DICKVANDERHEIJDE JRfREKLAME ONZE PRIJSVRAAG BOOTCENTRUM GEERTSMA V? PERMANENTE BOTEN EN MOTOREN SHOW 11 Yamaha Johnson Honda adviesbureau voor reklame en publiciteit joZ©f isr©©lsstr33t10 l©6UW3rd©n 05100-24984 mmmM mmmim Aanklagte gedaan door Van der Veer, wonende op de Gedempte Keizersgracht, dat de hond van Wendel, wonende op de Breede- plaats, hedenmogen uit zijn jas een stuk heeft gebeten. Wendel heeft aangenomen de schade te vergoeden. Door de politiedienaar Heimig gerapporteerd, dat hij gistermid dag omstreeks drie uur tegenwoordig is geweest bij het verbran den van de voorwerpen, komende uit het door typhuslijders bewoonde schip van Brenier Roffel. Zes uur vervoegde zich aan de wacht Adrianus Everaars, oud 32 jaren, koperslager, die uit de gevangenis te Utrecht was ontsla gen, loopende van de Lemmer alhier zonder geld, onderdak verzocht om morgen zijn reis naar Sappemeer te kunnen vervol gen. Nachtverblijf verleend ten huize van den Slaapsteehouder Wierda in de Reigerstraat Door politiedienaar Hoog aan de wacht gebracht Johannes Woudenberg, oud 37 jaren, zonder beroep, wonende Achter de Witte Hand, die bedelende bevonden werd in de Bagijnestraat. Drie uur 30 is een praam, geladen met staafijzer en steenkolen aan het Groot Schavernek gekanteld, toebehoorende aan den Heer Reynders, wonende aan de Voorstreek, waardoor beide zich daarin bevindende personen in het water geraakten, met het ongelukkig gevolg, dat een dier personen, Theodorus de Jong, wonende op het Oldegalileen tegen ongeveer vier en een halfuur levenloos en deerlijk verminkt is opgevischt, terwijl de ander, door zich aan het schip vast te houden, gered is. Het lijk is opgevischt door de politiedienaren Sureveen en Herin ga en naar het lijkenhuis vervoerd, alwaar het door Dr. Middel burg is geschouwd, terwijl het daarna naar de woning is getrans porteerd. Te 6 Ure rapporteert de politiedienaar Turksma, dat twee zoon tjes van Braun, wonende in de Hoogstraat, in de Weaze zijn gevallen, doch onmiddellijk gered zijn door Pitstra en Bouke de Swart, wonende in de Blokhuissteeg. Om 7.30 Ure is op verzoek van Mej. B., wonende hoek Peper straat en Wirdumerdijk, haar man door de Inspecteur van Politie Van Zadelhoff en den politiedienaar Rienstra uit het Bordeel van Louise Bukman uit het Raadhuisstraatje alhier gehaald, alwaar hij zich met een publieke vrouw op de kamer bevond, hij is toen mede naar het bureau genomen. Te 9 Ure is hij naar zijne woning gegaan onder toezicht van den politiedienaar Bakker. Juffrouw Doodkorte, wonende bij de Vrouwenpoort, geeft ken nis, dat zij sedert hedenmiddag vermist eert zwart langharig hondje met witte pooten. Op verzoek van den politiedienaar Krol door Leendert de Vries en Casper Simon op een handkar aan het Bureau van Politie gebragt Jan van der Mey, oud 37 jaren, van beroep schipper, geboren te St Jacobi Parochie, gedomicilieerd alhier, die in verregaande staat van dronkenscluip in het openbare plantsoen lag bij de Oldehove. De politiedienaar Siekman raporteert, dat een oploop van men- schen plaats had op de Weaze, hetgeen ontstond door een twist, die plaats had tusschen Gerlof Bisschop, wonende in de Korfma- kersstraat, die in ligt beschonken toestand verkeerde, en Berend Jansen, van beroep scharenslijper, wonende in de Korfmakers- straat. Door tusschenkomst van bovengenoemde politiedienaar is de rust hersteld. De politiedienaar 4e klas Haitsma rapporteert, dat hedenmiddag de stoomboten van Joure en Stroobos met volle stoom door de Potmarge zijn gevaren, hetgeen meest eiken week het geval is, waardoor aldaar veel schade aan de huizen, wallen enz. wordt toegebragt. Mozes Levie van der Hoek, slager, wonende in de Breedstraat, klaagt, dat hij hedenmiddag met het Sneekerschip van Sneek vertrokken is, een plaats in het ruim had genomen, dat de schip per waarschijnlijk vertoornd is geworden, dat hij geen plaats in de roef had genomen, hem eenige schapen tot gezelschap had gegeven, zoodat hij genoodzaakt is geweest dat schip op De Dille te verlaten. De politiedienaar Rienstra rapporteert, dat hij ten 7 Ure door Bouwe Ringnalda, Landbouwerwonende op Kleyenburg ter assistentie was geroepen, die te kennen gaf, dat in de nabijheid zijner woning een bruiloft werd gevierd, alwaar hevig werd geschoten, waardoor hij bevreesd was voor mogelijke ongeluk ken. Nadat gemelde politiedienaar zich aldaar eenige tijd had opgehouden, is door hem geconstateerd, dat Huite Zijlstra al daar een schot heeft gelost tegen wie Proces Verbaal zal worden opgemaakt. /878) vervolg van pag. 5 broer en ik in de vorige en mijn jongste broer in deze eeuw. Naast ons woonde de familie Van der Meulen, man, vrouw, dochter en zoon. Buurvrouw kon prachtig vertellen en zoon Lucas heeft die gave van zijn moeder geërfd. Hij stond in later jaren met z'n poppe- kast bij de Waag en als ik in de stad moest wezen was ik vast een van zijn toeschouwers". "Wat was het in dat stadsdeel een levendige boel" vervolgde me vrouw Van der Meulen haar brief. De straathandel was geweldig en gaf fleur en leven aan de omgeving. Ik herinner me nog levendig de vis sers van Wierum met schol en gar nalen. En dan de Butterhoek met de lijnbaan van Morrema, waar we wel eens met de haren in verward raak ten; de knechtjes werden dan woe dend, omdat ze hun werk moesten staken om ons dan niet zo zachtzin nig van de lijn los te trekken. Mevrouw Van der Meulen noemt ook nog "de snoepdis van Vrouw Knobbe, het water- en vuurbedrijfje van Willemien, het Holje Goosen, waar bejaarde Joden woonden, o.a. Jodebet". En dan de robuuste Trientsje Kramer met haar slaap stee, waar dakloze scharrelaars de nacht doorbrachten, nadat ze ge probeerd hadden daags hun kostje op te halen. Tijdens de kennis had Trientsje ook kermisklanten in de kost, ook wel zogenaamde Turkse Joden. Of het echt Turken waren weet ik niet. In ieder geval waren het wel oosterlin gen. Zij droegen lange kleden en hadden een fez op hun hoofd. Ze verkochten snuisterijen en bonte tafelkledenIk was als de dood voor die mannen, hoewel ze vast geen kind kwaad zouden doen. Het was alleen hun donkere uiterlijk, dat me bang maakte. Wat een levendige beweging, wat een verschil met nu". Tot zover dan mevrouw Van der Meulen met haar aardige herinne ringen. En dan nu de prijswinnaar van deze week. Het werd, ja hoor eindelijk, de aanhouder wint, de heer Joh. de Jong, Tjotterstraat 6 te Leeuwarden. In den afgeloopen nacht heeft een persoon in Leeuwarden getracht zich in eene sloot door verdrinking van het leven te berooven. Hij kwam weldra echter op zijn voor nemen terug en ging toen weder zijns weegs. (1896) SHAKESPEARE Hoofddealer van Friesland voor de volgende boten- 0 Picton speedboten 0 Shakespeare speedboten 0 Almar sportboten ook inboord 0 Riamar roei- en sportboten 0 Shetland kruisers 0 Marco kruisers 0 Saga-Noorse polyester kruisers ALMAR RIAMAR SHETLAND 30 verschillende typen boten, 1979 modellen MARCO SAGA Hoofddealer van Friesland voor de volgende buitenboordmotoren Alle 1979 typen en modellen in voorraad Deze show houden wij in onze showroom aan de Tijnjedijk met plm. 700 m2 oppervlakte TIJNJEDIJK 25, LEEUWARDEN, TEL. 06100-33503 (naast da Miro) MIDSBUORREN 26 - WARTENA - TEL. 05105-1909

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 11