jou fut t V i iff Friesland Bank Uw eigen bank Lezers klommen in de pen DE KROON Met veel belangstelling lees ik in 't Kleine Krantsje de artikelen over het verdwenen hotel De Kroon. Ik heb nog een advertentie van het ho- Hotel „DE KROON". Café-Restaurant. Sophialaan 17, hoek van Swietenstraat. 36 bedden. Tel. Int. 704. Gelegen onmiddellijk bij het spoorwegstation. Geheel nieuwe inrichting overeenkomstig de strengste eischen des tijds. Ruime en luchtige logeerkamers. Electrische verlichting op alle kamers. Uitpakkamers. Bad kamer. Uitstekende keuken. Commis- sionnair aan alle treinen. Logies met ontbijt vanaf f 1.75. Plats du jour 12—3 uur a f 0.60. Diners vanaf f 1.50. Aanbevelend, G. REGNERY. tel, die in 1914 in het horecaboekje "Lasschuit" heeft gestaan. Logies met ontbijt vanaf 1,75 en diners vanaf 1,50 Wartena M. v.d. Meer STADSPLAN Het Kleine Krantsje lees ik altijd van A tot Z en met grote belangstel ling. Echter, hoewel ik mijn eerste twin tig levensjaren in Leeuwarden heb doorgebracht en daarin toch door de hele stad heb gezworven, heb ik nu na dertig jaar afwezigheid proble men bij het thuisbrengen van straat namen. Ik herken ze allemaal, maar van vele weet ik niet meer precies waar zij zijn. Tijdens de enkele malen dat ik in Leeuwarden kom, kom ik niet ver der dan Aldlanstate voor een be zoekje. Daar ongetwijfeld veel lezers dit probleem kennen vraag ik mij af of het voor u niet mogelijk is een stadsplan van vlak voor of vlak na de oorlog 40^15 te reproduceren en dit tegen vergoeding uit te geven. Misschien dat degenen die dit lezen en dit probleem kennen, u eens willen schrijven zodat u een inzicht krijgt of deze behoefte inderdaad bestaat? Bovendien is er iemand ondermijn vrienden van "toen" die reageert en toevallig nog zo'n kaart heeft welke ik dan zou kunnen co- piëren. Ik ben benieuwd. En voor wat het Kleine Krantsje be treft, ga zo door en graag nog wat meer uit de dertiger en veertiger ja ren welke mij toch altijd nog het meeste aanspreken. Nieuw Loosdrecht P. A. J. M. Nicolai SCHOOLFOTO In de wachtkamer van tandarts Ka bel las ik 't Kleine Krantsje en zag tot mijn grote verbazing op de laat ste pagina een foto "Toen we nog op de schoolbanken zaten'dit was mijn eigen schoolfoto van 1935, gemaakt in de 4e klas Ulo. Ik zit nl. op de eerste rij als meisje, moet zijn Geertje Hoekstra. Op de tweede rij een Hieke is Hieke Dijkstra, onbekende is Antje Buite- veld. Tenslotte achterste rij weer een onbekende, is Jacob Ronner. Op de eerste rij naast Annie (Antje) de Vries zit niet Ant Dijkstra maar Tine Dijkstra. Het heeft mij veel genoegen gedaan deze foto in uw 'Krantsje' te zien. Hartelijk dank. Hopende u met de ontbrekende na men te hebben geholpen. Leeuwarden Mevr. G. J. Eenshuistra Steeds heeft het Krantsje weer nieuwe verrassingen in petto. De vorige jaargang doorbladerend, stuit ik weer op nummer 334 met op de voorpagina het poortje naar Pie- tersburen. De eerste vijftien jaren van m'n le ven heb ik gewoond op het laatste stukje Zuidvliet voor de poort. Peinzend over de mogelijkheid om daar eens wat oude herinneringen over op te halen, valt het nieuwe Krantsje binnen en zie ik opeens twee oude foto's van Vlietsters. Eerst broeder Dijkstra en z'n gezin en of ik die kende! Als kind ging ik naar zondagschool van het Leger des Heils. Bij broeder Meester, alom bekend en later verhuisd naar Sneek. Dus uiteraard was ook de familie Dijkstra voor mij niet onbe kend. Die met de hand onder de kin is Lykele, daar heb ik nog jaren mee gewerkt op de L.P.F. Zijn broer was stoffeerder bij Hero de Vries en heet volgens mij Roel. De naam van zijn zuster weet ik niet meer. Dan de andere foto van de kaatsclub "Ons Vliet". Ook daar ken ik nog veel van, al waren ze toen al wat ouder. Buurvrouw en buurman Van Gelderen woonden naast ons met een groot gezin. Ik heb ze allen goed gekend. Gelukkig hadden die oude huizen grote zolders, wij waren ook met ons zevenen. Dan was het 's avonds een stel achter de bedstee deuren en een stel op zolder. En wee je gebeente als we niet rustig waren. Pa v. d. Laan waarschuwde niet zo vaak. jij* i Pieter Hovinga woonde vlak bij de bewaarschool en had een uitdragerij in tweedehands spullen. Terwijl Halbe v. d. Veen in de Cichorei- buurt woonde. Die herinner ik me het beste, zoals hij in z'n boot in het Vliet zat om zijn palingrepen klaar te maken. Die kwamen dan in kist jes met zand te liggen. Het was een oersterke kerel, als hij 's avonds wegroeide in z'n schouw zag je hem niet eens bewegen. Alleen zijn ar men deden het werk. En zo zou ik wel door kunnen gaan, er is ook wat afgelachen daar bij de trapkebrug. Misschien komen er nog wel eens meer reacties van oude Vlietsters. Zaandijk J. v. d. Laan DOKKUMERBOTEN In het nummer van 22 december van 't Kleine Krantsje schrijft de heer F. E. Terpstra te Bolsward over de Dokkumer boten en hij zegt, dat die hun ligplaats hadden bij Camstra- buren. Dit was echter niet het geval. Ze lagen aan de Eebuurt. Dat was op de afgedrukte foto niet te zien - ze lagen op het gedeelte tussen Café Wiersma en de manege. Over deze boten zou ik nog wel het een en ander kunnen vertellen, daar mijn vader hier medeeigenaar van wasMogelijkdat ik u daar nog wel eens een verslagje met foto van kan zenden. Malaga, Spai\je W. Broekstra Heel graag! Red. 't KI. Kr. 'K HAD 'T WEL SIEN Ik ben geen schrijfster van profes sie, maar bij het zien van de foto's van het hardrijden achter de tün en van 't Seriv'estraatje, onlangs in 't Kleine Krantsje, nou, dan gaat er even wat in je om. De heer Joh. de Jong kwam bij me thuis en zei: "He jou 't wel sien in 't Kleine Krantsje, 't Serivestraatsje?" Nou, ik had 't wel sien hoor, ik ben op de hoek van dat straatsje gebo ren, aan de andere kant in 't Sint Jobsleen. Ik ben een zuster van Jelle de Jong, die heel veel tekeningen van oud-Leeuwarden heeft ge maakt, waar 't Kleine Krantsje ook wel van geprofiteerd heeft. Vader was huisschilder en is daar voor de eeuwwisseling al komen wonen, dat kan ik weten, omdat ik in 1901 geboren ben. Het huis op de hoek staat er nog. Toen ik de brie ven las over het snoepwinkeltje, het Jódenhofje, de lijnbaar en Trien Kramer met haar logement, dacht ik, och heden ja! Leeuwarden J. Feenstra-de Jong KAATSCLUB HET VLIET Met blijdschap trof ik in uw Krantsje een foto aan van de kaatsclub Het Vliet op het ambacht schoolplein, waarop ik mijn groot moeder en grootvader Van Gelde ren aantrof, en niet Van Gelder zo als u meldde. Veel personen ken ik hier niet van omdat het al zo lang geleden is. U schreef van zestig jaar, maar volgens mij is het langer geleden, ik dacht wel van zeventig jaar, want ik ben nu achtenzestig en ik heb mijn grootouders daar niet gekend. De namen die u opgaf zul len wel goed zijn, ik herken alleen Er is wat afgelachen bij de trapkebrug over het Vliet Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. t' j/~"i J -r. - Broeder Dijkstra, hier op oudere leeftijd bij zijn kerstpot gefotografeerd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 4