut onze grote Doos met Sniepsna- ren haalden we vandaag een merk waardige prentbriefkaart, of beter gezegd, een reclamekaart, zoals die in de goeie ouwe tijd blijkbaar werd gebruikt. Op de beeldzijde zien we het zoetsappige gezicht van een jongedame in bontmantel, compleet met een bouket rozen op de borst en op de keerzijde is een prijscou rant van waterslangen afge drukt De kaart is, wie weet hoe lang gele den, gedrukt in opdracht van de N.V. Miedema's Ijzerhandel te Leeuwarden. Een nader adres staat er niet op - dat was blijkbaar alge meen bekend - maar het telefoon nummer wel: 52 Beide zijden van de kaart, wellicht bedoeld voor vertegenwoordigers van het bedrijf om ze bij klanten achter te laten? - drukken we hier bij af; ingewijden zullen nu wel moeten lachten om de prijzen, die er op vermeld staan. Maar ja, dat we ten we nu wel: zo was 't ,,in de goeie ouwe tijd Telefoon 52 LEEUWARDEN. Vt" 3/ i' l 1' 1' 1 t 1 <2 zonder spiraal 33 40 62 100 165 240 p. niet halfronde spiraal 44 67 110 185 p Korting bij afname van 100 M. 3% 200 M. 5% Eventueel in gedeelten af te nemen voor 30 Juni Levering franco. Betaling 30 dagen netto. M. M.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 7